Nica – TOP lankytinos vietos

Lankantis Prancūzijoje vertėtų dėmesį atkreipti į pastarosios kurortus, siūlančius kokybišką, prabangų ir visapusiškai turiningą poilsį.

Tikru perliuku laikoma Nica nestokoja komforto, pramogų bei įsimenančių reginių, bet šįkart akiratyje atsidurs išskirtinai tik lankytinos vietos, kurių dėka pažinsite ir kitą šio užburiančio pakrantės miesto veidą, turintį savitą istorinę praeitį, slepiantį ne vieną intriguojančią paslaptį, o kartais net galintį priversti aiktelėti iš susižavėjimo.

Automobilio nuoma Nicoje

Nica jūsų taip greitai nepaleis, galimai net taps nauju atradimu, tapsiančiu nuolatine atostogų kryptimi, tad pristatome kelias svarias to priežastis. Jūsų dėmesiui – įdomiausios lankytinos vietos Nicoje.

Nica lankytinos vietos

Nica

Nicos senamiestis. Bene tinkamiausias taškas pradėti pažintį su Nica. Pakili atmosfera, svaiginantis šurmulys, istoriniai pastatai, prancūziškos virtuvės skanėstai- viskas, kuo ir turi pasižymėti seniausiai įkurta miesto dalis.

Bevaikštinėdami sutiksite porą kitų, tikrų teritorijos puošmenų. Viena jų – įstabioji, elegancijos ir išsaugoto subtilumo deriniu pasižyminti Nicos katedra. Barokiniu stiliumi pastatytas objektas turistus sudomina ir dėl šimtmečių senumo varpinės bokšto.

Taip pat norėtume pasufleruoti, kur geriausia ieškoti lauktuvių dovanų. Senamiesčio ribose esanti Canis Saleya gali pasigirti didžiuliu lankytojų srautu ir tai nėra vien turistų nuopelnas, nes po Nicos saule užaugintų daržovių, vaisių, šviežios žuvies iš jūros ar originalių suvenyrų įsigyti atvyksta nemažai vietinių gyventojų.

Pasidairyti po miestą kviečia kelių kilometrų ilgio Promenade des Anglais gatvė. Čia laisvalaikį mėgsta leisti ir šeimos ir draugų grupelės, mat esama įvairių pramogų, tiek vaikų žaidimų aikštelių, parkų, tiek ir jaukių kavinukių. Be visa ko, nepatingėkite nužingsniuoti iki gigantiškojo, tikrą vandens šou dovanojančio fontano.

Atrodytų, kad visa Nica akimirkai atsidūrė jums po kojomis. Tokios nuotaikos aplanko užkopus į Pilies kalną. Nors mūsų dienomis apie kadaise viršukalnę puošusią pilį primena tik jos pamatai, tačiau bendra panorama verčia suvokti, kuo šis kraštas toks unikalus. Išpuoselėtas parkas, dirbtinis krioklys, tolumoje įžiūrima Angelų įlanka- tobulos popietės garantas.

Šv. Mykolo soboras yra bene ryškiausias Nicos statinys, tokio apibūdinimo nusipelnęs jau vien dėl dangaus mėlynumo kupolų, papildomai pagyvintų iš aukso lietais kryžiais, nuo kurių krintantys saulės spinduliai prisideda prie išties prabangaus įvaizdžio.

Nelikite neapžiūrėję žymiojo Cimiez vienuolyno. Pastarasis iškilo dar dešimtajame amžiuje, o viduje turistai raginami užsukti į muziejų, eksponuojantį vertingus meno kūrinius, dokumentus bei toje pačioje vietoje esančią bažnyčią, neabejotinai nusipelniusią architektūrinio paminklo statuso.

Meno gerbėjams siūlytume neaplenkti Matisse muziejaus. Ši erdvė skirta labiausiai šalį savo kūryba garsinusio Henrio Matiso atminimui. Ekskursijos metu susipažinsite su šios asmenybės gyvenimu, įkvėpimo šaltiniu ir žinoma, darbo rezultatais – šimtais vienetinių paveikslų.

Kitas populiarus muziejus į kurį kviečiame užsukti ir mes – Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejus. Palyginti ne taip seniai duris atvėręs, bet jau spėjęs užsitarnauti simpatijas pastatas, iš karto įsimins savo neįprastu išoriniu fasadu. Įspūdį paliks ir muziejaus turinys. Parodos susideda iš minimalizmo, poparto, realizmo šakų atstovų paveikslų. Meninių instaliacijų, skulptūrų, kitų neįprastų akiai kūrinių.

Trumpam sustojimui rinkitės Garibaldžio vardu pavadintoje aikštėje. Pačiai aikštei būdingi barokinio braižo pastatai, o centriniame taške iškiliai stovi ir patį Garibaldį įkūnijantis paminklas.

Baigiant pasakojimą apie Nicos grožybes, būtų nepadoru nepaminėti ir nepaprastai išpuoselėtų šalies paplūdimių. Vasaros sezono metu poilsiautojus čia suskaičiuoti misija ne iš lengvųjų, nors atvėsus orams taip pat smagu pasigėrėti žydru vandeniu, pasiklausyti bangų ošimo įsikibus į parankę mylimam žmogui.

Viešbučių Nicoje rezervacijaBooking.com

Lankytinos vietos Nicoje

Šiame video pamatysite dar daugiau lankytinų vietų Nicoje! Pažiūrėkite! 🙂

Nicos žemėlapis