Neapolis – TOP lankytinos vietos

Neapolis – nuostabus miestas. Dažniausiai taip sako ne tik tie, kuriems teko jame pabuvoti. Su tuo dažniausiai sutinka ir tie, kurie niekada nebuvo Neapolyje. Čia rasite ką veikti ir savaitę, ir mėnesį.

Norėtume Jus supažindinti su labiausiai lankomomis turistinėmis vietomis, kurios dažnai pristatomos kaip geriausiai reprezentuojančios Neapolio gyvenimo tempą. Juk norint gerai pažinti valstybę tuo pačiu reikia pažinti jos kultūrą, maistą, žmones ir visas kitas smulkmenas, kurios kuri bendrumo visumą.

Neapolis lankytinos vietos

Neapolis

Pompėja

Vienareikšmiškai Pompėja yra pats garsiausias Neapolio miestas, kuris žinomas visame pasaulyje. Kiekvienais metai ji sulaukia milijonų turistų iš viso pasaulio, kurie nori kuo arčiau prisiliesti prie išskirtinės kultūros miesto, kurį palaidojo lava. Lava sustingdė miestą ir šiuo metu galima gerėtis jo stagnacija, kuri puikiai išsaugojo visą vietinių kasdienybę bei rutiną. Jeigu oras geras – tokiu atveju galite pasiekti Vezuvijaus viršūnę. Kitu atveju turėsite apsiriboti miestelio pažinimu.

Automobilio nuoma Neapolyje

Nacionalinis archeologijos muziejus

Nacionalinis archeologijos muziejus yra puiki vieta tiems, kurie nori susipažinti su Neapolio istorija. Čia galite rasti objektų gausą, kuri siekia net ir labai senus laikus. Taip pat, Pompėjoje atrastus daiktus, kurie buvo naudojami kasdienybėje. Dažniausiai stebina ano meto žmonių išradimai, kaip jie sprendė įprastas kasdienines problemas, kurias šiuo metu už mus sutvarko speciali technika.

Plebėjų aikštė

Plebėjų aikštė yra pati svarbiausia aikštė visame Neapolyje. Čia galima rasti ne tik labai daug išskirtinio grožio skulptūrų, kurios skiriasi savo laikmečiu, tačiau tuo pačiu ir nuostabaus grožio San Francesco bažnyčia, kuri dažnai pavadinama Neapolio širdimi.

San Domenico Maggiore

San Domenico Maggiore aikštė taip pat stebina savo grožiu. Jos viduryje galima rasti gotikinio stiliaus bažnyčią, kuri stebina savo unikalumu bei išskirtinumu. Ją įkūrė Dominikonų ordinas ir labiausiai ji turistus traukia dėl vienetinių Pietro Cavallino ir Giotto freskų.

San Gaudioso katakombos

San Gaudioso katakombos yra puikus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta šiurpuliukus. Paprasčiausiai čia ilsisi daugelio žmonių palaikai, tad jeigu domina tokio tipo lankytinos vietos – Neapolio katakombos dažnai pavadinamos vienomis unikaliausių visoje Europoje. Tai – šventa vieta, tad elkitės joje atitinkami, gerbkite čia besiilsinčius ir vietinius, kuriems ši vieta yra labai svarbi. Čia galima rasti žymių vyskupų bei kitų šventikų palaikus, kai kurie su vardinėmis kortelėmis. Užsisakius ekskursiją išgirsite labai daug įdomių istorijų. Daugelis jų yra šiurpos, tad ar esate pasiruošę tam?

Madre muziejus

Madre muziejus yra vienas žinomiausių Neapolio muziejų, kurį būtinai reikia aplankyti. Tai meno muziejus, tačiau sudominti turėtų ne tik meno žmones, tačiau ir istorijos mylėtojus, kadangi čia galite rasti tokių žymų žmonių darbus, kaip kad: Andy Wharol, Lucio Fontana, A. Burri ir panašiai.

Šv. Martyno vienuolynas ir muziejus

Šv. Martyno vienuolynas ir muziejus pastatytas XIV amžiuje. Šiuo metu jame veikia muziejus, kuriame galima pamatyti garsiausius menininkų darbus. Pati bažnyčia labai traukia savo unikalumu bei prabanga, kadangi interjeras yra puoštas marmuru bei nuostabaus grožio freskomis.

Kapodimontės muziejus

Kapodimontės muziejus yra vienas turtingiausių muziejų visame pasaulyje. Čia laikoma pati nuostabiausia meninių  darbų ekspoziciją, kurios vertė yra neįkainojama. Šiame muziejuje galite pamatyti šių menininkų darbus: Caravaggio, Botticelli, Goya, Masaccio ir Tiziano ir kitų.

Neapolio grožis atsiskleidžia tik aplankius kuo daugiau skirtingų jo vietų. Patogiausias keliavimo būdas yra su mašina. Transporto nuoma nėra brangi, juolab, keliauti bus kur kas paprasčiau, sutaupysite daug laiko, pamatysite daugiau.

Viešbučių Neapolyje rezervacijaBooking.com

Išankstinė viešbučių rezervacija Neapolyje leidžia tikėtis žemesnių kainų ir geresnės vietos nei tą darant jau būnant mieste. Nakvynės kaina šiame mieste paprastai kainuoja ne taip ir mažai, ypač sezono metu. Tad geriausia tuo pasirūpinti iš anksto ir pernelyg nesukti sau galvos jau kelionės metu.

Lankytinos vietos Neapolyje

Neapolio žemėlapis

Neapolis – toli gražu dar ne viskas, ką reikėtų pamatyti šiame regione. Aplinkui gausu kitų miestų ir miestelių, nuostabių pakrantės kelių ruožų, kurie taip pat verti jūsų dėmesio. Ir jie pasiekiami labai paprastai. Tam puikiai pasitarnauja automobilio nuoma Neapolyje. Vos dienai ar dviems išsinuomotas automobilis leis apsukti kelių šimtų kilometrų ratą ir pamatyti kur kas daugiau ne tik šis miestas. O patogi išankstinė automobilio rezervacija internetu visus su tuo susijusius rūpesčius pavers maloniu valandos pasėdėjimu prie kompiuterio renkantis norimą automobilio modelį ir planuojant kelionės maršrutą.