Marselis – lankytinos vietos

Iš visų Prancūzijos miestų netipiškiausiu šiam kraštui galėtume laikyti būtent Marselį.

Tam įtakos turi ganėtinai nemažas kitataučių gyventojų skaičius, o skirtingų kultūrų bei papročių paplitimas šiai vietai suteikia tik dar daugiau išskirtinumo.

Neginčytina ir Marselio istorinė reikšmė, mat teritorija pradėta apgyvendinti prieš Kristų, iki šiandienos išliko svarbiu šalies uostu, vis labiau populiarėjančiu turizmo centru bei dažnai pasirenkamu tašku didžiausių koncertų, festivalių, parodų rengimui.

Automobilio nuoma Marselyje

Gyvybingame, šurmuliu garsėjančiame uostamiestyje esama įdomių, įspūdį paliksiančių lankytinų vietų Marselyje, apie kuriuos šiandien pakalbėsime kiek plačiau.

Marselis lankytinos vietos

Marselis

Didesnė dalis visų grožybių sukasi aplink architektūrą, kuria Marselis tikrai negali skųstis. Kaip puikų to pavyzdį galėtume pateikti žavingąją Sainte Marie Maje katedrą. Tai didingas bei itin šviesia aura apgaubtas statinys, privalomas išvysti kiekvienam, viešinčiam Marselio apylinkėse.

Katedros iškilimo data minima kaip ketvirtas amžius, o ji vis tokia pat įspūdinga kaip prieš daugybę šimtmečių. Galantiški išlinkimai, romėnų ir bizantijos laikmečius menantys elementai eksterjere, erdvumas, tiesiog neleidžia ramiai praeiti pro šalį bent trumpam nepatyrinėjus akimis tokio neeilinio šedevro.

Ne ką prastesnė ir žymioji, miesto simboliu laikoma La Major Cathedrale katedra. Išvaizdus statinys vertas dėmesio ne tik dėl istorinės vertės. Aplinkui įsikūrę nemažai menui prijaučiančių žmonių, ką nesunku pastebėti iš bendro peizažo. Atidžiai dairydamiesi, galbūt susiviliosite kurio nors neatrasto meno genijaus darbais, kurių įsigyti galima čia pat gatvėje.

Toliau keliai veda link neobizantinio stiliaus Notre Dame de la Garde bažnyčios. Lankytojams čia labiausiai knieti iš arčiau pamatyti legendinę, iš aukso lietą Švč. Mergelės Marijos skulptūrą. Be visa ko, bažnyčia stūkso pakankamai geroje vietoje, iš kurios patogu stebėti ir viso miesto panoramą.

Ifo pilis žinoma dar iš Diuma literatūrinių apraiškų apie grafo Montekristo gyvenimą. Jei esate girdėję apie pastarąjį veikėją, o gal net galėtumėte priskirti šį veikalą prie įsimintiniausių skaitytų knygų, būtinai užsukite pasižvalgyti po paslaptingomis istorijomis apipintą pilį.

Rekomenduojame į ekskursijos planą įtraukti reikšmingą paminklo statusą gavusius Longchamp rūmus. Pastaruosiuose veikia dailės, gamtos istorijos muziejai, iš lauko pusės pastatą juosia išpuoselėtas parkas, dažnai minimas kaip vienas patraukliausių, esančių visoje Prancūzijoje.

Raudonas marmuras, prie pat įėjimo pasitinkantis subtilus fontanas – apibūdinimai tinkantys Teisingumo rūmams, kuriuose turistus lydi išsamūs gido pasakojimai.

1885 metais iškilo neatskiriamas nuo uosto atributas- Šv. Mergelės švyturys. Tuomet nuo švyturio į jūrą sklidusi šviesa padėdavo saugiai krantą pasiekti laivams. Technologijoms pažengus į priekį ir pats švyturys prarado savo pagrindinę paskirtį, tačiau įgavo naują- lankytinos vietos titulą.

Vielle Charite, prieš kelis šimtmečius veikė kaip slaugos ligoninė. Dabar apsižvalgyti kviečia viduje esanti Egipto relikvijų paroda.

Norėdami geriau perprasti miestą, pasižymėkite bene gyviausią gatvę – La Canebiere. Pastarojoje išsidėstę didelį kontrastą sukuriantys pastatai, pradedant vargingiausiai gyvenusių vietinių būstais ir baigiant prabangiomis didikų vilomis. Taip pat nepasigesite aukštos klasės restoranų ar paprastų kavinių, prašmatnių prekių ženklų parduotuvių.

Marselio senasis uostas dažnai pasirenkamas jau ruošiantis atsisveikinti su miestu. Čia siūloma apžiūrėti fiordus, pakrantes išsinuomotu laiveliu, užsukti į Provanso muges ir nusipirkti ką tik vandenyne pagautos žuvies. Vakare, vaikštinėdami  žibintų apšviestais šaligatviais, pasimėgausite romantiška atmosfera bei maloniu ausiai vandenyno ošimu.

Viešbučių Marselyje rezervacijaBooking.com

Lankytinos vietos Marselyje

Šiame video rasite dar daugiau įdomių lankytinų vietų Marselyje! Pažiūrėkite 🙂

Marselio žemėlapis