Lodzė lankytinos vietos

Lodzė nėra vienas žinomiausių Lenkijos miestų. Tačiau ar ne dažniausiai taip ir būna, kad patys gražiausi perlai būna labiausiai paslėpti? Patys lenkai labai dažnai keliauja į Lodzę, kadangi šis miestelis traukia lankytinų vietų gausa. 

Anksčiau buvęs pramoninis šiuo metu labiausiai vilioja gana mažomis drabužių kainomis, daugelis lietuvių čia atvyksta apsipirkti. Tiesa, jeigu jau esate – tokiu atveju siūlome daugiau susipažinti ir su pačiu miestu, kuris tikrai turi Jums ką parodyti.

Lodzės lankytinos vietos

 

Prekybos centras Manufaktūra

 

Sakysite, kad nėra tikslo važiuoti taip toli, kad pasivaikščiotume po tas pačias prekybos vietas, kurias galima rasti ir Lietuvoje? Šis prekybos pastatas Jus nustebins kur kas labiau nei galėjote pagalvoti, kadangi jis yra įsikūręs XIX amžiaus pramoninio dvaro pastatuose. Šiuo metu prekybos centre yra atidaryta daugiau nei 240 parduotuvių, tad kiekvienas apsipirkinėti mėgstantis žmogus ras čia ką veikti. Tiesa, įdomiai atrodo ir neblogai išlaikyta pastato stilistika, kuri Jums leis keliauti laiku. Čia siūloma ne tik apsipirkti, tačiau ir pavalgyti, taip pat, yra daug įvairių pramogų: boulingas, žaidimo centrai ir taip toliau. Taigi, turint ūpo bei pinigų  – čia tikrai rasite ką veikti visą dieną.

Viešbučių Lodzėje rezervavimasBooking.com

Lodzės getas

 

Jeigu dominės istorija – būtinai turite apsilankyti ir Lodzės gete, kur yra sukurtas paminklas atminti daugiau nei 43 000 aukų, kurios žuvo holokausto metais. Visai greta geto teritorijos yra ir kapinės, kuriose ilsisi daugiau nei 160 000 žmonių. Jos buvo pastatytos dar 1892-ais metais, tačiau nebuvo tikėtasi, kad jos taip išsiplės. Deja, šioje teritorijoje tikrai nepasijausite gerai, kadangi atrodo, kad šioje vietoje laikas tarsi sustojo ir vis dar alsuojama žmonių ašaromis.

Herbst rūmai

 

Toliau apžiūrime gražiausius miesto pastatus. Dėmesio verti yra Herbst rūmai, kuriuose šiuo metu yra įkurtas muziejus. Patys rūmai buvo statyti dar XIX amžiuje. Kaip jau minėjome, šis miestelis yra pramoninis, tad ir šių rūmų paskirtis buvo plėsti santykius su kitais miestais, priimti verslininkus ir tuo pačiu kurti naujus verslo kelius. Taip pat šiuose rūmuose buvo ne viena patalpa skirta verpimui bei audimui, visos reikalingos sąlygos, kurių reikėjo gražiausiems audiniams kurti. Šiuo metu rūmuose, tiksliau – muziejuje, galima rasti gražiausių menininkų darbus iš skirtingų epochų ir tuo pačiu skirtingų Europos kampelių.

Lodzė lankytinos vietos

 Aleksandro Nevskio katedra

 

Nuostabus grožio Aleksandro Nevskio katedra yra dar vienas lankytinas objektas, kuris atvykusius į Lodzę dažniausiai stebina savo grožiu. Kadangi katedra yra gana prabangi, na, taip atrodo, nieko keisto, kad pramoniame mieste ji yra labai išskirtinis objektas. Pati katedra priklauso stačiatikių bažnyčiai. Svečiai laukiami visą dieną, kadangi katedros duris atviros visiems smalsuoliams.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Lodzė modernaus meno muziejus

 

Tie, kurie mėgsta ir supranta meną, taip pat turi nepamiršti apsilankyti ir Modernaus meno muziejuje, kuriame rasite garsiausių šiuo metu tapančių menininkų darbų. Ne tik lenkų, tačiau ir atvykėlių paveikslų iš kitų kraštų, tikėtina, kad lietuvių menininkų darbų. Tai yra vienas seniausių meno muziejų visoje Lenkijoje.  Muziejus, kuris kartais vadinamas galerija, buvo atidarytas 1920- ais metais. Kolekcija nuolatos pildoma. Tiek jau į kitą pasaulį išėjusių menininkų darbas, tiek jaunųjų dailininkų, kuriems garbė, jeigu jų paveikslai viešinami šiame muziejuje.

Mickevičiaus parkas

 

Jeigu norite po muziejų bei pilių gausos paprasčiausiai atsipalaiduoti ir ramiai pasivaikščioti po Lodzė apylinkes, tokiu atveju pirmiausia siūlome apsilankyti parke, kuris labai puikiai pritaikytas turistų poreikiams. Čia galite vedžioti šunis, taip pat, valgyti pietus, galiausiai, mėgautis saulės spinduliais. Kadangi parkas yra visai greta miesto centro, tikėtina, kad norite ar ne vistiek jį pasieksite ir apsilankysite. Nepamirškite pasiimti batono, kurį labai mielai lesa vietinės antys.

Lodzės žemėlapisBooking.com