Kroatija – TOP lankytinos vietos

Šalis įsikūrusi centrinės Europos ir Balkanų kryžkelėje – nuostabioji Kroatija, kurios krantus skalauja žydroji Adrijos jūra.

Iš tiesų, Kroatija slepia savyje nepaprasto grožio gamtos turtus – vaizdingas pakrantes su krištolinėmis bangomis, kalnus, mažas saleles, kurios jau seniai tapo turistų pamėgtais kurortais.

Automobilio nuoma Kroatijoje

Be viso to, Kroatijoje apstu istorinio palikimo, architektūros šedevrų, jaukių senamiesčių su vinguriuojančiomis viduramžiškomis gatvelėmis. Sakoma, kad Kroatijai pažinti reikia ne vienerių atostogų, tačiau rekomenduojame nesėdėti vienoje vietoje, o pasinaudoti automobilio nuoma Kroatijoje ir apkeliauti juo visą regioną.

Pateikiame Kroatijos lankytinas vietas, kurios privalo atsidurti Jūsų kelionės planuose!

Kroatija lankytinos vietos

Kroatija

Plitvicos ežerų nacionalinis parkas – tai labiausiai viliojanti keliautojus vieta visoje Kroatijoje. Atvykę į nacionalinį parką pamatysite nuostabaus grožio ežerus, kurių vanduo toks skaidrus, kad rodo, gali būti perregimas. Nepamirškite maudymosi kostiumėlių, nes išsimaudę juose, puikius įspūdžius prisiminsite dar ilgai.

Taip pat galėsite pasigrožėti nuostabiais, akį veriančiais kriokliais, įsikurti pastovyklauti ar tiesiog prisėsti įkurtose poilsio aikštelėse.

Dubrovnikas – poilsiautojai šį miestą vadina tikru rojumi. Paklausite kodėl? Netoliese yra nepaprasto mėlio ežeras, apie kurį sklando įvairiausios legendos. Pasakojama, kad šio ežero vanduo gali išgydyti sunkiausius ligonius.

Be viso šito, mieste smagu pasivaikščioti ir pasižvalgyti po įvairius pastatus. Miestą juose kadaise ištikimai tarnavusios miesto gynybinės sienos, jos toks masyvios, kad ir atsistebėti sunku.

Jeigu nuspręsite apžiūrėti jas iš arčiau, nuo jų atsivers nuostabi miesto ir Adrijos jūros panorama.

Krka nacionalinis parkas. Tikriausiai jau pastebėjote, kad Kroatijoje apstu nuostabaus grožio vandens telkinių. Tai štai dar vienas – Krka upė, nuostabaus grožio vandens telkinys. Jo išskirtinumas slypi tame, kad nacionaliniame parke tekančios 7 upės susijungia į vieną ir sukuria nuostabų krioklį. Krioklio aukštis siekia maždaug 250 metrų.

Tad nepraleiskite šio nuostabaus reginio!

Bračo sala – tai viena iš Kroatijos salų, kuri poilsiautojus vilioja savo puikaus smėlio paplūdimiais ir kitais ten esančiais lobiais. Apsilankyti šioje saloje verta dėl tenykščio tradicinio maisto, kuriuos galėsite išragauti restoranėliuose bei esančios įžymybės – Auksinio rago iškyšulio.

Splitas – tai modernus Kroatijos miestas, kuriame turistai atvyksta pasižiūrėti į išsaugotą istorinį romėnų palikimą – Diokletiano rūmus. Jame vis dar išlikusios kolonos, Jupiterio šventykla, vestibiulis, puikiai atspindintys romėnų architektūros stiliaus didybę.

Opatija – tai dar vienas Kroatijos kurortas, kuris vilioja poilsiautojus nuostabiais vaizdais. Kurortas įsitaisęs Kvarnero įlankoje, kurios grožiu lieka sužavėtas kiekvienas. Pačiame kurorte stūkso XIV amžiuje pastatytas vienuolynas, nuo jo pradėjo kurtis Opatijos apylinkės. Jeigu apsilankysite, būtinai pasivaikščiokite Opatijos pakrantėje nutiestų „Lungo Mare“ – 12 kilometrų taku. Tai viena romantiškiausių apylinkių vietų.

Korčula – jeigu pasiilgote kaitrios saulės ir auksinių paplūdimių, tai ši sala kaip tik Jums. Taip pat atvykus čia galėsite grožėtis didingais skardžiais. Vasaros metu tikrai turėsite ką veikti.

Sakoma, kad sala niekada nemiega – mat kiekvieną ketvirtadienį specialiai poilsiautojams organizuojami renginiai. O jeigu planuojate atostogų atvykti liepos 27 dieną, tai sudalyvausite kasmetinėje šventėje – Moreška arba „Kardų šokis“.

Zadaras – tai Kroatijos pakrantėje jau 3 tūkstantmečius gyvuojantis miestas. Tai dar viena puiki vieta atostogoms, ypatingai, tiems, kurie ieško šiek tiek daugiau ramybės ir poilsio.

Kroatijos žemėlapisBooking.com

Zadare galima surasti laukinių paplūdimių, tad be jokio vargo galėsite mėgautis taip lauktu poilsiu. Tiesa, pačiame mieste taip pat yra ką pamatyti. Viena iš miesto įžymybių, tai Jūros vargonai – tai žmogaus suformuoti beveik 70 metrų ilgio laiptai, kuriuose įrengti vamzdeliai. Pučiant vėjui ir tekant bangoms, turistai gali mėgautis nuostabiai sukurta muzika.

Kroatijos lankytinos vietos VIDEO