Milanas – lankytinos vietos

Čia karaliauja mada ir elegancija. Podiumas, naujausios garsių dizainerių drabužių kolekcijos, elitiniai prekių ženklai bei spindinčios vitrinos, jau senokai nuo Milano neatsiejamomis tapusios sąvokos. Visgi, turistai kviečiami ne tik apsipirkti, bet ir aktyviai dalyvauti kultūriniame gyvenime, ką geriausia daryti lankantis muziejuose, operose, pagrindinėse aikštėse ar galerijose.

Vertų dėmesio objektų Milane tikrai netrūksta, tad belieka susidėlioti prioritetus, kad viešnagės laikas būtų išnaudotas maksimaliai produktyviai. Nieko nelaukę apžvelgsime bent kelias, mūsų nuomone patraukliausias miesto įžymybes.

Milanas lankytinos vietos

Milanas

Milanas nebūtų Milanas be garsiosios Duomo katedros. Įspūdingas gotikinis fasadas, nuo kurio taip sunku atitraukti žvilgsnį, šiam statiniui suteikia ypatingo žavesio. Be visa ko, tai didžiausia gotikinė bažnyčia visoje planetoje! Išskirtinai atrodantis katedros viršus sudarytas iš daugiau nei šimto itin smailių elementų, papildomai paryškintų marmurinėmis skulptūromis. Užėjus vidun stebina erdvumo pojūtis, mat viso vienu metu čia gali tilpti per keliasdešimt tūkstančių žmonių.

Automobilio nuoma Milane

Toliau akiratyje atsiduria Karališkieji rūmai. 18 amžiaus architektūrinis šedevras, neabejotinai įsimins kaip bene dailiausias Milane regėtas pastatas. Prabangios dekoro detalės ir ta tikroji karališka atmosfera tiesiog nepalieka abejingų.

Pergalės arka iškilo kaip Napaleono valdymo laikotarpį turėjęs atminti statinys, tačiau galutinai užbaigtas buvo tik 1833 metais, į galutinį procesą įsitraukus dviem gabiems architektams.

O štai Pergalės šventykla, dar vienas svarbus miestui paminklas, žymintis miestelėnus, kadaise kovojusius ir žuvusius už laisvę pirmajame pasauliniame kare.

Norintiems pasižvalgyti po miesto panoramas tiek diena, tiek naktį, siūlome pasižymėti Torre Branca bokštą. Iš 108 metrų aukščio atsiveria išties nuostabus reginys.

Ieškote kažko ypatingo? Neprasilenkite su Santa Maria Grazia vienuolynu, nes pastarajame eksponuojamas garsiausias da Vinčio darbas – ” Paskutinės vakarienės” freska.

Įspūdžių netrūks apsilankiusiems Castello Sforzesco rūmuose, išsiskiriančiuose statybai panaudotomis raudonomis plytomis. Nemažai renesansinio braižo turintis objektas, kadaise naujam gyvenimui buvo prikeltas Sforzų dinastijos, o šiandien lankytojai viduje gali apžiūrėti baldų, paveikslų, statulėlių kolekcijas bei Mikeladželo paveikslą “Pieta Rondonini”.

Meno gerbėjams tikru desertu taps popietė Brera galerijoje, kur pristatomi geriausių italų dailininkų darbai nuo seniausių laikų iki dvidešimto amžiaus.

Didžiausiems smalsuoliams, besidomintiems technika, atradimais, patiks mokslo ir technologijų muziejuje. Pastarajame išvysite pačių įvairiausių gėrybių nuo laikrodžių mechanizmų, traukinių iki povandeninių laivų bei kitų, sparčiai į priekį žengusios pramonės naujovių.

Futbolo aistruoliai bus pamaloninti Milano futbolo komandų muziejuje, kuriame viskas sukasi apie dviejų didžiausių miesto klubų istorija, laimėjimus ir kitus užkulisinius dalykus, galbūt iki šiol jums buvusius paslaptimi.

Archeologijos muziejus laukia visų praeities įvykiams neabejingų turistų, nes didesnė dalis visų relikvijų siekia dar Neolito laikus, tačiau yra ir Romėnų valdymo amžių menančių radinių kaip, kad akmeninė Dzeuso galva, sienų liekanos ir kita.

Prieš keturis šimtus metų Milane pradėjo veikti pirmoji vieša biblioteka. Tai vertingas kultūrinis paveldas, kur vyrauja ne vien literatūra, o ir reikšminga tapybos paroda.

La Scala operų rūmai pagarsėję visame pasaulyje. Išskirtinėje, neoklasikinio dizaino erdvėje, pirmą kartą nuskambėjo Pučinio, Verdžio kūriniai, o papildomos informacijos apie La Scala galima sužinoti čia pat įkurtame muziejuje.

Viešbučių Milane rezervacijaBooking.com

Prieš atsisveikinant su Milanu, būtina šiek tiek laiko skirti apsipirkimui. Ne tik platus spektras parduotuvių, bet ir pribloškianti architektūra pakerės Galleria Emanuele prekybos centre. Stilinga apranga, suvenyrai ar geros itališkos kavos puodelis privers pamiršti apie bet kokį nuovargį.

Šimtai blyksinčių vitrinų ir pripažintų dizainerių aprangos linijos pasitiks užklydusių į Montenapoleonės gatvę, kur karaliauja aukštosios mados dvelksmas.

Ką veikti Milane

Milano žemėlapis

Jei jau esate Milane ir turite bent kelias dienas, būtinai pasidairykite ir po miesto apylinkes. Geriausia tam tiktų automobilis. Automobilio nuoma Milane ne tik greitai pasiekti pajūrį, bet ir Alpes. Taigi, kiekvieno skoniui. Automobilių nuomos kainos Italijoje nėra didelės, kiti vairuotojai draugiškai ir kultūringi, o keliai tikrai gerai. Pasitikrinti automobilių kainas galite aukščiau esančiame paieškos laukelyje.

Ramiausia ir patogiausia keliauti yra tuomet, kai tiksliai žinote, kaip atrodys kiekviena jūsų diena. Na, ar bent jau naktį. Šioje vietoje puikiai pasitarnauja išankstinė viešbučių Milane rezervacija, paprastai nemokamai ir lengvai atšaukiama. Ją galima atlikti dar būnant namuose arba jau kelionės metu tiesiog savo telefone.