Nikosija – TOP lankytinos vietos

Nikosija – Kipro sostinė, pats didžiausias šalies miestas, taip pat, nuostabi vieta, kurioje yra apstu lankytinų vietų.

Dar 1974-ais metais, kuomet turkai užėmė Kiprą, Nikosija buvo padalinta į dvi dalis: šiaurinę dalį, kuri tapo turkiška, ir pietinę dalį, kuri puikiai atspindi graikiško gyvenimo ritmą.

Būtent tokia geografinė padėtis nulėmė, kad Nikosija yra vienintelė sostinė pasaulyje, kuri yra padalinta į dvi dalis. Tai jai suteikia savotiško žavesio.

Automobilio nuoma Kipre

Žinoma, lankytis čia verta tikrai ne tik dėl to, tačiau dėl unikalių lankytinų objektų, kuriuos trumpai čia apsitarsime. Jeigu norite lankytis Šiaurinėje Kipro dalyje – tokiu atveju būtinai reikia gauti vizą, tad pasirūpinkite reikalingais  dokumentais.

Kadangi Kipro sostine Nikosija yra jau nuo IX amžiaus, tad skaičiuoja ne pirmą šimtą metų.

Nikosija lankytinos vietos

Nikosija

Selimiye mečetė

Anksčiau ši mečetė buvo laikoma Šv. Sofijos katedra ir toks jos statusas laikėsi net iki XVI amžiaus.

Tiesa, kadangi ji šiaurinėje dalyje, kurią kontroliuoja turkai – turite rūpintinis reikalingais dokumentais, kad galėtumėte ją aplankyti.

O aplankyti tikrai verta, kadangi akis traukia išskirtinio grožio architektūra, skoningai atrodo ir jos vidus. Nors pastatas yra pakeitęs savo funkciją, tačiau išliko maldos namai, tad čia galima rasti skirtingų religijų pėdsakus.

Apskritai Nikosijos mieste yra daugiau nei 50 religinių objektų, dominuoja mečetės bei bažnyčios.

Gynybinė siena 

Taip pat verta aplankyti ir gynybinę sieną, kurią statė venecijiečiai dar XVI amžiuje. Kaip ir išduoda jos pavadinimas – pagrindinė jos funkcija yra gyvybinė. Iki šiol yra išlikę net trys vartai, kurie puikiai atspindi sienos galingumą: Famagustos, Pafoso ir Kyrenijos.

Nikosijos muziejai

Sostinėje yra ne vienas muziejus ir jie skiriasi savo pobūdžiu bei specifika. Žinoma, lankykite tuos, kurie įdomiausi jums, o kadangi pasiūla tikrai gana plati – rasite tai, kas Jums tinka.

Pats didžiausias muziejus – Kipro, kuris buvo pastatytas dar 1882-ais metais, čia galima pamatyti nuostabių eksponatų, kurie atspindi senovės archeologijos radinius.

Taip pat įdomūs ir Arkivyskupijos rūmai, kuriuose yra demontuojamos stačiatikių ikonos bei visi kiti religiniai objektai, kurie siekia net IX amžių.

Mieste galima rasti ir daugelį kitų muziejų: etnografijos, monetų, nacionalinių kovų bei daugelį kitų, tad lankykite tuos, kurių eksponatai Jums labiausiai domina.

Paminklai ir įžymios vietos

Nors paminklai nėra tie objektai, kurie sulaukia daug turistų dėmesio, tačiau jeigu jau esate Nikosijoje – tokiu atveju siūlome aplankyti kelis.

  • Saint Kosma Etolou koplyčia
  • Xoklisi 13 Osion Martiron ir Omologiton Ieras Monis vienuolynas
  • Machairas vienuolynas
  • Maronite arkivyskupyje
  • Sacred Saint Eleftheriou šventykla

Nikosija

Galiausiai, jeigu norite pamatyti kaip gyvena vietiniai – siūlome paprasčiausiai vaikščioti miesto gatvelėmis, kadangi jos kvepia ne tik paprastumu, tačiau tuo pačiu ir prabanga. Skoningai atrodo įlankose stovintys kateriai, kurie priklauso aukštesnio socialinio sluoksnio visuomenei.

Tai ypač išskiria turkiškoje dalyje, kur dominuoja turtingesni žmonės, verslininkai.

Paplūdimiai

Galiausiai, jeigu jau esate Kipre – tikrai turite suteikti sau galimybę paprasčiausiai gulėti, šildytis saulėje ir apie nieką negalvoti. Tam puikiai tiks geltoni paplūdimai, kuriuose galite grožėtis ne tik gamtos teikiamais malonumais, tačiau ir išpuoselėta paslaugų sfera.

Nikosija yra labai graži ir labai įvairi. Aplankykite ją dėl istorinių objektų, dėl gražios gamtos, malonių žmonių ir fakto, kad tai vienintelė padalinta sostinė visame pasaulyje.

Viešbučių Nikosijoje rezervacijaBooking.com

Aplankykite abi sostinės dalis, kad geriau suvoktumėte, kaip gyvena Nikosijos gyventojai.

Nikosija ir jos lankytinos vietos

Susipažinkite artimiau su pačia Nikosija ir įdomiausiomis lankytinomis vietomis šiame video! 🙂

Nikosijos žemėlapis