Kutaisis – įdomiausios lankytinos vietos

Nuostabus Gruzijoje esantis miestas Kutaisis – daugelio lankytinas kraštas. Pirmiausia, jis labai geroje vietoje – tarp Tbilisio bei Juodosios jūros kurortų.

Tačiau turistai čia sustoja ne tik todėl, kad tai palanki vieta poilsiui, tačiau ir dėl nuostabios gamtos, svetingų žmonių bei lankytinų vietų gausos.

Automobilio nuoma Kutaisyje

Daugiau nei 3 500 metų trunkanti Kutaisio istorija kvepia didingumu, karais, tuo pačiu pergalėms ir žmonėmis, kurie džiaugiasi svetimšaliais. Tai – vienas seniausių miestų pasaulyje, kuriame yra labai daug lankytinų vietų.

Kutaisis – stebuklinga vieta su stebuklingais žmonėmis.

Kutaisis lankytinos vietos

Kutaisis

Kadangi Kutaisis yra vienas seniausių pasaulio miestų – bene labiausiai jame žavi istoriniai objektai, tačiau jų gausa tikrai labai plati bei įvairi, daugelis džiaugiasi, kad atradę Kutaisio grožį paprasčiausiai norisi jį lankyti kiekvienais metais.

Ir tikrai verta, kadangi šis miestas yra toks įvairus, jog kiekvienas jame čia gali rasti kažką ypatingo.

Supažindinsime jus su Kutaisio įdomiausiomis lankytinomis vietomis 🙂

Bagrati katedra

Jeigu norite pasigrožėti išties labai gražiu architektūriniu objektu, tokiu atveju siūlome aplankyti dar XI amžiuje statytą Bagrati katedrą. Tiesa, ilgus metu dėl karų ji buvo labai apgriauta ir tik 2012-ais metais galutinai buvo baigta jos rekonstrukcija.

Jeigu jau anksčiau lankėte šią katedrą – būtinai apsilankykite dabar, kadangi po rekonstrukcijos ji yra pakeitusi savo išvaizdą. Tiesa, įdomu tai, kad ši katedra yra įtraukta UNESCO paveldo sąrašą, tad jo unikumas yra jos grožis bei architektūrinis išskirtinumas.

Gelaičio vienuolynas

Dar viena išties labai unikali bei graži vieta yra Felaičio vienuolynas, kuris gali būti pavadinamas bene labiausiai lankoma vieta visame Kutaisyje. Seniau šiame vienuolyne buvo įsikūrusi garsioji Gelačio akademija, kurioje buvo ugdomi šalies mokslininkai bei filosofai. Šiuo metu čia galima rasti labai daug eksponatų, kurie leis jums geriau pažinti šalies dvasią.

Geguti rūmai

Dar vienas unikalus architektūrinis šedevras yra Geguti rūmai, kurie yra netoli Rionio upės. Jie buvo statyti dar Viduramžiais, tad skaičiuoja daugelį metų.

Tiesa, šiuo metu galima pamatyti tik jų griuvėsius, tačiau ir ta suteikia savotiško žavesio, kadangi patys griuvėsiai labai puikiai atskleidžia rūmų atmosferą ir tuo pačiu didybę, kuri vis dar tvyro ore.

Motsameta bažnyčia

Jeigu mėgstate religinius objektus, kurių visoje Gruzijoje labai daug, tokiu atveju siūlome būtinai pasigrožėti ir Motsamet bažnyčia. Labiausiai akis traukia nedideli apvalūs bokšteliai, kuriuos galima matyti jau iš toli. Taip pat šioje vietoje kadaise buvo išraustas tunelis, kurio tikslas padėti intensyviau kovoti su priešais.

Katschi kolona

Katschi kolona yra unikalus architektūrinis statinys, kuris nuo Kutaisio yra nutolęs apie  70 km. Nors pavažiuoti reikės, tačiau tikrai verta. Tai yra daugiau nei 40 metrų aukščio kalkakmenio uola, kuri iškyla kalnuotų apylinkių fone.

Pačios uolos viršuje galite pamatyti nedidelę ir labai jaukią bažnytėlę, kurios dydis siekia vos 3,5 x 4,5 metrų. Būtent tai ir yra jos unikalumas, kuris pritraukia labai daug turistų.

Vani

Vani miestietyje, kuris yra visai netoli Kutaisio, galima rasti istorijos muziejų, kuriame labai daug eksponatų padės jums geriau pažinti senovės Gruzijos gyvenimo tempą.

Sataplijos urvas

Sataplijos urvas yra nutolęs nuo Kutaisio per keliolika kilometrų. Šis vieta labiausiai garsėja tuo, kad joje galima pamatyti išlikusius dinozaurų pėdsakus. Būtent čia buvo rasta ir pirmykščių žmonių buveinė, tad tai išties labai kelia susidomėjimą ir skatina čia daugiau praleisti laiko. Po žeme rasta buveinė šiuo metu pritaikyta turistams. Jos ilgis siekia beveik kilometrą.

Viešbučių Kutaisyje rezervacijaBooking.com

Kutaisis – visa dar pigus miestas. Ir nakvynės vietos čia tikrai ne išimtis. Viešbučių kainos Kutaisyje maloniai nustebins daugelį, ypač pripratusius prie vakarų Europos kainų. Tačiau viešbučių rezervacija Kutaisyje siūlome pasirūpinti iš anksto per Booking.com sistemą – mieste kasmet turistų vis daugiau, tad geriausia nakvynės vietą pasirinkti ir rezervuoti iš anksto. Tai nieko nekainuoja, o žinojimas kur nakvosite suteikia daug ramybės kelionės metu.

Grečiausiai atskridę į Kutaisį vien šiuo miestu neapsiribosite. Turint net ir vos kelias dienas atostogų, verta pagalvoti apie automobilio nuomą ir pasidairymą po miesto apylinkes. Juk iki vaizdingų kalnų kelių mažiau nei šimtas kilometrų, panašus atstumas ir iki garsiojo Boržomi.

Kutaisio lankytinos vietos

Šiame video rasite dar daugiau įdomių lankytinų vietų Kutaisyje. Pažiūrėkite! 🙂

Kutaisio žemėlapis