Marakešas – TOP lankytinos vietos

Marakešas dažnai pavadinamas pačiu didingiausiu miestu visame Maroke. Stebina jo prabanga, lankytinų vietų gausa ir tai, kaip žmonės puošia namus bei aplinką.

Šįkart mes ne tik apie pačius turtingiausius, tačiau ir vargiau gyvenančius žmones, kuriems taip pat norisi gyventi skoningoje ir gal kiek prabanga kvepiančia aplinkoje.

Automobilio nuoma Marakeše

Būtent toks yra Marakešas, kurį pažinti turi kiekvienas.

O jeigu norite pažinti kuo daugiau Marakešo ir atrasti ne tik turistų pramintus takus, tačiau ir kiek rečiau lankytinas vietas – tokiu atveju siūlome susipažinti su lankytinų vietų gausa, kurias aptarsime šiame straipsnyje.

Marakešas lankytinos vietos

Marakešas

Djema el Fna aikštė

Djema el Fna aikštė labai dažnai juokais yra pavadinama pačiu didžiausiu Marakešo pasididžiavimu, kadangi ji ne tik didinga, tačiau ir išlaikiusi savo autentiką. Vaikščiodami sunkiai aprėpsite erdvę, kadangi aikštė tikrai labai didelė ir tuo pačiu puošni.

Taip pat vaikštant čia išvysite labai daug pramogų, tad kiekvienas ras tai, kas jį labiausiai domina: nuo prekybos centrų iki kioskų, taip pat – maitinimo vietų bei mažų kioskelių, kur galima nusipirkti skanaus maisto.

ai vieta, kurioje žmonės juda, juokiasi ir kalba visą parą, tad čia apsilankę labai gerai suprasite – kas yra Marakešas ir kaip gyvena šio regiono žmonės,

Almoravid Koubba

Almoravid Koubba yra pastatas Marakeše, kuris labiausiai išsiskiria išskirtinio grožio architektūra.

Tai objektas, kuris likęs dar iš Almoravidų dinastijos klaikų, tad datuojama, kad jis buvo statytas dar XI amžiuje. Būtent ilgaamžiškumas ir senovinė architektūra yra vienas pagrindinių prie šio objekto traukiančių aspektų. Taip pat įdomiai atrodo ir langai bei durys, kurie išties visame fone atrodo labai išskirtinai.

Na, pamatysite patys, tad būtinai aplankykite šį pastatą.

Koutoubia mečetė

Koutoubia mečetė yra viena iš šimtų mečečių, kurias galite rasti Marakeše. Taip, čia mečečių gausa tikrai labai plati bei įvairi, tad kiekvienas gali išsikelti sau iššūkį – aplankyti kuo didesnį skaičių.

Būtent Koutoubia mečetė labiausiai patraukia akis, kadangi jos dydis bei puošnumas atima žadą. Bokštas siekia net 70 metrų, o pati ji buvo statyta dar XI amžiuje. Tai yra vienas svarbiausių religinių objektų mieste ir tuo pačiu miesto simbolis.

Turgus

Jeigu norite namo grįžti su lauktuvėmis – tokiu atveju būtinai reikia aplankyti Marakešo turgų, kuriame parduodamų prekių gausa jus tikrai nustebins.

Marakešo turguje rasite viską, ko jums reikia: nuo maisto iki daiktų. Kadangi kainos patrauklios lietuvio piniginei – skirkite apsipirkimui daugiau laiko.

Pagal prekiaujamą produkciją turgus yra suskirstytas skyriais, tad labai patogu,  kadangi galite tikslingai keliauti iki Jums paties aktualiausio skyriaus. Kitu atveju teks vaikščioti ilgas valandas.

Žinoma, derėjimasis yra įprasta praktika, tad leiskite sau mušti kainą kuo labiau.

Marakešo muziejus

Šis miestas toks nuostabus, kad atrodo, jog muziejams paprasčiausiai nebeliks laiko. Jeigu, visgi, liks, tokiu atveju būtinai aplankykite Marakešo muziejų.

XX amžiaus pabaigoje baigtas statyti pastatas savyje talpina labai plačią kolekciją, kuri pagrinde apima meno bei istorinius dirbinius ir radinius. Tai puiki vieta geriau susipažinti su viso Maroko istorija.

Mažorelio sodai

Nuostabi vieta yra ir Mažorelio sodai, kurie akis traukia nuostabia augalų gausa. Čia apsilankyti turi tikrai ne tik tie, kurie myli augalus, tačiau visi, kurie trokšta pamatyti  – koks įvairus gali būti Marokas.

Paprasčiausiai čia augami nuostabiausi augalai, kurie puikiai atspindi viso Maroko augaliją. Nemažai atsivežta ir iš kitų kraštų.

Galbūt rasite ir kažką lietuviško?

Agdal sodai

Agdal sodai – dar viena vieta, kurui skirta gamtos mylėtojams. Jeigu norite kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, tokiu atveju šiuose soduose galima būti net ir visą dieną. Kadangi sodai yra įkurti netoli Aukštųjų Atlaso kalnų papėdės – atrodo labai įspūdingai. Juk visas sodas tarsi remiasi į kalnus.

Viešbučių Marakeše rezervacijaBooking.com

Marakešas – toks nuostabus miestas. Kartą čia apsilankę tikrai norėsite grįžti vėl. Pats geriausias būdas aplankyti kuo daugiau – auto nuoma Marakeše ir keliavimas automobiliu.

Marakešas ir jo lankytinos vietos

Dar artimiau su Marakešo lankytinomis vietomis susipažinkite šiame video!Pažiūrėkite! 🙂

Marakešo žemėlapis