Lankytinos vietos Liepojoje

Daugeliui lietuvių Liepoja yra vasaros taškas, kurį privalu aplankyti. Dažniausiai Latvijoje esantį kurortą renkasi tie, kurie nusivilia Lietuva. Ne tik siūloma pramogų gausa, tačiau ir dėl kainų, kadangi Liepojoje galima papoilsiauti kur kas pigiau.

O ko verti balto smėlio paplūdimiai ir dažnai kur kas švaresni Baltijos jūros krantai.  Akivaizdu, kad Liepoja yra gera kryptis, tačiau čia atvykus naudinga ne tik degintis, tačiau taip pat ir aplankyti daugiau objektų, susipažinti su latvių gyvenimo rimtu. Juk būdami taip arti išties galime būti tokie skirtingi.

Automobilio nuoma Latvijoje

Personažų alėja

Liepojoje galite rasti labai unikalią personažų alėją, kuri tam tikra prasme nukels Jus į vaikystę. Tiesa, ne paprasčiausių veikėjų iš animacinių herojų, tačiau tų, kurie gyvena Liepojos himne. Visi personažai yra pagaminti iš bronzos, tad yra labai tvirti, atrodo unikaliai, dažnai „lipa“ elektros laidais, kad iš apačios kiekvieną būtų galima geriu apžiūrėti. Vėjo miesto akcentai atrodo labai unikaliai ir tuo pačiu skatina susipažinti su miesto himnu.

Liepoja lankytinos vietos

Liepoja

Uosto kalėjimas

Nuo gražių personažų link karo. Carinės Rusijos metais Liepojoje buvo įkurta karinė bazė ir tuo pačiu pastatytas visas karinis miestelis Karosta. Deja, net ir bėgant metams ši teritorija vis dar išlieka ypač niūri ir labai verčianti susimąstyti. Anuomet tai buvo labai uždara vieta, šiuo metu ji atvira visiems, tačiau tai negelbėja situacijos ir tas niūrumas vis tiek išlieka. O šioje vietoje bene pati didžiausia įžymybė yra kalėjimas, kur buvo laikomi nusikaltėliai. Šiuo metu su visais savo žiaurumais jis yra atviras turistams. Šiuo metu rengiamos įvairios teatralizuotos ekskursijos bei realybės šou, kad žmonės ne tik apžiūrėtų objektus, tačiau taip pat ir geriau įsijaustų į to meto gyvenimą bei tragediją, kuri čia vyko.

Jūros cerkvė

Liepojoje taip pat galima rasti ir stačiatikių religinį objektą – Šv. Nikalojaus stačiatikių cerkvę. Labiausiai akis patraukia jos didybė, tačiau juk dažniausiai taip galima apibūdinti visus stačiatikių religinius objektus. Paauksuoti kupolai atrodo prabangiai ir labai išsiskiria iš niūrios aplinkos. Šią cerkvę galima rasti tame pačiame kariniame miestelyje, tad jos prabanga atrodo labai neįprastai, galbūt net kiek dviprasmiškai.

Muzikantų garbės alėja

Liepojoje Zivų gatvėje galima pamatyti unikalią alėja, kuri skirta muzikantams. Joje yra daugiau nei 30 bronzinių plokščių, kuriose įspausti muzikantų vardai. Ši alėja yra aktyvi, kadangi atnaujinama pagal tai, ar norisi pagerti kokį nors atlikėją. Taigi, jeigu esate latviškos muzikos gerbėjas – apsilankykite ir galbūt rasite pavardę greta kurios esantį delno atspaudą norėsis sujungti su savu.

Šv.Trejybės katedros vargonai

Šv. Trejybės katedros vargonai yra Šv. Trejybės katedroje. Nors pačios katedros eksterjeras nėra labai išskirtinis, tačiau būtent šie vargonai jai suteikia daugiau išskirtinumo bei labiausiai traukia turistus. Tai yra patys didžiausi nerekonstruoti mechaniniai vargonai visame pasaulyje, tad juos aplankydami tam tikra prasme susipažinsite su stebuklu. Rugsėjo mėnesį šioje katedroje rengiami vargonų festivaliai, kurie džiugina žmones savo melodingumu.

Viešbučių Liepojoje rezervacijaBooking.com

Petro I namelis

Tie, kurie mėgsta istorija, turbūt puikiai žino Petrą I. Tuo pačiu turėtų susipažinti it su Liepojoje esančiu jo nameliu. Būtent šioje vietoje buvo viešbutis, kuriame ir svečiavosi garsusis caras. Legenda pasakoja, kad jis pasirinko šį viešbutį tik todėl, kadangi jis vienintelis visoje Liepojoje turėjo tualetą, kuris buvo pastate, o ne reikėjo išeiti į lauką.

Liepojos muziejus

Galiausiai, kai norisi geriau pažinti šio kurorto gyvenimo ritmą arba paprasčiausiai visos Latvijos taktą – verta aplankyti ir muziejų, kuriame rasite labai daug eksponatų. Nuo istorinių iki meninių – kiekvienam pagal skonį.

Nuostabioji Liepoja laukia lietuvių, kurie nori ne tik ilsėtis prie jūros, tačiau ir susipažinti su kultūriniais objektais, kurie padės geriau pažinti šį nuostabų kurortą.

Video apie Liepoją

Liepojos žemėlapis

Keliauti į Latvijos pajūrį geriausia iš anksto susiradus ten nakvynę. Ir žinoma, patogiausia tam yra booking.com platforma. Išankstinė viešbučių rezervacija Liepojoje leidžia aiškiai išsirinkti, ko norite, bei nebesukelia jokių papildomų rūpesčių jau atvažiavus.