Kylis – TOP lankytinos vietos

Kylis – vienas labiausiai lietuviams žinomų Vokietijos miestų, kuris garsėja uostamiesčiu, skaniu maistu bei ilgaamže istorija. Miestas buvo pastatytas dar XIII amžiuje, tad jau ne vieną šimtmetį skaičiuoja savo istoriją, tad ilgaamžiškumas yra vienas didžiausių šio miestelio „arkliukų“.

Šiuo metu istoriniai šaltiniai rodo, kad galbūt šioje gyvenvietėje įsikūrė patys pirmi vikingai bei normanai, tad tai šiai vietovei suteikia dar daugiau žavesio, unikalumo bei istorinės svarbos.

Automobilio nuoma Kylije

Kylis taip pat priklausė ir Hanzos sąjungai, tad tai tik parodo, kad strategiškai šis miestas buvo labai svarbus, juolab, jo augimo tempai buvo labai intensyvūs, galiausiai, ekonomine prasme šis  miestas buvo labai išsivystęs. Nors II Pasaulinio karo metais šis miestas buvo sugriautas, tačiau atstatytas išliko labai svarbiu uostamiesčiu, kuris džiugina ir šiai laikais.

Žinoma, čia atvykus galima pasigrožėti ne tik uostu, tačiau ir daugiau įvairiausių vietovių bei renginių. Jūsų dėmesiui – supažindinsime su svarbiausiais.

Kylio lankytinos vietos

Kylis

Kylio regata

Baltijos jūros uostas kiekvienais metais rengia regatas, kurios sulaukia milijonų turistų ne tik iš pačios Vokietijos, tačiau ir kitų Europos šalių įskaitant ir Lietuvą. Lietuviai ne tik džiaugiasi šia sporto šaka ir ją stebi, tačiau gana aktyviai ir dalyvauja. Buriavimui skirta regata dažniausiai vyksta paskutinį birželio savaitgalį, tačiau dėl oro sąlygų data gali kiek kisti, tad jeigu įdomu – skaityti informaciją vietiniuose Kylio puslapiuose. Renginio metu dalyvauja net 2 000 buriuotojų iš viso pasaulio.

Šiaurės-Baltijos jūrų kanalas

Šiaurės-Baltijos jūrų kanalas yra vieta, kuri sujungia šias dvi vietas, tad tai unikalus gamtos objektas. Jis buvo iškastas dar XIX amžiuje ir jo ilgis siekia net 98 km. Padarius šį kanalą laivai sutaupo net 450 km, kuriuos tektų įveikti plaukiant jūra įprastai.

Holstenstrasse zona

Holstenstrasse zona yra bene pati seniausia ir tuo pačiu viena ilgiausių pėsčiųjų zonų visame Kyle. Eidami taku taip pat praeisite ir vieną seniausių Kylio pastatų – Šv. Mykolo bažnyčia, kuri buvo statyta dar XIII amžiuje.

Kylio muziejai

Nors Kylis tikrai nėra vadinamas muziejų sostine, tačiau ir čia galima rasti kelis labai iškilius muziejus, kurie domina savo eksponatais. Bene patys populiariausi yra Miesto bei laivininkystės muziejus ir Medicinos ir farmacijos muziejus. Pirmasis padeda artimiau susipažinti su Kylio istorija bei laivyba, kuri yra labai svarbi šio regiono dalis ir daugeliui žmonių pragyvenimo šaltinis. Muziejų rasite buvusiame Žuvies turguje. Štai Medicinos ir farmacijos muziejus padės artimiau pažinti muziejaus gyvenimo ritmą ir net pamatyti, kaip senais laikais Kylyje buvo teikiamos medicinos paslaugos, kaip atrodė senovinė vaistinė ir gydytojo kabinetas.

Kylio jūros žavesys

Kylis labiausiai traukia dėl savo uosto ir žuvininkystės istorijos. Juk nuostabu, kad galime ne tik pasigrožėti gamta bei architektūra, tačiau ir paragauti skaniausių patiekalų.

Vaizdinga miestelio pakrantė šiuo metu gali pasigirti pastatų gausa, kurie skiriasi savo tematika, atsiradimo priežastimis, tačiau visi jie padeda geriau pažini Kylio gyvenimo tempą ir jūros svarbą šio regiono gyventojams:

  • Fiordo promenada,
  • Šiaurinio Baltijos jūros kanalo šliuzų įrenginiai Kylyje–Holtenau,
  • minėta gatvė Holstenstraße – viena iš seniausių pėsčiųjų zonų Vokietijoje
  • Christiano Albrechto universiteto Botanikos sodas
  • Laivininkystės muziejus
  • kiekvienais metais rengiamas Šlėzvigo–Holšteimo muzikos festivalis
  • Filharmonijos orkestro garsai
  • Kylio teatras ir daugelis kitų malonumų.

Kylis – paprasčiausiai graži vieta, kurią verta aplankyti.

Viešbučių Kylije rezervacijaBooking.com

Kaip matome, ką pamatyti Kylije ir jo apylinkėse tikrai yra. Tad šiame mieste verta užtrukti bent kelias dienas. Viešbučių rezervacija Kylije pernelyg daug jūsų biudžeto nepareikalaus – nors miestas ir nėra labai pigus, tačiau pasirinkimo yra visiems.

Ką veikti Kylyje

Kylio žemėlapis