Norvegija – įdomiausios lankytinos vietos

Norvegija – turtinga šalis. Ne tik ekonomine prasme, tačiau ir gamta, draugiškais žmonėmis, kultūrinių objektų gausa bei galimybėmis. Ne veltui daugelis čia atvyksta ne tik ilsėtis, tačiau ir dirbti. Kai galimybės yra atviros – jomis pasinaudoti paprasčiausiai būtina!

Tiesa, reikia ne tik imti, tačiau ir duoti. Šiuo atveju duoti galite priėmęs vietinių gyvenimo tempą, jų kultūrą bei kalbą. Jeigu norite kuo geriau pažinti Norvegiją – tokiu atveju siūlome išsinuomoti automobilį ir apkeliauti tiek daug, kiek tik leidžia laiko galimybės. Būtent kelionės turistų nepramintais takais padeda geriau suprasti – kaip gyvena vietiniai.

Automobilio nuoma Norvegijoje

Taip pat pateikiame labiausiai Norvegijos lankytinų vietų sąrašą, kuris padės Jums paprasčiau susidaryti kelioninį maršrutą.

Norvegija lankytinos vietos

Norvegija

Geirangerio fiordas

Kadangi Norvegija daugeliui labiausiai asocijuojasi būtent su fiordais – juos aplankyti ir siūlome. Vienas iš pačių žinomiausių yra Geirangerio fiordas. Jis yra tituluojamas bent pačia gražiausia ir pačia populiariausia vieta visoje Norvegijoje.

Pasinaudokite galimybe praplaukti net 20 km tarp nuostabaus grožio uolų, kurios tarsi krenta ir rangosi tarp Geirangerio fiordų. Tai gali būti vienas įspūdingiausių gyvenimo reginių, tad būtinai čia apsilankykite.

Bergenas

Bryggen krantinė Bergene – taip pat vienas labiausiai lankomų vietų Norvegijoje. Vėlgi, dėl nuostabios gamtos grožio. Ir nors Bergenas laikomas vienu lietingiausių miestų visoje Europoje, visgi, tai tikrai nesustabdo turistų nuo lankymosi šiame miestelyje.

Labiausiai akis šiuo atveju traukia ne tik nuostabi gamta, tačiau žmogaus kūrybą. Nuostabiai atrodo mažyčiai mediniai namukai, kurie yra sustatyti vienas greta kito. Nemažą dalis jų yra pakrantėje, tad tai suteikia šie vietai tokią malonią idilišką jauseną, kurią norisi fiksuoti akimis. Kuomet baigsite grožėtis namukais, taip pat būtinai pasivaikščiokite su Floyeno ir Ulrikeno kalnų apylinkes. Būtinai apsilankykite ir turguje, kur galite paskanauti vietinių parduodamos šviežios žuvies.

Nidaroso katedra Trondheime

Norvegijoje yra labai daug įspūdingų vietų, tad kartais yra sunku išskirti tas, kurios vertos daugiau dėmesio. Bandome ir šįkart būtinai rekomenduojame aplankyti Nidaroso katedrą Trondheime.

Trondheimas  – trečias pagal dydį Norvegijoje, tad tikrai nereikia tikėtis mažo žvejų kaimelio. O mieste labiausiai turistų lankomas objektas yra didinga katedra, kurią puošia skoningi gotikiniai bokštai, puikiai atrodo ir vitražas-rožė, kuri jau daug metų yra vienas pagrindinių piligrimų traukos objektų

Kadangi pati katedra yra pastatyta ant Šv. Olafo kapo – Viduramžiais čia žmonės eidavo miniomis melstis.

Preikestolen uola

Preikestolen uola yra dar vienas gamtos stebuklas, kuris kiekvienais metais sulaukia milijonų turistų. Turistus labai traukia tarsi virš bedugnės pakibusi stačiakampio formos ola, kuri yra 600 metrų virs fiordo paviršiaus. Daugelis nori atsistojęs pajusti tarsi yra pasaulio krašte. Gražu, tačiau pavojinga, tad saugokite save.

Vigelando parkas Osle

Vigelando parkas Osle yra sukaupęs didelę skulptūrų kolekcijoje, kurioje vaizduojami žmonės išreiškiantys įvairias emocijas, jausmus. Daugelis teigia, kad čia pabuvus užklumpa labai keisti jausmai, kadangi matydamas kitų emocijas tarsi pradedama su visomis jomis susitapatinti.

Heddal medinė bažnyčia

Nrovegijoje yra 30 medinių bažnyčių, kurios skaičiuoja ne vieną šimtmetį, tačiau yra prižiūrimos, tad gana neblogai išsilaikiusios. Unikali  Heddal medinė bažnyčia yra pastatyta dar XIII amžiuje, tad jos ilgaamžiškumas jai suteikia unikalumo. Legenda pasakoja, kad penki vyrai šią medinukę pastatė per 3 dienas.

Briksdalio ledynas

Keliaujantis per Norvegiją taip pat turėtų aplankyti ir Briksdalio ledyną, kuris dažnai pavadinamas ne žemiška, labai magiška vieta. Nuostabiai tyros bei melsvos spalvos ledą supa uolienos, kurios tarsi supina mėnulį su debesimis. Šis ledynas yra vienas labiausiai lankomų ledynų visame pasaulyje, tad akivaizdu, kad verta.

Trolių laiptai

Galiausiai, dėmesio Norvegijoje sulaukia ir garsieji Trolių laiptai, kurie pastatyti kalnuotose vietose. Kalnų keliukai yra apsupti ne tik nuostabios augmenijos, tačiau ir rūko, tad lipimas laiptais atrodo labai mistiškas, tačiau tuo pačiu ir ypatingas. Tiesa, saugumo vardan keliukas yra uždaroms nuo spalio iki gegužės mėnesio, tad jeigu norite čia apsilankyti – planuokite kelionę.

Norvegijos žemėlapisBooking.com

Norvegija yra labai įvairi ir tuo pačiu labai paprasta. Kuo daugiau vietų aplankysite – tuo geriau suprasite, kaip gyvena vietiniai.

Norvegijos lankytinos vietos