Lenkija – TOP lankytinos vietos

Besidairydami įspūdingų, egzotiškų, nuotykius ir nepamirštamas patirtis dovanojančių kelionių mes dažnai dėmesį atkreipiame tik į spalvingas tolimųjų kraštų reklamas, pamiršdami apie čia pat įsikūrusias valstybes. Galbūt daugelis jau esame viešėję kaimyninėse  šalyse, todėl atrodo, kad nieko naujo pamatyti kaip ir neteks, bet norėtume patikinti – atrasti kažką ypatingo galima visada.

Šįkart domėsimės istorinėmis Lenkijos vietomis, garsinančiomis kraštą jau šimtus metų, aktyvaus laisvalaikio leidimo galimybėmis bei populiariausiais miestais, viliojančiais ne tik architektūriniu palikimu, bet ir poilsinėmis zonomis, paplūdimiais. Prieinamos kainos, nedidelis atstumas, kultūrinė įvairovė privers dar kartą pagalvoti ar tikrai stebuklų reikia ieškoti už tūkstančio mylių.

Lenkija lankytinos vietos

Varšuva naktį

Viešnagę pradėkite nuo Lenkijos sostinės – Varšuvos. Tai ganėtinai spalvingas miestas, turintis tiek senovinio braižo, tiek ir šiuolaikiškų, vakarietiškų elementų. Būtinai pasivaikščiokite po senamiestį, apjuostą raudonų plytų  siena. Čia pajusite vietinių kasdienybę, apsipirksite moderniose ir tradicinėse parduotuvėse, pasigerėsite sostinės peizažu kavinėse ar pavaikštinėsite išpuoselėtuose parkuose. Be visa ko, rekomenduojame aplankyti ypač vertinamą objektą- Karalių pilį, kurią pastebėsite jau iš tolo.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Ypatinga atmosfera pasižyminti Krokuva, turbūt yra antras lankomiausias miestas po Varšuvos. Tai lemia iškiliais statiniais galintis pasigirti senamiestis, Vavelio kalva. Lietuviams vertėtų žinoti, kad Krokuvos katedroje yra palaidotas ir pats Jogaila.

Ko Lenkijoje tikrai nepasigestumėte tai pilių. Viena didžiausių, savo gotikiniu stiliumi užburianti Malborko pilis pastatyta dar tryliktame amžiuje, tad nenuostabu, kad jei tik galėtų prabilti, šio statinio sienos papasakotų daug įdomių istorijų apie kryžiuočių viešpatavimą, Žalgirio mūšį ar viduje veikusį kalėjimą, kuriame ne vieną dieną praleido ir LDK kunigaikštis Kęstutis.

Žvilgsnis į praeitį bei vertingos patirtys jūsų laukia Torūnės senamiestyje. Dauguma statinių reprezentuoja gotikinį stilių, kas aiškiai atsispindi to meto pirklių namuose, bažnyčiose. Svarbus faktas yra tai, kad Torūnėje gimė žymiausias astronomas Mikalojus Kopernikas.

Nenuobodžiausite bent trumpam stabtelėję Vroclave. Pastarojo senamiestis išsidėstęs per 12 salų, kurių jungtimi tampa daugiau nei šimtas tilto konstrukcijų. Visa paletė architektūrinių stilių sukuria margą, bet skoningą peizažą, o graži aplinka suteikia jaukumo, harmonijos.

Gdanskas neatsilieka nuo kitų šalies miestų ir žavi vienetiniais pastatais nusagstytu senamiesčiu, Šv. Mergelės katedra bei netoliese esančiu Sopoto kurortu.

Pamaldžiausieji visus metus plūsta į Čenstachova ir Jasna Gora vienuolynus. Pastarajame galima išvysti neeilinį Juodosios Madonos paveikslą. Čenstachova vienuolynas pagarsėjęs savo stebuklais, todėl įsitikinti objekto šventumu atvyksta nemažai religinių fanatikų ar šiaip paprastų smalsuolių.

Turistams siūloma įdomi atrakcija- ekskursija po Veličkos druskų kasyklas. Klaidžiodami požeminiais koridoriais sužinosite kaip buvo išgaunama druska, kokie įrankiai naudoti šiam procesui ir kaip atrodydavo darbininkų kasdienybė. Nepraleiskite progos įgauti išties vertingos patirties!

Viešbučių Lenkijoje rezervacijaBooking.com

Vis dažniau atsotogoms atrandame Lenkiją, ir vis labiau įsitikiname, jog ir viešbučių kainos čia ženkliai mažesnės nei Lietuvoje. Ar būtumėte Varšuvoje, ar Krokuvoje, ar Sopote, ar slidinėtumėte Zakopanėje – nakvynės kaina visoje Lenkijoje gali maloniai nustebinti. O jei jums rūpi ne kaina, tuomet galėsite džiaugti dideliu pasirinkimu, ypač sostinėje. Tiesa, dažniausiai žemos kainos reiškia ir vienokius ar kitokius kompromisus su kokybe, tad prieš rezervuodami viešbutį būtinai peržiūrėkite jo nuotraukas. Tai padės kur kas geriau susidaryti įspūdį.

Ką veikti Lenkijoje

Lenkijos žemėlapis