Lisabona – TOP lankytinos vietos

Lisabona – vienas dailiausių miestų Europoje, kuriame galima praleisti tikrai ne vieną įspūdžių ir netikėtumų kupiną dieną, atrandant vis kažką naujo.

Automobilio nuoma Lisabonoje

Šimtmečius formavęsis architektūrinis Lisabonos veidas ir šiandien tampa viena pagrindinių priežasčių, kodėl turistai taip veržiasi aplankyti būtent šį Portugalijos tašką. Didingos pilys, rūmai, gotikinės bažnyčios, mirgantys namų fasadai, skaniu maistu viliojantys restoranai, vasaros dvelksmas ištisus metus, leis ne tik visiškai atsipalaiduoti, o ir praturtins žiniomis apie naujai atrastą kraštą.

Susidomėjusiems rekomenduojame pamatyti kelis lankytinus objektus Lisabonoje 🙂

Lisabona lankytinos vietos

Lisabona

Lisabonos simboliu tituluojama Castelo de Sao Jorge pilis, stūksodama ant aukštos kalvos tarsi žvelgia į visą miestą. Tai itin populiari lankytina vieta, be kurios neapsieina nė viena ekskursija po sostinę. Pati pilis, kadaise garsėjo kaip karalių rezidencija, vėliau tapo kalėjimu, o po restauracijos duris atvėrė visiems norintiems pasižvalgyti po istorinio statinio vidų.

Antroje vietoje atsidurtų senovinė Se katedra. Pirminis katedros variantas iškilo dar 1150 metais, tačiau bent kelis kartus suniokota vykusių žemės drebėjimų, turėjo vėl ir vėl pakilti iš griuvėsių. Visgi, dabar romaninio stiliaus šventovė džiugina savo žavingu fasadu bei viename iš bokštų esančių lobynu.

Abejingų nepaliekanti ir Praca do Comercio rūmų aikštė. Didžiulėje erdvėje galima pamatyti Lisabonos karaliui Jose I skirtą paminklą, pasižymėjusių asmenybių atvaizdais pagyvintą triumfo arką.

Neaplenkite Bolemo bokšto, mat šis objektas tapdavo atspirties tašku savo keliones pradėdavusiems portugalų jūrininkams, apie kurių žygdarbius bent kažką girdėję esame visi. Bokštas išsiskiria ir nenuobodžiu fasadu, prie ko prisideda stebėjimo bokšteliai, ažūriniai balkonai bei kiti įdomūs elementai.

Vertėtų užsukti į Alfama kvartalą, pasitinkantį puikia atmosfera, senamiesčiui būdingomis siaurutėmis gatvelėmis, klasikiniais restoranais, turgavietėmis. Čia galite pailsėti, pasistiprinti ar rasti kokį mielą atributą lauktuvių dovanoms.

Fantastiškas reginys laukia susiruošusių į Batalka vienuolyną. Išpuoselėtas interjeras, gausybė dekoro elementų ir skirtingų architektūrinių stilių junginys sukuria išties unikalų rezultatą, dar kartą patvirtinantį portugališko paveldo savitumą.

Ne ką mažiau vertingas Jeronimo vienuolynas būtų tikras kraštui būdingos manuelinos architektūrinio stiliaus pavyzdys. Be visa ko, vienuolyne saugomi šaliai nusipelniusių žmonių palaikai, tarp kurių ir pačio Vasco da Gama.

Apsilankę Nacionaliniame plytelių muziejuje, sužinosite viską, apie azulejo keraminių plytelių, taip dažnai naudojamų įvairių miesto statinių apdailoje gamybą ir paplitimo istoriją.

Arte Antiga muziejuje sukaupta nemenka nacionalinio meno kolekcija, kurią sudaro tapybos ekspozicija, keramikos dirbiniai, neįkainojami namų apyvokos reikmenys.

Vandenyno gelmių paslaptis padės atskleisti Lisabonos okeanariumas, pripažintas antru didžiausiu pasaulyje.

Nenuobodi popietė nusimato Calouste Gulbenkiano muziejuje. Čia išvysite pačių netikėčiausių eksponatų, galinčių siekti net 4000 metų.

Tarp neišreklamuotų turistinių stotelių kartais galima aptikti ir visiškai negirdėtų, bet pakankamai įdomių vietelių. Viena tokių – tramvajaus linija Nr. 28. Tai jau istorinis tramvajus, jau seniai reguliariai nebejudantis miesto gatvėmis, tačiau svečių malonumui kartais prariedantis senamiesčio teritorija. Tokia atrakcija taps įsimintina patirtimi, kartu akimirkai nukeliančia į praeitį.

Smagiai diena praeitų mažame, bet turinčiame kuo pasigirti Sintra kalnų kaimelyje. Vaizdingas peizažas, prašmatnūs ir elegantiški Valdovų rūmai  bei tuo pačiu kuklios parduotuvėlės, kavinės gyvenvietei prideda skirtingų atspalvių, galinčių nesunkiai patraukti naujovių ieškantį turistą.

Tuo pačiu pasigėrėkite Sintros brangenybe – Ragaleira dvaru. Pasakiškas šedevras primena pasakų rūmus, o papildomos magijos prideda vešli žaluma, dailūs laiptai ir ramybe dvelkiantys parkai.

Viešbučių Lisabonoje rezervacijaBooking.com

Lisabona – senas, kupinas istorijos miestas. Susipažinimui su šio miesto architektūra bei kitomis įdomybėmis verta skirti bent kelias dienas. Tad neišvengiamai teks susirasti čia ir nakvynę. Viešbučių rezervacija Lisabonoje nesudėtinga bei tikrai turinti didelę pasiūlą. Nuo nedidelių hostelių skubantiems ir patogumų neieškantiems, ir patogių apartamentų šeimoms ar būriui draugui. Booking.com sistema leidžia pasirinkti nakvynės vietą lengvai įvertinant jos lokaciją žemėlapyje bei realią būklę pateikiant tikrai daug nuotraukų. Lisabona – turistinis miestas, su savo aktyvesniais ir ramesniais sezonais, tad natūralu, jog svyruoja ir viešbučių kainos bei užimtumas. Visuomet verta rezervuoti viešbutį iš anksto – taip tiksliai žinosite, kur gyvensite ir už kokią kainą. Na o rezervacija juk nieko nekainuoja.

Pabuvus tris ar keturias dienas Lisabonoje, dar kelias dienas verta paskirti apylinkių pažinimui. Automobilio nuoma Lisabonoje yra nebrangi ir paprasta. Automobilį galite rezervuoti iš anksto ir pasiimti tiesiog oro uoste. O per dvi ar tris dienas, įveikus kokį tūkstantį kilomentrų, Lisabonos apylinkėse galima pasirinkti tikrai įspūdingų vaizdų.

Lankytinos vietos Lisabonoje

Šiame video rasite dar daugiau lankytinų vietų Lisabonoje! Pažiūrėkite 🙂

Lisabonos žemėlapis