Liverpulis – TOP lankytinos vietos

Liverpulis – tai Airijos miestas, išsidėstęs šiaurės vakarų Airijoje.

Daugeliui šis miestas puikiai žinomas, kaip vienos garsiausių grupių „The Beatles“ gimtinė.

Futbolo gerbėjai Liverpulį gerai žino dėl pasaulinio lygio futbolo komandų – „Liverpool“ bei „Everton“.

Automobilio nuoma Liverpulyje

Be abejonės, Liverpulis turtingas ir savo kultūra: jame galima išvysti architektūros šedevrų, pramogauti teatruose, lankytis galerijose bei aplankyti ne vieną muziejų. Liverpulio muziejuose turistai gali grožėtis impresionizmo kūriniais, daugiau sužinoti apie miesto istoriją bei kultūrinį paveldą.

Atostogauti Liverpulyje smagu tiek vasarą, tiek žiemą, kadangi šaltuoju sezonu temperatūra retai, kada nukrinta iki minusinės temperatūros. Keliaujant iš vieno objektą į kitą, taip pat sunkumų nekyla.

Daugelį lankytinų vietų rasite pačiame miesto centre, kurį lengvai apeisite pėsčiomis. Į tolimesnius taškus kursuoja autobusai bei galima taksi paslauga. O jeigu norisi visiško komforto, tuomet patariame išsinuomoti automobilį, nes automobilio nuoma padės ir pasižvalgyti po Liverpulio apylinkes.

Jeigu planuojate išvyką į šį kultūriškai turtingą miestą, Jums pravers mūsų pateiktas trumpas Liverpulio lankytinų objektų sąrašas.

Liverpulis lankytinos vietos

Liverpulis

Caver klubas – tai vienas populiariausių klubų pasaulyje. Mat būtent čia savo vieną pirmųjų koncertų surengė grupė „The Beatles“. Šiandien taip pat galima išgirsti gyvos muzikos koncertų bei skambančius garsiausius hitus.

„The Beatles“ istorijos muziejus – tai bene daugiausiai turistų dėmesio sulaukiantis muziejus visame mieste. Jeigu ir mažai ką žinote apie šią grupę, apsilankius muziejuje susipažinsite su šios grupės istorija, jos susikūrimo pradžia ir pabaiga. Muziejuje pamatysite svarbiausius grupei priklausiusius daiktus: instrumentus, kostiumus, vaizdo įrašus ir rengtų koncertų ir t.t.

Tarptautinis vergovės muziejus – Liverpulyje turėsite unikalią galimybę apsilankyti muziejuje, kuriame lankytojai gali susipažinti su  vergovės istorija. Tiesa, Didžiojoje Britanijoje vergovė neišpopuliarėjo, tačiau būtent iš Liverpulio uosto šios šalies laivynas su vergais keliavo į Ameriką.

Liverpulio katedra – šis architektūrinis šedevras yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, tad šį objektą tiesiog būtina pamatyti. Ši Liverpulyje 1904 metais pastatyta anglikonų katedra yra didžiausia Didžiojoje Britanijoje. Atmintį dar ilgai išlieka sunkiausias pasaulyje varpas bei 100 metrų aukščio bokštas.

Miesto radijo bokštas – tai 138 metrų aukščio bokštas, kuris keliautojus vilioja galimybe pasigrožėti nuostabia Liverpulio panorama. Nepraleiskite progos užkopti į šį bokštą, kadangi Liverpulyje aukštesnio taško ir nerasite.

Liverpulio rotušė. Dar vienas objektas, kurį būtina aplankyti. XVIII amžiuje pastatyta rotušė suteikia galimybę lankytojams pasigrožėti ja iš vidaus.

The Walker galerija – tai meno gerbėjų rojus. Ši meno galerija viena didžiausių visoje Anglijoje, kurioje eksponuojami garsiausių pasaulio dailininkų paveikslai, apimantys nuo XIV iki XX amžiaus laikus.

Tate Liverpool galerija – galerija globojanti šiuolaikinio meno kūrinius. Galerijoje galėsite grožėtis nacionalinėmis ir tarptautinėmis kolekcijomis, tarp jų ir Tate meno kolekcija.

Šv. Jurgio panteonas (St George‘s Hall) – tai neoklasicizmui atstovaujantis architektūros paminklas. Atvykus, verta pasigrožėti tiek išore, tiek užsukti į jo vidų. Panteono viduje išvysite didžiausius visame pasaulyje vargonus, o jų pasiklausyti galėsite koncertų metu. Taip pat čia rengiamos ir parodos, o kieme pastatytos žymiausių Liverpulyje gyvenusių žmonių statulos.

Pasaulio muziejus – dar vienas vertas dėmesio muziejus, kuriame eksponuojami garsūs archeologijos, astronomijos, gamtos bei fizikos mokslų radiniai. Garsiausi jų, tai dinozaurų griaučiai, Egipto mumijos ir t.t. Šiame muziejuje Jums prireiks visos dienos, kadangi čia veikia ir planetariumas, akvariumas ar vabzdžių namai.

Liverpulio žemėlapisBooking.com

Royal Liver pastatas – pastatytas XX amžiaus pradžioje didingas statinys, kurio aukštis 51 metras, o bokštų 98 metrai. Šiame pastate verta apsilankyti vien dėl atsiveriančios žavingos panoramos į uostą.

Liverpulio lankytinos vietos