Korkas – TOP lankytinos vietos

Korkas – tai antrasis pagal dydį Airijos miestas bei vienas svarbiausių jūros uostų. Ši kelionių kryptis ne iš karto susilaukė populiarumo, tačiau pamažu keliautojai vis dažniau renkasi šį nuostabaus grožio kampelį.

Tikriausiai, nereikia nė sakyti, kad Airijos kalnuotos vietovės, paplūdimiuose stūksančios uolos ir it vaiduokliai šmėžuojančios pilys, paliks neišdildomą įspūdį dar ilgam.

Automobilio nuoma Korke

Tiesa, ne visi žino, ką veikti atvykus į šį miestą, tad jums pateiksime įdomiausio Korko lankytinas vietas:

Korkas lankytinos vietos

Korkas

Jeigu pradėsite kelionę nuo Korko miesto ir jo centro, apsilankykite Šv. Finbaro katedroje, kuri pastatyta 1870 metais. Ši statinys kuo tikriausiais gotikinės architektūros pavyzdys. O pamatyti tikrai yra ką. Pasigrožėjus kvapą gniaužiančia išore, viduje pamatysite įspūdingus vitražinius langus, mozaikinėmis plytelėmis dengtas grindis, medžio raižinius.

Dar viena verta dėmesio Šv. Onos bažnyčia, kurioje išvysite visame pasaulyje garsius Šandono varpus. Tiesa, galėsite ne tik jais pasigrožėti, bet ir užlipus į pačią varpinę jais paskambinti ir pasigrožėti gražia miesto panorama.

Besidomintieji menu, turėtų apsilankyti Triskel bažnyčioje esančiame meno centre. Jame galima išvysti teatro pasirodymus, pasiklausyti muzikos, dalyvauti kino vakaruose bei apžiūrėti meno kūrinius.

Jeigu bažnyčių jau pakaks, tuomet leiskite sau atsipūsti ir apsilankykite pagrindinėje ir judriausioje miesto dalyje – Šv. Patriko gatvėje. Šioje gatvėje įsikūrę žymiausi ir geriausi prekių ženklai. Tai liudija laimėti net keli apdovanojimai už geriausios Airijos apsipirkinėjimui skirtos gatvės nominaciją.

Besižavintiems karalių laikus menančiomis pilimis, siūlome apsilankyti Korko pilyje, kuri XIX amžiuje buvo paversta miesto kalėjimu. Šiandien Kroko pilis paversta miesto muziejumi, kuriame galėsite išvysti įvairiems laikotarpiams priklausančias ekspozicijas.

Nusprendę apsilankyti Korko muziejuje, kuriame rasite miesto istoriją menančius eksponatus nuo XIX amžiaus, galėsite trumpam užsukti ir pailsėti netoliese esančioje Fitzgeraldo parko gamtos oazėje. Čia galėsite prisėsti ir išgerti kavos mažoje muziejaus kavinukėje bei pasižvalgyti po nuostabiai suprojektuotus parkus.

Vienas lankomiausių objektų bei patenkantis į Airijos TOP10-uką yra Fota gamtos parkas, įkurtas 1983 metais. Parke organizuojamos įvairios veiklos tiek vaikams, tiek suaugusiems lankytojams, įvairūs renginiai, meno ekspozicijos. Nepraleiskite progos ir įtraukite šią vietą į savo kelionės maršrutą, kadangi tik čia pamatysite rečiausias ir nykstančias gyvūnų ir augalų rūšis.

Aplankykite svarbiausią vietą Korko laivų uoste – Spike salą, kuri laikoma natūraliu uostu. Atvykus, galėsite pasižvalgyti aplinkui, sužinoti daugiau apie pačią salą ir jos istoriją. Šioje saloje visuomet buvo įsikūrę keli objektai – vienuolynas, kalėjimas ir pilis, kurie čia paliko ryškius savo pėdsakus.

Tiesa, nereikėtų susipainioti, nes Korko vardu vadinamas ne tik miestas, bet ir grafystė. Tad prieš pasirinkdami objektus, būtinai išsiaiškinkite ar ne per toli jie nutolę nuo Jūsų apsistojimo vietos.

Balikotono kaimelis nutolęs nuo Korko maždaug 40 kilometrų. Ši vieta patiks tiems, kurie nori atitrūkti nuo šurmulio ir pasimėgauti neįtikėtinais gamtos vaizdais, stačiais skardžiais, uolomis, akmenuoti paplūdimiai.

Jeigu keliauti dviračiais Jums tikra pramoga, tai Korko apylinkės pritaikytos būtent jiems! Aplinku rasite ne vieną trasą, kuri bus pritaikyta keliavimui dviračiais. Keliaujant atsivers vis nauji vaizdai, todėl nuobodu tikrai nebus.

Korko žemėlapisBooking.com

Trokštantiems daugiau pramogų, Korkas tikrai turės ką pasiūlyti. Mieste rasite uždarų patalpų kartingą – Kartmania. Nuobodu tikrai nebus, nes ši trasos ilgis siekia net 350 metrų.  Taip pat galėsite išbandyti daugelį vandens pramogų: buriavimą, plaukiojimą vandens slidėmis, pasiplaukiojimą jachta ar valtimi, žvejybą ir daug kitų veiklų.

Įdomiausios Korko lankytinos vietos VIDEO