Lanzarotė – Lankytinos vietos

Jei trokštate įspūdžių, naujų patirčių, žavitės unikalia gamta bei spontaniškomis ekskursijomis – Lanzarotė yra būtent tai, ką tiesiog privalote aplankyti šiais metais.

Dauguma populiariausių lankytinų vietų čia po atviru dangumi, tad galima laiką praleisti gryname ore, tuo pačiu susipažįstant su vietinėmis architektūros, kultūrinio paveldo ar natūralių klimatinių veiksnių suformuotomis ikonomis. Įvairus reljefas žada nenuobodžią išvyką, per kurią išvysite ir vulkano pėdsakus ir nematytų formų spalvotas uolas, nacionalinius parkus, kaktusų ar vynuogių laukus.

Lanzarotė lankytinos vietos

Lanzarotė

Vertų dėmesio objektų nesuskaičiuotume ant vienos rankos pirštų, todėl savo ruožtu išskyrėme kelis ryškesnius taškus.

Prieš leidžiantis į ilgą bei nepamirštamą ekskursiją po Lanzarotės apylinkes, apsilankykite didingą praeitį menančiose pilyse. Štai San Jose pilis kadaise tarnavo kaip apsauginis statinys, turėjęs padėti atbaidyti kraštą užgrobti siekusius piratus. Visgi, pagrindinė paskirtis netapo gynybinė, viduje saugoti tik ginklai ir parakas. Prieš beveik pusšimtį metų pilis atvėrė duris visiems lankytojams, kartu kviesdama užsukti pasižvalgyti po šiuolaikinio meno galeriją.

Automobilio nuoma Lanzarotėje

Labai panašaus likimo kaip ankstesnė ir San Gabriel pilis. Visiškai suniokota tvirtovė vėl atkurta 1599 metais bei naudota kariniams tikslams. Dabar turistus maloniai priima ir modernus archeologijos muziejus, kuriame gausu praeitį menančių eksponatų bei vertingų istorinių iškasenų.

Būtinai nuvykite prie El Golfo lagūnos, suformuotos senovėje įvykusio galingo ugnikalnio išsiveržimo. Vienas patraukliausių šios vietos bruožų- žalios spalvos ežeras. Taip pat vertėtų pabūti netoliese įsikūrusiame kaimelyje, kur galėsite padegustuoti iš šviežių jūros gėrybių pagamintų patiekalų.

Jei vykstate kartu su šeima būtinai nusiveskite į Lanzarotės akvariumą. Po vienu stogu yra net 33 akvariumai su šimtais dailių žuvų ir kitais vandenyno gyventojais. Atviruose baseinuose laikomas jūros žvaigždes ar krabus netgi galima paliesti rankomis!

Tarp žymesnių vietų priskirtume kaktusų sodą, galintį pasigirti ypatingu išplanavimu ir per 1000 vienetų siekiančiu kaktusų skaičiumi bei Guinote atogrąžų parką, kerinti savo kriokliais, gyvūnijos įvairove, gigantišku pingvinariumu.

Puikios panoramos pasitinka nediduko, bet ne ką mažiau pribloškiančio Timanfaya parko svečius. Rago formos uolos, lavos išgraužti takai, nuo saulės tviskantys uolų paviršiai, dykumų plotai, požeminiai tuneliai ir kiti stebinantys šedevrai dovanoja pačius geriausius prisiminimus, kuriais norėsite dalintis dar ilgą laiką.

Mirador del Rio apžvalgų aikštelė taip pat idealus pasirinkimas ieškantiems kažko dar neregėto. Iš 600 metrų aukščio nesunku įžiūrėti archipelagus, iškilusius virš vandenyno. Čia pat veikia ir restoranas, kuriame pasistiprinsite prieš kitus laukiančius iššūkius.

Pasiilgusiems ekstremalių potyrių patiks pasivaikščiojimas žaliuosiuose urvuose, kurių galerijos laikomos pačiomis ilgiausiomis pasaulyje. Na, o jei to dar bus negana pasižymėkite Jameos del Agua urvus, kur galima aptikti meno parodą, koncertų sales ar net baseiną.

Lanzarotę būtų sunku įsivaizduoti ir be nuo seno puoselėjamų vyndarystės tradicijų. Viską apie vynmedžių auginimą, vynuogių perdirbimą ir vyno rūšis sužinosite pabuvę šiam gėrimui dedikuotame muziejuje. Kraštui būdingos architektūros stiliaus pastate saugoma pati vertingiausia informacija bei reikšmingų atributų kolekcija.

Panagrinėjus priešistorę jau pats metas būtų teorines žinias perkelti į praktiką. Tam skirtos ekskursijos po La Geria vynuogynų laukus. Didžiulės plantacijos yra vienas pagrindinių šių vaismedžių auginimo centrų. Gan neįprastai atrodo ir pats sodinimo metodas, kai medeliams paruošiamos piltuvėlio formos duobutės, o ne tiesiog lygios lysvės kaip esame įpratę. Esant geram orui toks pasivaikščiojimas tampa tarsi meditacija.

Viešbučių Lanzarotėje rezervacijaBooking.com

Lanzarotėje dauguma turistų renkasi aktyvų poilsį. Vis tik sala gana tolima, jos norisi pamatyti daug, tad natūralu jog daug važinėjama ir aplankomi visos salos kampeliai. Lanzarotė nėra didelė, tad planuojant dienines keliones, galima rinktis viešbutį kur nors salos centre visam atostogų laikui ir kasdien važiuoti vis į kitą pusę. Kita vertus, galima atostogų metu pakeisti kelis viešbučius ir kasdien važinėti mažiau. Viešbučių rezervacija Lanzarotėje didelių problemų nekelia – pasirinkimas didelis, kainos draugiškos, kokybė gera. Sezono metu rekomenduojama viešbutį ar apartamentus rezervuoti iš anksto, kad vėliau nereikėtų ilsėtis bet kur.

Lankytinos vietos Lanzarotėje

Lanzarotės žemėlapis

Retas Lanzarotėje besiilsintis turistas nesinuomoja automobilio. Nors porai dienų. Sala iš tiesų įdomi, o pamatyti skirtingas jos vietas patogiausia būtent automobiliu. Žinoma, už atitinkamą kainą galima gauti ir paruoštas ekskursijas, kaip ir aukojant patogumą bei laiką galima rinktis viešąjį transportą. Vis automobilio nuoma Lanzarotėje yra nebrangi, patogi, o galimybių atveria labai daug, tad rekomenduojame apie tai pasvarstyti.