Krokuva – lankytinos vietos

Pilys, šimtmečių senumo universitetai, bazilikos, rūmai išlikę dar nuo viduramžių traukia visus besidominčius praeitimi, vertinančius estetiką ar bent akies krašteliu svajojančius išvysti kas yra tikra, karališka prabanga. Puikus būdas pažinti lankomą vietovę – muziejų lankymas, tad savo planuose atidėkite šiek tiek laiko kultūriniai daliai. Neapsiriksite nusprendę Krokuvoje aplankyti šiuos taškus.

Nepaprasto grožio architektūra Krokuvai suteikia ypatingo žavesio, kuriam atsispirti tiesiog nepatartina. Kiekvienas statinys turi savo istoriją, yra individualus bei nepakartojamas, todėl ekskursija miesto gatvėmis neprailgsta, o atvirkščiai, kiekvieną minutę paverčia prasminga, įsimintina visais atžvilgiais.

Krokuva - lankytinos vietos

Krokuva

Pirmu punktu pasižymėkite Krokuvos senamiestį, nešykštintį nuostabių atradimų, įvertintų net UNESCO organizacijos. Erdvumo pojūtis aplanko bevaikštinėjant Turgaus aikštėje, kurios teritorija išties pribloškiančios apimties.

Kadangi aikštėje nemažai įdomių objektų, tai ir praeivių šurmulio netrūksta ištisą parą. Turistams čia vertėtų pamatyti tokias įžymybes kaip rotušės bokštas, tūkstantmečio Šv. Adaberto bažnyčia, paminklas skirtas Adomo Mickevičiaus atminimui ar renesansinio stiliaus pažiba- Turgaus halė.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Be visa ko, kaip neužmirštamas reginys pasiliks gigantiškoji Šv. Marijos bazilika. Puošnus fasadas, ryškūs gotikiniai elementai bei tylą kas valandą nutraukiantis trimito gaudesys, bendroje vizijoje atrodo itin patraukliai bei nekasdieniškai.

Turėtume atskirai aptarti dar vieną neeilinį statybos šedevrą- dailiuosius miesto vartus pro kuriuos ir patenkama į senamiestį. Kadaise šis įtvirtinimas turėjo užtikrinti viso miesto saugumą, o šiandien vartai priskiriami dar ir prie geriausiai išsilaikiusių visame Europos žemyne.

Ganėtinai svarbus, vienam iš miesto simbolių priskirtinas statinys- Vavelio rūmai, anuomet tapę Lenkijos karalių buveine. Pastato viduje galima pasidairyti po karūnacijos patalpas, ginkline, tapybos darbų ekspoziciją, katedrą, kurioje amžino poilsio atgulė ne tik karaliai, o ir politikai.

Jogailos universitetas savo veiklą pradėjo dar 1364 metais, o didesnę besimokiusiųjų dalį tada sudarė tik kilmingų šeimų atžalos. Šiuo metu tai populiari lankytina vieta ir žinoma, viena geresnių aukštojo mokslo įstaigų Krokuvoje.

Nenustebkite mieste išvydę ir atskirą, žydų simbolika išsiskiriantį tašką. Tai Kazimiero kvartalas, kuriame buvo įkurdinti visi šios tautybės gyventojai. Ryškesni statiniai kvartale būtų Šv. Katerinos, Kristaus kūno, Šv. Stanislavo bažnyčios.

Šv. Florijono gatvėje irgi nepasigesite didingų architektūros perliukų, bet svarbiausias akcentas išlieka didieji“ Šlovės vartai“, pasitikdavę pergalės skonį mūšiuose pajutusius karalius.

Aplankykite ir Šv. Petro ir Pauliaus bažnyčią. Pastarosios tvora pagyvinta išraiškingomis, 12 apaštalų vaizduojančiomis skulptūromis.

Nepatikėsite, bet Krokuvoje esama antrojo Pizos bokšto! Šis kiek kuklesnis nei itališkas variantas, bet ne ką mažiau vertas jūsų dėmesio. Nepatingėję įveikti nemenką siaurų laiptelių atkarpą, galėsite iš rotušės bokšto viršūnės stebėti viso miesto panoramą.

Metas būtų pabūti ir viename kitame muziejuje. Štai nacionalinis Krokuvos muziejus kviečia apžiūrėti amą atimančią vietinių bei kitų šalių menininkų darbų parodą.

Ganėtinai panašus Čartoriškių muziejus be tapybos pavyzdžių turi ir antikinių eksponatų erdves, temines skulptūroms, brangakmeniams skirtas sales.

Archeologijos muziejuje išvysite net paleolito laikus siekiančias vertingas iškasenas, rastas Lenkijos žemėse, o Archivyskupijos muziejus sudomins religinės tematikos paveikslais, Juodosios Madonos skulptūra, vyskupų drabužių paroda.

Turiningai praleista popietė nusimato Veličkos druskų kasykloje. Klausydamiesi gido pasakojimų keliausite po požemines kameras, urvus, sutiksite netikėtų dalykų kaip, kad požeminis ežeras, koplyčia, druskų skulptūros, tad sužinosite tikrai įdomių faktų iš kalnakasių gyvenimo bei pačio druskos išgavimo proceso.

Šiek tiek toliau nuo Krokuvos yra ganėtinai niūrų laikotarpį menančios Aušvico koncentracijos stovyklos. Skaičiuojama, kad liūdniausią likimą šioje vietoje pasitiko apie milijonas pasmerktųjų. Nepaisant visko, turistai gan aktyviai domisi ir noriai lanko šį istorinį praeities palikimą.

Viešbučių Krokuvoje rezervacijaBooking.com

Krokuva savo dydžiu, lankytinomis vietomis ir įdomybėmis aplink miestą tikrai sunkiai įveikiama per dieną. Jau vien druskos kasykloms skirti reikės kone pusdienį. Tad pagalvokite ir apie nakvynę šiame mieste. Juolab, kad viešbučiai Krokuvoje tikrai kainuoja palyginus nedaug. Jei labiau mėgstate nakvynes kempinguose, miesto apylinkėse yra ir jų.

Ką veikti Krokuvoje

Krokuvos žemėlapis