Limasolis – TOP lankytinos vietos

Limasolis – antras pagal dydį miestas Kipre, kuris yra įsikūręs pietinėje pakrantėje. Tai, kad miestas pakrantėje, parodo, jog jame dominuoja kurortinio stiliaus dvasia.

Kiekvienais metais šiame mieste vyksta daug įvairiausių festivalių, karnavalų bei kitų švenčių, kurios yra būdingos tik šiame regionui.

Bene daugiausia dėmesio sulaukia senovės graikų dramos festivalis, taip pat labai mėgstamas ir vyno festivalis, žinoma, dėmesio sulaukia iš Šekspyro naktis.

Automobilio nuoma Kipre

Tačiau jeigu Jūsų kelionės metu nenusimato jokių festivalių – nereikia pergyventi, kadangi lankytinų vietų gausa suteikia galimybes puikiai pažinti Limasolį.

Limasolis lankytinos vietos

Limasolis

Paplūdimiai Limasolyje

Miesto paplūdimio ruožas tęsiasi net 16 km, tad tikrai kiekvienas ras tiek tinkamą vietą apsistojimui, kad netoli būtų paplūdimys, tiek atokesnes vietas, kai norisi pabūti toliau nuo visų ir paprasčiausiai pasinerti į atostogų ritmą.

Tiesa, jeigu norite išbandyti nuostabiausias vandens pramogas, tuomet geriausia apsilankyti Fasouri atrakcionų parke, kuriame galite rasti labai daug įvairiausių atrakcijų. Nuo trumpesnių čiuožynių iki aukštų ir sudėtingų, kurias dažniausiai renkasi aktyvesnio laisvalaikio mylėtojai.

Limasolio vynas

Limasolis taip pat labai dažna vadinamas vyno kraštu, tad jeigu mėgstate šį gėrimą – tokiu atveju galėsite pasidžiaugti pačiais skaniausiai vynais, kurie pamalonins Jūsų gomurį.

Kainos nėra didelės, tad leiskite sau. Žinoma, kol vienus domina tik ragavimas, tuo tarp kiti nori sužinoti kaip gaminamas vynas. Tokiu atveju siūlome apsilankyti vyno darykloje, kurioje būsite supažindintas su vyno gamybos technologijomis.

Antikiniai miestai ir istorija

Jeigu paragavus skanaus vyno norėsis geriau pažinti Limasolį – tokiu atveju siūlome aplankyti su Antikinius miestus. Nors šiuo metu iš jų yra likę tik griuvėsiai, tačiau jie labai puikiai Jums nukels į praeitį: antikinis Amatusas ir Kourion archeologinė vietovė.

Jeigu jus domina istorija, tokiu atveju turėtumėte apsilankyti XIV amžiuje statytoje Viduramžių pilyje, kuri yra visai netoli senojo uosto. Kadangi vandenynas šalia – tai piliai suteikia daugiau žavesio.

Šiuo metu pilyje yra įrengtas Viduramžių muziejus, kuriame galima rasti daug meno bei istorinių dirbinių. Taip pat dėmesio verta yra Kolossi tvirtovė, kuri Viduramžiais atliko Valdovų rūmų funkciją, taigi, buvo ypač prabangi ir tuo pačiu svarbi.

Jeigu mėgstate vyną, tokiu atveju apsilankykite ir Kipro vyno muziejuje. Muziejuje išgirsite ne tik apie vyną, tačiau taip pat ir apie vyndarystės kultūrą, kuri skaičiuoja jau daugiau nei 5500 metus.

Įėjimas į muziejų vos 4 eurai, o informacijos bus daug, tad apsilankyti verta.

Dėmesio vertas ir senovės Kourionas. Anksčiau karaliavusioje Kouriono karalystėje galima pamatyti labai daug senovinių objektų liekanų, kurios byloja apie įdomią istoriją. Nuostabiai atrodo mažasis teatras, kuris talpina daugiau nei 3 000 žmonių.

Taip pat dėmesio vertas ir Eustolios namas. Jis labiausiai išsiskiria savo mozaikų gausa, tad atrodo tikrai įspūdingai. Anksčiau šis namas veikė kaip privati romėnų vila, tačiau vėliau, Bizantijos laikais, pastatas buvo paverstas viešuoju poilsio centru.

Taip pat puikiai atrodo ir Bizantijos bazilika. Pro ją matyti netoli esantys Gladiatorių rūmai, kuriuose vykdavo baisios kovos. Dėmesio sulaukia ir Limasolio senamiestis. Tai tikrai yra pati įdomiausia miesto dalis, kurioje verta praleisti daugiau dėmesio.

Būtent senamiestyje Jūsų laukia ir Limasolio pilis, kuri buvo statytas dar XIV amžiuje. Nuostabiai atrodo ne tik pilies išorė, tačiau ir interjeras, kuriame šiuo metu galite rasti ir plačią šarvų, religinių piktogramų bei kitų panašaus tipo objektų eksponatus.

Viešbučių Limasolyje rezervacijaBooking.com

Limasolis – gražus, jaukus ir galimybėms atviras miestas, kurį verta aplankyti. Ir net kartą, tad suteikite sau tokią galimybę!

Lankytinos vietos Limasolyje

Susipažinkite su Limasoliu ir jo lankytinomis vietomis artimiau šiame video! Pažiūrėkite 🙂

Limasolio žemėlapis