Larnaka – TOP lankytinos vietos

Kipre esanti Larnaka yra trečias pagal dydį miestas saloje, kuris žavi nuostabia architektūra, maisto gausa ir tuo pačiu žmonių svetingumu. Tai ištisus metus žaliuojantis miestas, kuris dvelkia ramybe bei atsipalaidavimu. Ne veltui šis regionas labai dažnai pavadinamas mažyčiu rojumi Kipre, kuris sukuria tobulą atsipalaidavimo, ramybės aurą.

Kadangi čia galima rasti ne vieną lankytiną objektą – Larnakos lankymui palikite visą dieną. Ji labai puikiai reprezentuoja viso Kipro gyvenimo tempą. O daugelis sutinka, kad kartą čia apsilankius grįžti yra būtina.

Larnaka lankytinos vietos

Larnaka

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia

Švento Lazaro bizantinė bažnyčia yra pagaminta iš natūralaus akmens, kuris puikiai matyti, tad tai šiam objektui suteikia savotiško žavesio bei išskirtinumo. Tai pats svarbiausias objektas visoje Larnakoje, kuris buvo pastatytas dar IX amžiuje.

Automobilio nuoma Larnakoje

Europos aikštė

XIX amžiuje suprojektuotas ir iki galo išbaigta Europos aikštė yra viena žinomiausių vietų visoje Larnakoje. Čia buvo įsikūrę patys pirmi britų administracijos kolonijiniai pastatai. Kuo ta tokia ypatinga vieta? Istorine prasme ji labai reikšminga, kadangi joje puikiai atsiskleidžia laikotarpis, kai britai okupavo Kiprą. Šiuo metu pastatuose galima rasti miesto galeriją bei archyvo muziejus. Jeigu tai Jūsų nedomina – siūlome įvertinti bent jau istorinę pastatų prasmę, nes architektūra irgi labai įdomi bei išskirtinė.

Larnakos druskos ežeras

Jeigu mėgstate gamtą – tokiu atveju būtinai čia turite apsilankyti. Tai antras pagal dydį druskingumo prasme telkinys, kurį galima rasti Kipre. Jis siekia net 2,2 km plotą. Mokslininkai fiksuoja, kad prieš milijonus metų šiuo metu ežerais tapusios vietos buvo grynos druskos dalis. Labai įdomu, kad vasaros metu vanduo taip pat visiškai dingsta ir lieka tik druska. Ji pritraukia šimtus, tūkstančius paukščių. Labai verta čia apsilankyti skirtingais sezonais, kad pavyktų pamatyti gamtos kismą. Tai dažniausiai atima žadą.

Palmių alėja

Larnakoje galima rasti ir Palmių alėją. Tai ilgai besidriekiantis paplūdimys, kuriuo eiti malonus, nes jis smėlėtas, o smėlis – švelnus. Čia rasite ištisus metus žaliuojančias palmes, taip pat, jaukius restoranus bei kavinukes, kuriose gali gardžiuotis vietinių patiekalais.

Stavrovounio vienuolynas

Stavrovounio vienuolynas yra nuostabi vieta, kuri galite rasti ant labai stataus kalno. Šį nuostabaus grožio vienuolyną pastatė Konstantino Didžiojo motinos pavedimu. Buvo statytas dar IV a. pr. m. erą, tad dažniausiai ilgaamžiškumas yra vienas labiausiai traukiančių dalykų. Įdomu tai, kad objekto vidų gali apžiūrėti tik vyrai, kadangi moterys nėra įleidžiamos. Pamatyti jo grožį galima nuo saulėtekio iki saulėlydžio. Bet taip matuojamas lankymo laikas skiriantis pagal metų laikus.

Chirokitija

Chirokitija – dar vienas išskirtinio grožio architektūrinis objektas, kuris labiausiai žavi savo senove. Jį galima rasti nuo Larnakos nutolus apie 40 km. Vietovė šiuo metu yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip vienas unikaliausi objektų visame pasaulyje.

Larnakos pilis

Larnakos pilis taip pat turėtų sudominti ne tik architektūros mėgėjus, tačiau visus, kurie mėgsta istoriją. Tikima, kad ši pilis buvo pradėta statyti dar XII amžiuje, tad ji skaičiuoja ilgus šimtmečius ir dar vis stebina neblogai išlikusiais griuvėsiais. Vienu metu ši pilis buvo naudojama kaip kalėjimas, tad tai jai suteikia dar daugiau savotiško prieskonio bei išskirtinumo.

Pierides muziejus

Pierides muziejus – Pieridžų šeimos muziejus, kuris šuo metu įkurtas privačiame name. Eksponatai susiję su šia šeima buvo pradėti rinkti dar 1839 metais. Jame galima rasti eksponatų, kurie siekia tokius įstabius laikus, kaip kad: Mikėnų, Helenizmo, Romėnų, Bizantijos, Frankų, Venecijos ir Osmanų laikotarpių. Šis unikalus muziejus apima daugiau nei 9000 metų Kipro istoriją, tad jeigu norite ją geriau pažinti – būtinai turite čia apsilankyti.

Larnaka – nuostabi vieta, su nuostabia gamta ir nuostabiais žmonėmis. Atraskite jos grožį.

Viešbučių Larnakoje rezervacijaBooking.com

Viešbučiai Kipre – tikra atgaiva pigesnių kelionių mėgėjams. Net palyginus su Lietuvos pajūriu čia galima gyventi tikrai pigiai. Tiesa, reikėtų padaryti namų darbus ir atidžiai rinktis kur nakvosite, nes komforto rasite tikrai toli gražu ne visur. Viešbučių Larnakoje rezervavimas internetu – geriausias sprendimas ieškantiems ir kokybės, ir geros kainos. Gausūs kitų lankytojų atsiliepimai ir nuotraukų įvairovė neleis suklysti, o nedidelės kainos ir nuolat pasikartojančos nuolaidos gali tikrai maloniai nustebinti.

Ką veikti Larnakoje

Larnakos žemėlapis

Geriausias būdas keliauti po Kiprą – nuomotu automobiliu. Nors prie eismo kaire puse ir reikės priprasti, tačiau pamatyti bent dalį salos tikrai verta. Automobilio nuoma Larnakoje kainuoja visai nedaug, yra patogi ir aiški. Ypač tą darant internetu ir taip išvengiant derybų su ne visada aiškiai angliškai kalbančiais automobilių nuomos punktų darbuotojais.