Minskas – Lankytinos vietos

Vykstantys į Baltarusiją greičiausiai stabtelės ir ties Minsku, o jame pamatyti tikrai yra ką. Jau vien muziejų gausa ir įvairovė leidžia suprasti, kad kultūrinei daliai vertėtų skirti bent pusę visos ekskursijos laiko. Visgi, raginame atkreipti dėmesį dar į kelias rūšis lankytinų objektų kaip, kad istorinės aikštės, tradicinės cerkvės, žavingi parkai ar svarbiausiems miesto įvykiams atminti skirti paminklai.

Tokia išvyka gali tapti turiningo savaitgalio planu, kurio tikrai nepasigailėsite. Ilgai nedelsdami kviečiame susipažinti su žymiais Minsko statiniais bei įdomiausiais, turistams rekomenduojamais sustojimais.

 

Minskas lankytinos vietos

Minskas

Nepriklausomybės  aikštė įsimins jau vien dėl savo unikalaus išplanavimo. Čia esama ne vienos žaliosios erdvės, pagyvintos skirtingų tematikų pastatais. Bene svarbiausią vietą aikštėje užima Šv. Elenos bažnyčia, laikoma tikra katalikų maldos namų ikona. Daili, raudonplytė bažnyčia sulaukia nemažai smalsuolių, norinčių įsiamžinti šalia ar pasidairyti po vidų, tad įvertinkite šį objektą ir jūs.

Automobilio nuoma Baltarusijoje

Prie architektūrinių Minsko įžymybių priskirtume Šventosios Dvasios palikimo katedrą. Pastaroji itin vertinama dėl neva joje vykstančių stebuklų, todėl neverta stebėtis, kad dauguma atvykstančiųjų tikisi Dievo palaiminimo kovojant su sunkiomis ligomis ar ištikusiomis gyvenimo negandomis.

Vertingos patirtys laukia apsilankiusiųjų Oktyabrskaya aikštėje. Teritorijoje yra tokių statinių kaip Respublikos rūmai, Nacionalinis akademinis teatras ar vietos pažiba tapęs fontanas, vaizduojantis berniuką apsuptą gulbių būrio.

Pergalės aikštėje veikia galybė kioskelių, siūlančių įsigyti ne tik užkandžių, šiltų gėrimų, bet ir suvenyrų, atributikos su miesto atvaizdu tiksiančios lauktuvių dovanoms. Taip pat galima išbandyti apžvalgos rato privalumus, iš kurio miesto panorama atsiveria visu savo gražumu.

Nepriklausomybės prospekte tebestovi dar 1947 metais iškilęs KGB pastatas. Jo viršuje yra ištaigingas bokštas su pagal užsakymą įrengta stebėjimo aikštele. Taip pat aplink galima išvysti pakankamai šiuolaikiškų Art Nouveau, klasicizmo stilių pavyzdžių.

Laisvės aikštė įkūnija pirminį Minsko variantą. Būtent šiame taške tuometiniai miestelėnai rinkdavosi į šventes ar pilietinius susibūrimus. Šiandien pagrindiniai statiniai yra Jėzuitų, Bernardinų bažnyčios, Bazilijonų vienuolynas, Švč. Mergelės Marijos katedra, rotušė.

Tikriausiai neįmanoma nepastebėti atnaujinto bei itin patraukliai atrodančio Operos ir baleto teatro. Visai prie pat yra puiki poilsio ir aktyvių pramogų meka – Gorkio parkas, kviečiantis išbandyti atrakcionus, pasidairyti po apylinkes iš apžvalgos rato.

Turėdami progą pavaikštinėkite šalia svarbiausiam šalies asmeniui priklausančios rezidencijos, savo dydžiu nustelbiančios daugelį kitų gretimų pastatų.

Daugiau apie tai, kokia Baltarusija buvo praeitame amžiuje ir dar anksčiau sužinosite aplankę Didžiojo Tėvynės karo muziejų. Eksponatai čia išties nustebins, o svarbių istorinių momentų suvokimas, šlovinantis Sovietų Sąjungą gali nemenkai šokiruoti.

Besidomintiems aviacija vertėtų neaplenkti civilinių lėktuvų muziejaus. Čia svarbiausiais elementais tampa Sovietų Sąjungoje naudoti lėktuvų modeliai, kuriems skirtos ne tik vidaus erdvės, bet ir dalis teritorijos lauke.

Minske veikia ir muziejus, pasakojantis antrojo pasaulinio karo įvykius. Lankytojams leidžiama iš arti apžiūrėti partizanų buveines, karinės tematikos spaudos leidinius, fotografijų parodą, ginklus bei kitus įdomius reliktus.

Ryškus ir svarbus objektas – Baltarusijos nacionalinė biblioteka, laikoma aukščiausiu miesto pastatu. Savo forma biblioteka gali priminti deimanto brangakmenį, todėl nėra jokios abejonės, kad įsiamžinti šalia tokio netipinio objekto privalomas išnaudoti šansas.

Jei norite atgaivos akims ir mintims, pasižymėkite botanikos sodą. Tai tobulas kampelis mėgstantiems gamtą, augalus, gėles. Įmantriausios rūšys, spalvos, formos trumpam nukels į magišką, elegancijos bei harmonijos kupiną pasaulį.

Visai šeimai skirtas zoologijos sodas pradžiugins ne tik gausia gyvūnijos įvairove, o ir puikiais dresuotų faunos atstovų pasirodymais, kuriems abejingų būti negali.

Viešbučių Minske rezervacijaBooking.com

Minskas – pakankamai didelis miestas, tad čia galima praleisti ir ne vieną dieną. Ir stiprus argumentas tam – labai žemos nakvynės kainos. Tiesa, tokiame kontrastų mieste galima rasti ir labai brangių viešbučių. Tačiau vidutinės ir žemesnės klasės nakvynės paslaugos kainuoja tikrai mažai. Kartais viešbučiai ar nakvynės namai Minske gali ne visai maloniai sugrąžinti ir į tolimą praeitį – tad rezervuodami viešbutį būtinai pasižiūrėkite nuotraukas ir paskaitykite kitų lankytojų atsiliepimus.

Ką veikti Minske

Minsko žemėlapis