Malborkas lankytinos vietos

Malborko pavadinimas lietuviams žinomas dėl garsios šiame mieste stovinčios pilies. Tačiau tai tikrai nėra vienintelis objektas, kurį verta aplankyti, jeigu esate šiame mieste. Šiaurinėje Lenkijoje esantis miestelis labiausiai žavi savo paprastumu ir lengvumu. Vaikštant gatvelėmis net nesinori lankyti jokių objektų, kadangi pats pasivaikščiojimas gatvėmis jau yra kažkas jausmingo, unikalaus ir įdomaus. Būtent todėl verta aplankyti Malborką. Jis toks paprastas, tačiau tuo pačiu toks ypatingas.

Malborko lankytinos vietos

Malborko pilis – svarbiausias miesto objektas

Malborko pilis yra pati didžiausia pilis Viduramžių Europoje, kuri yra išlikusi iki šių dienų. Išties, dažniausiai pamačius jos dydį dingsta žadas, kadangi sunku net akimis aprėpti tas raudonų plytų sienas, kurios, atrodo, nesibaigia. Ši pilis buvo pastatyta XII amžiuje ir pagrindinė jos funkcija buvo susijusi su Krikščionybės plėtimu į kitas šalis, ypač – Lietuvą, kuri vis dar kovojo su primetama religija.

Viešbučių Malborke rezervacijaBooking.com

Pilis atrodo tikrai labai įspūdingai. Jos pagrindą sudaro gynybinė siena ir tuo pačiu daugelis mažų bokštelių, kurie yra netoli vienas kito. Anksčiau bokštuose visą laiką stovėjo sargai, kurių darbas buvo pasirūpinti, kad niekas nepultų pilies bei jos gyventojų. Pamačius patį pastatą nustebsite, kiek daug turėjo būti sargų, kad visi bokštai būtų aprūpinti apsauga. Išties, kiekis labai didelis.

Kryžiuočių ordinui priklausiusi pilis šiuo metu yra įrašyta į UNESCO Pasaulio kultūros paveldą. Tai vienas unikaliausių objektų ne tik šiame mieste, tačiau taip pat ir visoje Europoje, tad vien dėl pilies verta keliauti į Malborką.

Malborko pilis

Malborko pilies muziejus – pačioje pilyje!

Verta dėmesio ne tik pilies išorė, tačiau ir vidus. Šiuo metu jos viduje yra įrengtas muziejus, taip pat galima apsilankyti ir bokštuose nuo kurių atsiveria nuostabaus grožio panorama. Muziejaus lankymas yra apmokamas. Nepamirškite, kad norint kuo detaliau apžiūrėti skirtingus objektus bei susipažinti su Lenkijos istorija – teks skirti beveik visą dieną. Tačiau pilis tikrai yra to verta.

Senamiesčio vingiai – maloniems pasivaikšiojimams

Malborkas gali pasigirti ne tik šia labai įspūdinga pilimi, tačiau taip pat ir senamiesčiu, kuris žavi ne tik istoriniais potėpiais, tačiau taip pat ir kavinukėmis, kur galite paragauti vietinių maisto. Senamiestis labai gražiai atrodo žiemos metu, kai visi vietiniai verslai pasipuošia Kalėdiniais atributais. Tokiu atveju vaikščioti tokioje vietoje tampa dar jaukiau. O kur dar nuolatos skambanti Kalėdinė muzika, kuri suteikia bendrai atmosferai dar daugiau jaukumo.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Kiti muziejai ir galerijos

Malborkas labai žavi ir meno galerijomis, kurių yra ne viena. Kai kurie juokais teigia, kad visi šio miestelio gyventojai yra menininkai. Kitu atveju niekaip neįmanoma paaiškinti, kodėl čia tiek daug galerijų. Svarbiausia, kad dalies jų lankymas yra visiškai nemokamas, tad neišleidus nei cento galėsite susipažinti su menininkų darbais. Tiek tų, kurie Lenkijoje ir už jos ribų yra pripažįstami jau seniai, tiek tokiais, kurie dar tik skinasi kelią link pripažinimo.

Štai toks yra tas Malborkas. Gana paprastas, tačiau tuo ir yra ypatingas. Lenkija apskritai yra labai įvairi šalis ir kiekvienas jos miestas gali parodyti visiškai kitokią šios šalies dvasią ir veidą. Svarbiausia aplankyti kuo daugiau skirtingų regionų ir skirti laiko jų pažinimui. 

Malborko žemėlapisBooking.com