Lionas lankytinos vietos

Daugeliui Prancūzija kvepia madomis bei bandelėmis. Toks požiūris į šią gražią šalį yra gana tikslus, tačiau nepamirškite, kad ši šalis yra labai įvairiapusė ir kol vienuose miestuose gyvena menininkai, kituose – prabanga kvėpuojantys vietiniai, trečiose – paprasti žmonės. O dažniausiai geriausiai pažinti šalies grožį ir pavyksta aplankius tas vietas, kur žmonės gyvena kasdieniniu ritmu.

Šiek tiek istorijos…

Šįkart dėmesio planuojame skirti Lionui. Tai yra vienas gražiausių Prancūzijos miestų. Jis yra trečias pagal dydį ir vienas išskirtiniausių jo bruožų yra tai, kad miestas įsikūręs tarp dviejų upių – Ronos ir Sonos. Santakoje įsikūręs miestas datuoja savo pradžią dar 44 metais prieš Kristų, kuomet garsusis Julijus Cezaris šioje vietoje įkūrė gyvenvietę ir apgyvendimo žmones. Ilgainiui čia buvo pradėta vystyti pramonė. Vaikštant gatvėmis galėsite pamatyti gana nemažai sen. Romos statinių griuvėsių, tad tai miesteliui suteikia savotiško žavesio.

Viešbučiai LioneBooking.com

Liono lankytinos vietos

Lionas tikrai gana įvairiapusis miestas, tad čia apsilankę galėsite pamatyti labai daug skirtingų objektų, kurie patenkina ir skirtingų žmonių poreikius.

Pradėti galima nuo rajonų, kurie sulaukia daugiausia turistų. Tai yra Liono Forviere ir Vieux Lyon. Juose labiausiai žavi išskirtinė architektūra. Galima rasti ne vieną religinį objektą, taip pat unikaliai atrodo ir senovės romėnų palikti statiniai, kurių griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų. Galima sakyti, kad sen. romėnai padėjo pamatus šiam miestui, tad nenuostabu, kad architektūra tokia, kaip pietų Europoje. Bene geriausiai tai atspindi šiuose rajonuose, tad apsilankyti čia tikrai labai verta.

Vieux Lyon taip pat kartais pavadinamas senuoju Lionu. Čia labiausiai dominuoja pastatai iš XI-XVII amžiaus, tad vyrauja Renesanso bei Baroko dvasia. Taip pat nuostabiai atrodo siauros ir labai vingiuotos gatvelės, kurios tarsi sukasi ratu.

Automobilio nuoma Lione

Vaikščiodami gana siauromis gatvėmis taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į traboules. Tai yra maži tuneliai, kurie jungia mažas gatveles. Taigi, vienais galima pasiekti kitus, o iš kitų – dar kitas gatves ir taip toliau. 

Taip pat dėmesio verta yra ir Forviere bazilika, kuri buvo statyta dar XIX amžiuje. Ją galima pamatyti ant nuostabios Forviere kalvos, tad matysite jau iš toli. Balto marmuro statinys atrodo labai išskirtiniai ir tuo pačiu labai gražiai. Kai kurie juokais šį pastatą vadina apverstu drambliu, kadangi būtent taip jis ir atrodo. Užlipus ant kalno matyti ir apžvalgos aikštelė, kuri suteikia galimybę aprėpti akimis nuostabią Liono panoramą. Aplinka puikiai atrodo tiek giedromis dienomis, tiek kur kas tamsesnėmis, tad siūlome apsilankyti nepriklausomai nuo oro.

Lionas lankytinos vietos

Kadangi, kaip jau minėjome, šiame mieste yra likę nemažai romėnų palikimo – verta daugiau dėmesio skirti ir šiems objektams. Bene daugiausia dėmesio sulaukia Lugdunum miesto teatras, kuris buvo statytas dar XV amžiuje prieš Kr. Anksčiau jis talpino daugiau nei 30 000 žiūrovų, tad buvo tikrai labai įspūdingas.

Galijos-romėnų civilizacijos muziejus yra dar viena unikali vieta. Šis muziejus yra antras pagal dydį, jame galite artimiau susipažinti su Ronos-Alpių istorija. Jis yra įsikūręs Forviere kalvoje, tad jau iš toli matysite jo grožį.

Toks tas Lionas. Gana paprastas, tačiau tuo pačiu ir labai ypatingas. Kuo daugiau jo pamatysite – tuo geriau pažinsite miestą, juolab, geriau pažinsite ir unikalią bei labai išskirtinę Prancūzijose, kurioje kiekvienas miestas kvepia vis kitaip.

Liono žemėlapisBooking.com