Malmė – TOP lankytinos vietos

Malmė – trečias pagal dydį Švedijos miestas, kuris labiausiai žinomas dėl transporto centro, jame veikia ir prekybos uostas, geležinkelio tinklai bei kitos komunikacijos, kurios padeda pasiekti Malmę be jokių problemų.

Tiesa, šis trumpas aprašymas neturėtų sudaryti nuomonės, kad Malmė yra tik pramoninis miestas ir daugiau čia nėra į ką žiūrėti.

Tikrai yra ir lankytinų vietų gausa ne tik labai plati, tačiau tuo pačiu ir įvairi. Kol vieni  nori ramesnio poilsio, tuo tarpu kiti renkasi aktyvesnes atostogas, tad Malmė gali kiekvienam pasiūlyti tai, kas jam yra aktualu.

Automobilio nuoma Malmėje

Malmė taip pat dažniausiai stebina labai unikalia architektūra. Ne tik senoviniais pastatais, kurie teikia galimybę keliauti laiku, tačiau ir inovatyviais, gana neįprastos architektūros objektais, kurie paprastam miestui suteikia daugiau unikalumo bei individualumo.

Galiausiai, kai kuriems šis mietas labai panašus į Kopenhagą, tad jeigu esate Danijos mylėtojas – Jums tikrai patiks ir Malmė. Pateikiame jums įdomiausius Malmės lankytinus objektus:

Malmės lankytinos vietos

Malmė

Malmės pilis

Vienas pagrindinių objektų Malmėje, kuris kartais dar pavadinamas šio miesto simboliu, yra pilis, kuri anksčiau priklausė Danijos karaliui Kristijonui III.

Žinoma, bene labiausiai traukia įdomus eksterjeras, kurį galima pamatyti jau iš toli, kadangi pilies gabaritai tikrai įspūdingi. Tačiau nuostabiai atrodo ir interjeras, kuris šiuo metu yra paverstas muziejumi, tad čia galite plačiau pažinti Švedijos gyvenimo tempą, istoriją bei žmones.

Torsas

Besisukantis torsas yra vienas žinomiausių Malmės objektų, tiksliau – dangoraižis, kuris akis traukia unikalia architektūra. Galima sakyti, kad šis pastatas yra miesto vizitinė kortelė, kuri dėl savo aukščio puikiai matoma iš labai skirtingų miesto vietų.

Įdomu tai, kad šis pastatas išsiskiria ne tik savo unikalia architektūra, tačiau ir aukščiu, kadangi tai yra pats aukščiausias pastatas visose Skandinavų šalyse, ne tik Švedijoje. Aukštis – 83 metrai.

Nakvynė MalmėjeBooking.com

Šv. Petro bažnyčia

Unikalaus grožio, raudonų plytų bažnyčia yra dar vienas Malmė pasididžiavimas. Nors pats pastatas atrodo gana masyvus, kuria kiek gynybinį vaizdą, tačiau dėl aukštų ir plonų bokštelių jis tampa kur kas gracingesnis.

Žinoma, nuostabiai atrodo ne tik bažnyčios vidus, tačiau ir išorė, tad būtinai čia apsilankykite, kad pavyktų geriau pažinti religinius Švedijos niuansus.

Malmė miesto aikštė

Kaip ir kituose miestuose, taip ir Malmė gali pasigirti aikšte, miesto centru, kur ne tik aktyviausia prekyba, tačiau ir kasdien zuja žmonės, kurie perka, bendrauja, geria kavą ir paprasčiausiai smagiai leidžia laiką. O kadangi aikštė tikrai erdvi – kiekvienas ras sau labiausiai tinkamą pasiilsėjimo kampelį. Aikštėje taip pat daug senovinių pastatų, kurie pasisėdėjimui suteiks daugiau žavesio.

Malmės miesto prieplauka

Dar esate vandens mylėtojas, tokiu atveju pusdienį galima ir tikrai verta praleisti ir Malmės prieplaukoje. Ji žavi ne tik puikiu oru, tačiau taip pat ir laiveliai, mažomis kavinėmis, kuriose gerant kavą galima grožėtis prieplauka. Žinoma, puikiu oru viskas bus kur kas maloniau ir smagiau, tad palaukite saulėtos dienos.

Lilla torg aikštė

Malmėje nuostabiai atrodo ir turistų dėmesio sulaukia ir Lilla torg aikštė, kuri buvo pastatyta dar XVI amžiuje. Dienos metu labai daug prekybininkų siūlo suvenyrus, kurie bus puikios lauktuvės namuose likusiems artimiems žmonėms.

Taip pat čia labai aktyvus naktinis gyvenimas, tad jeigu norite sužinoti, kaip vakarais juda vietiniai – būtent šioje aikštėje daugiausia barų ir naktinių klubų, kur galėsite susipažinti su vietiniais.

Malmės žemėlapisBooking.com

Malmė – nuostabus miestas su nuostabiais žmonėmis, kurie labai laukia lietuvių. Jeigu pasiklydote – klauskite vietinio kur eiti ir jis ne tik mielai parodys kryptį, tačiau tuo pačiu ir palydės. Juokaujama, kad Malme gyvena patys draugiškiausi žmonės pasaulyje. Išbandykite ir patikrinkite, ar tai faktas, ar mitas.

Malmo lankytinos vietos