Moldova – lankytinos vietos

Moldova yra gana maža šalis. Apie ją lietuviai žino taip pat nedaug ir nors galimybės pasiekti šią šalį yra gana atviros, tačiau dažniausiai neskubama pirkti bilietų. Kodėl? Gana gajus mitas, kad Moldova yra nesaugi. Kodėl? Labiausiai dėl savo lokacijos. Jis yra tarp Ukrainos ir Rumunijos, dažnai baiminamasi, kad atokesniuose kaimeliuose gali būti apiplėšti ir niekas Jums nesuteiks pagalbos.

Toks požiūris yra klaidingas, kadangi ši graži šalies išties yra labai draugiška. Galite drąsiai visiems sakyti, kad esate iš Lietuvos, kadangi vietiniai tikrai žino, kur yra mūsų tėvynė ir tuo pačiu mielai priima į savo svečius ir vaišina skaniais pietumis. Žinoma, jeigu jau esate Moldovoje, tokiu atveju reikia ne tik valgyti, tačiau ir aplankyti kelias gražias vietas, kurios leis geriau pažinti – kaip gyvena vietiniai.

Moldova lankytinos vietos

Moldova – lankytinos vietos

Soroca tvirtovė

Soroca tvirtovė turi labai svarbią reikšmę Moldovos istorijoje, tad nieko keisto, kad ji yra laikoma vienu svarbiausiu lankytinu objektu. Ji  buvo pastatyta XV amžiuje, tad atgyvenusi ne vieną šimtą metu džiugina ir šių laikų žmones. Taip pat tvirtovė yra to paties pavadinimo mieste, kuris labai dažnai vadinamas romų tautos sostine.

Gagauzija

Gagauzija yra visas regionas, kurį sudaro net trys dideli miestai ir 27 mažų kaimelių, kuriuose gyvena skirtingo regiono žmonės. Regionas turi autonomiškumą, tačiau tai nėra atskira valstybė, tai – Moldovos dalis. Šiame regione daugiausia gyvena musulmonai, kurių tėvai buvo pabėgėliai, tad metų eigoje bendruomenės susikūrė ir subūrė miestelius, kuriuose gyvena iki šių laikų. Bene labiausiai regionas žavi unikalia istorija bei kultūra, kuri puikiai matyti ne tik architektūroje, tačiau ir žmonių mentalitete.

Viešbučiai MoldovojeBooking.com

Benderai

Benderai yra vienas gražiausių regionų, kuris labiausiai vertinamas dėl nuostabios gamtos. Nors jame yra likę nemažai Pilietinio karo pėdsakų, nugriuvę pastatai, tačiau apskritai vietovė – labai žavinga. Bene labiausiai vertinama gamta.

Moldovos Padniestrės respublika

 Moldovos Padniestrės respublika save vadina autonomiška valstybe, nors teisiškai Moldova nėra jos tokia pripažinusi. Kadangi valstybė yra prie Dniestro upė – regionas labai vaidingas. Pati valstybė save vadina autonomiška jau nuo 1992-ųjų metų, tad skaičiuoja ne vieną dešimtmetį. Šiame regione vis dar gana gausi Lenino paveikslų, taip pat ir skulptūrų, kurios yra garbinamos.

Automobilio nuoma Moldovoje

Saharna

Saharna yra mažas, tačiau labai jaukus kaimelis, kuris dažniausiai skatina kartą čia apsilankius sugrįžti ir vėl. Labiausiai akis traukia Šventosios Trejybės vienuolynas, taip pat, nuostabi gamta, kuri džiugina akis visais metų laikais. Sakoma, kad šio regiono vieta labiausiai tinkama ilgiems piligrimystės žygiams. Išties, galima rasti ne vieną taką, kuris skirtas tiems, kurie nori atrasti ryšį su dievu. Šis regionas taip pat džiugina dviem gana aukštais ir plačiais kriokliais.

Curchi vienuolynas

Kalbant apie religinius objektus taip pat dėmesio yra vertas ir Curchi vienuolynas, kuris dažnai tituluojamas bene pačiu gražiausiu vienuolynu visoje Moldovoje. Jis sudaro net 5 bažnyčios kompleksai. Tai – ne tik religiniai pastatai, tačiau taip pat ir vienuoliai, valgyklos ir panašiai. Bene labiausiai akis traukia unikalus  Besarabijos architektūros stilius. Baigus pasivaikščiojimą po patį pastatą taip pat nepamirškite apsilankyti ir soduose, kurie yra greta vienuolyno. Jie atrodo tikrai labai puikiai.

Tipova vienuolynas

Tipova vienuolynas yra visas kompleksas, kurį rasite labai gražiame gamtos kampelyje. Komplekso pastatai buvo kurti XIV ir XVI amžiuje. Vienu metu čia gali gyventi net 700 vienuolių, kurie kasdien meldžiasi ir asketiškai gyvena.

Tokia yra ta Moldova. Gana paprasta, tačiau tuo ir yra ypatinga.

Moldovos žemėlapisBooking.com