Maskva lankytinos vietos

Maskva, galima sakyti, yra vienas gražiausių miestų Rusijoje. Kai kurie teigia, kad net ir visoje Europoje. Kodėl šis  miestas taip traukia viso pasaulio turistus? Daugelis teigia, kad šis miestas yra labai… keistas. Atrodo, kad vienoje vietoje kvepia prabanga, kitoje jau matyti vietiniai rusai, kurie skundžiasi gana skurdžiu gyvenimu. Visgi, kad ir kokia įvairiapusė yra Maskva – ji dažniausiai paskatina čia apsilankyti dar ir dar kartą.

Klaidingas mitas, kad šis miestas yra labai brangus. Taip, jeigu turite pinigų, tokiu atveju čia tikrai rasite kur juos išleisti. Tačiau kaip turistai galite rasti ir labai daug nemokamų vietų, kurios padės geriau pažinti sostinę ir tuo pačiu beveik neišleisti pinigų.

Maskva – lankytinos vietos

Kremlius

Visiškai natūralu, kad esant Maskvoje Kremlius daugeliui žmonių yra lankomas objektas nr. 1. Paprasčiausiai norisi kiek arčiau prieiti prie pastato, kur dirba šalies galingiausieji, kurie daro įtaką visam pasauliui. Šiuo metu nuostabaus dydžio bei architektūros pastate yra įsikūrusi šalies Vyriausybė ir tuo pačiu Prezidentūra. Siūlome per daug negalvoti apie politiką ir paprasčiausiai pasigrožėti išskirtinio grožio pastatu, kuris tikrai kvepia didybe.

Raudonoji aikštė

Dar viena dėmesio verta vieta yra Raudonoji aikštė, kuri kartais pavadinama miesto vizitine kortele. Kodėl? Bene daugiausia dėmesio patraukia jos dydis. Taip pat jos įspūdingumą įrodo ir tai, kad aikštė yra įrašyta į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Aikštė – didinga, tačiau iš jos galima eiti į mažas ir siauras senamiesčio gatveles. Būtent toks ie skirtumai dažniausiai ir atima žadą.

Lenino mauzoliejus

Dar vienas lankytinas objektas, kuris kai kuriems kelia smalsumą, o kai kuriems baimę yra Lenino mauzoliejus. Net jeigu jame lankytis ir nėra malonu, tačiau pripažinkite, kad būtina. Paprasčiausiai būti Maskvoje ir neaplankyti komunizmo tėčio – nuodėmė. Na taip, žiūrės  į mirusio žmogaus lavoną nėra malonu, tačiau tai yra istorijos dalis. Taip pat įdomu matyti ne tik patį mirusį žmogų, tačiau ir stebėti žmonių reakcijas, kaip jie reaguoja į jį žiūrėdami. Kol vieni žavisi, kiti – bjaurisi.

Maskva lankytinos vietos

Petro I skulptūra

Tęsiant apie garbius šalies žmones taip pat verta paminėti ir Petrą I. Jam yra pastatyta daugiau nei 100 metrų aukščio skulptūra, tad tai geriausiai rodo, kad jis buvo garbinamas. Na, arba bent jau jis garbino save. Daugelis stovėdamas prie šios skulptūros teigia besijaučiantys labai menki ir nereikšmingi žmonės. Būtent to ir buvo siekiama statant šią skulptūrą. Pasidomėjus plačiau sužinosite, kad ši asmenybė nieko labai įspūdingo nepadarė šaliai. Na, bent jau daro dabar, kadangi daugelis čia atvyks pasigrožėti skulptūra.

Automobilio nuoma Maskvoje

Maskvos universiteto pastatas

Tai vieta, kurioje gimsta talentai. Išties, šis universitetas laikomas vienu preciziškiausių ir dažnas lietuvis atvyksta čia mokytis net ir šiais laikais. Didelis, gražus, skoningas, svarbiausia, šalies šviesulys.

Aleksandro sodai

Jeigu esate netoli Kremliaus arba jame – tokiu atveju reikia aplankyti ir Aleksandro sodus. Jie taip pat labiausiai kvepia prabanga. Atrodo labai įspūdingai visais metų laikais.

Nakvynė MaksvojeBooking.com

Novodevičės kapinės

Jeigu jau aplankėte mirusio žmogaus kūną, galbūt dėmesio vertos ir kapinės? Skamba nelabai patraukliai? Galbūt, tačiau čia apsilankyti tikrai verta. Čia yra palaidota labai daug garsių ir garbių žmonių, tad paprasčiausiai skaitydami paminklus galite rasti vietas, kur jie ilsisi. Čia yra tokių garsių žmonių poilsio vietos, kaip kad: Mstislavas Rostropovičius, Jurijus Nikulino, Borisas Jelcinas ir taip toliau…

Gogolio namai

Taip pat siūlome skirti dėmesio ir garbiam šalies rašytojui Googliui. Jo namai yra paversti muziejumi, tad čia rasite unikalius jo daiktus, galėsite prisiliesti prie sienų, kurias lietė šis rašytojas.

Kaip jau supratote iš mūsų straipsnio – Maskva yra prabangus miestas. Deja, tai tik viena Rusijos pusė. Galiausiai keliaujant per sostinę arba šalį siūlome nepamiršti, kad žmonės ir valdžia yra visiškai skirtingi dalykai. Taigi, priimkite Maskvą tokią, kokia ji yra: didingą, išskirtinę, unikalią.

Maskvos žemėlapisBooking.com