Lankytinos vietos Daugpilyje

Daugpilis – nedidelis Latvijos miestas, kurį dažnai lanko ne tik lietuviai, tačiau ir turistai iš visos Europos.

Miestas įkūręs greta upės ir tai jam suteikia savotiško žavesio arba, kaip tiki sako, savotiškos ramumos bei grožio

Pagal dydį bei gyventojų skaičių tai yra antrasis miestas Latvijoje, tad jis gana didelis ir jame tikrai yra ką pamatyti.

Automobilio nuoma Latvijoje

Daugpilyje puikiai atsiskleidžia latvių gyvenimo tempo sintezė ir dėl lankytinų vietų gausos bei pačių įvairiapusių pramogų – čia lankytis verta ištisus metus.

Nors lietuviai dažniausiai stengiasi ir po Latviją keliauti šiltuoju metų laiku, tačiau ir vėsesnėmis dienomis galima rasti savotiško Latvijos grožio, kuris nustebins.

Daugpilis lankytinos vietos

Daugpilis

Jūsų dėmesiui pateikiame labiausiai rekomenduojamų lankytinų vietų Daugpilyje sąrašą. Šios lankytinos vietos yra pačiame mieste, tad nesunkiai visas pasieksite viešuoju transportu.

Daugelis lankytinų vietų nemokamos, tad apsilankyti – būtina.

Lankytinos vietos Daugpilyje

Vienybės namai

Tai namai, kurie skirti visiems latviams, kuriuose stengiamasi puoselėti vienybę ir skatinti visą tautą judėti tuo pačiu rimtu.

Jie buvo statomi prieš pat II pasaulinį karą. Anuo metu tai buvo pats moderniausias pastatas visoje Europoje. Čia galima rasti ir biblioteką ir turizmo  centrą, ir pramogas ir daug kitų veiklų, tad daugiafunkcionalumas – svarbiausias šio objekto privalumas.

Poeto Andrejaus Pumpuro skveras

Jeigu esate latviškos poezijos mėgėjas – tokiu atveju tikrai esate girdėję apie visoje šalyje puikiai žinomo poetą A. Pumpurą. Jo vardu pavadintas skveras buvo įkurtas dar XIX amžiuje.

Skvere galima rasti ne tik poeto biustą, tačiau ir fontaną bei nuostabius gėlynus. Vaikščiojimas čia yra tikra pasaka.

Šv. Aleksandro Nevskio stačiatikių koplyčia

Tai kiek kitokia nei įprasta lankytina vieta Daugpilyje, nes yra gana jauna. Ši stačiatikių koplyčia, kuri buvo pastatyta dar 2004-ais metais.

Koplyčia stoti anksčiau minėto poeto skvere, tad vienu pasivaikščiojimu galėsite apžiūrėti daugiau lankytinų objektų.

Saulės laikrodis

Saulės laikrodė galite pamatyti ne tik pas mus, Nidoje, tačiau galite tokį rasti ir Daugpilyje. Jis buvo pastatytas dar 1910-ais metais. Konstrukcija atrodo įspūdingi, o sekti laiką yra labai paprasta.

Dubrovino parkas

Tai nuostabaus grožio parkas, kuri buvo kurtas, kai Dubrovinis ėjo miesto mero pareigas – būtent jo vardu ir yra pavadintas visas parkas. Tuo pačiu parke galima rasti ir šio žmogaus paminklą, kadangi jo darbai nesibaigė tik parko pastatymu.

Ši Daugpilio lankytina vieta populiari ir tarp vietinių – ji dažnai pasirenkama kaip vieta poilsiui, tad kai lauke geras oras – čia labai aktyvi susirinkimo vieta, vyksta tikras šurmulys. Na, o gulėjimas greta fontano karštomis dienomis yra tikra atgaiva bei palaima.

Daugpilis

Daugpilis

Apsauginė užtvanka

Tai unikalus inžinerinis statinys, kurie driekiasi net 6 km ir tęsiasi palei Dauguvą. Jos pagrindinė funkcija yra apsaugoti miestą nuo potvynių.

Pati užtvanka buvo pastatyta dar XIX amžiuje, tad su korekcijomis tarnauja iki šių dienų. Tam tikra prasme pati užtvanka atrodo labai puikiai, tad daugelis stebisi jos išskirtine architektūra.

Daugpilio kraštotyros ir meno muziejus

Tai vienas seniausių muziejų ir šiame regione, kuris buvo atidarytas dar prieš II pasaulinį karą.

Labiausiai akį traukia išskirtinis eksterjeras. Nors labai įdomių ekspozicijų galima pamatyti ir muziejaus viduje!

Tad galite ateiti bet kuriuo metu – susipažinti su šio krašto gyvenimo tempu geriausia užsukus į šią lankytiną vietą. Tuo pačiu čia reguliariai yra organizuojamos parodos, kur eksponuojami jaunųjų menininkų darbai.

Geležinkelio stotis

Dar vienas galbūt kiek neįprastas lankytinas objektas, kurį verta pamatyti yra geležinkelio stotis.

Iš šio taško galima pasiekti labai daug Europos valstybių, tad dažnas lietuvis atvyksta į Daugpilį, kad iš jo keliautų toliau.

Tiesa, kai kurie grožisi neįprastai tiltais bei viadukais, kuriuos suprojektavo garsus inžinierius S. Kerbedis.

Viešbučių Daugpilyje rezervacija

Rezervuokite viešbutį Daugpilyje dabar! Spauskite žemiau ir pamatykite geriausius viešbučių pasiūlymus:


Booking.com

Daugpilio grožis labai įvairus ir labai skirtingas. Galima tik džiaugtis, kad kiekvienas randa tokias pramogas ir tokias vietas, kokios jiems labiausiai tinka. Svarbiausia ieškoti, svarbiausia domėtis ir Jūsų poreikiai bus patenkinti.

O pasinaudojus viešbučių rezervacija Daugpilyje ir praleidus čia bent kelias dienas, galima iš ties gerai pažinti šį brolių latvių miestą.

Sveiki atvykę į Daugpilį!

Dar daugiau Daugpilio lankytinų vietų šiame video. Pažiūrėkite 🙂

Daugpilio žemėlapis