Oksfordas lankytinos vietos

Oksfordo pavadinimas yra žinomas visame pasaulyje. Tiesa, ne visi žino, kad tai ne tik universitetas, tačiau visas miestelis, kuris gali pasigirti lankytinų vietų gausa. Ir nors kartais šis miestas yra vadinamas studentų miestų, tačiau čia ras ką veikti kiekvienas. Juolab, išradingi studentai nuolat rengia įvairias šventes, performansus,tad pramogų bus dar daugiau ir dar įvairesnių nei tuo metu galite rasti internete. Svarbiausia yra sekti atsinaujinančią info, kadangi kai kurios šventės yra organizuojamos tik čia ir dabar.

O ką pamatyti Oksforde, kad pavyktų susidaryti tinkamą nuomonę apie miestą?

Oksfordo lankytinos vietos

Oksfordas lankytinos vietos

Oksfordo universitetas

Žinoma, pirmiausia reikia aptarti Oksfordo universitetą, kadangi būtent jis labiausiai ir grasina šio miestelio pavadinimą visame pasaulyje. Universitetas iškilo dar XI amžiuje, tad ilgaamžiškumas yra viena svarbiausių jo charakteristikų. Tiesa, greta jo verta paminėti ir tai, kad čia mokėti labai daug žymių žmonių, kurie vėliau padarė didelę įtaką žmonijos išradimas ir padėjo pamatus fizikos, chemijos bei kituose moksluose. Jeigu norite pasivaikščioti po šio garbus universiteto ribas – tikrai galite. Kadangi patalpų labai daug, jos suskirstytos katedromis – geriausia apžiūrėti tai, kas Jums labiausiai įdomu. Tokiu atveju sutaupysite daugiausia laiko. Internete galima rasti planą, kuris leis kur kas paprasčiau susiplanuoti savo dieną universitete, išties čia rasite ką veikti visai dienai, tad siūlome tinkamai sudėlioti planą, kad pavyktų pamatyti kuo daugiau.

Viešbučiai OksfordeBooking.com

Kristaus katedra

Dar vienas įstabus religinis pastatas, kuris yra vertas Jūsų dėmesio yra Kristaus katedra. Ji labiausiai žavi savo architektūra, tad joje lankos ne tik religijos atstovai, tačiau ir meninės sielos žmonės. Nuostabiai atrodo tiek katedros vidus, tiek išorė, tad siūlome pasivaikščioti kuo plačiau, įvertinti smulkmenas, susipažinti su skirtingų stilių variacijomis. Svarbiausia, kad katedra labai puikiai atspindi angliškojo stiliaus plotmes, tad pamatysite, kaip anuomet atrodė visas miestelis. Tiesiog per vieną pastatą galima suvokti visumą. Netoli katedros galima pamatyti vietą, kurioje buvo filmuojamas Hario Poterio filmas. Tiksliau, daugelio jo dalių epizodai. Jeigu esate šio filmo mylėtojai – tokiu atveju tai puikus pasirinkimas.

Cerfax bokštas

Cerfax bokštas labai puikus pasirinkimas tokiu atveju, kai norite pasigrožėti miesto panorama. Nepatingėkite užpilti, kadangi atsiveriantis vaizdas tikrai atims žadą. Bokšto viršuje yra sumontuotas didelis laikrodis, kuris signalizuoja apie tam tikras valandas. Sekite jo minutes ir paprasčiau planuokitės laiką šiame gražiame miestelyje.

Automobilio nuoma Oksforde

Bodleian biblioteka

Visiškai natūralu, kad universiteto miestelio centre Jūsų lauks didelė biblioteka, kurioje slypi patys gražiausi lobiai ir svarbiausi istoriniai faktai, kurie yra prieinami daugeliui. Daugiau nei 9 milijonai knygų laukia tų, kurie nori susipažinti su spalvingais pasaulio lobiais, taip pat, išmokti naujų dalykų. Bibliotekos knygos yra prieinamos kiekvienam, tad būtinai susipažinkite su kolekcija.

Istorijos muziejus

Dar viena vieta, kurioje galite pasisemti kuo daugiau žinių. Istorijos muziejus suteiks Jums galimybę atrasti naujus faktus, taip pat, išmokti naujų dalykų. Vertinama tai, kad istorijos muziejus kuriamas naudojantis išmaniųjų technologijų galimybėmis. Tai reiškia, kad čia Jūsų lauks kompiuteriai, taip pat, planšetės bei kita IT, kuri leis kur kas įdomesniu ir inovatyvesniu žvilgsniu pasižiūrėti į istoriją. Ji tikrai gali būti labai įdomus mokslas, tik reikia rasti vietą, kur jis us pateikiamas patraukliai.

Šeldono teatras

Šeldono teatras yra viena senesnių miestelio vietų. Suprantama, kad čia kiekvieną dieną rengiami patys įmantriausi spektakliai, kurie suteikia galimybę matyti tiek naujausius, tiek senus kūrinius. Pats teatras džiugina ne tik pateikiamu turiniu, tačiau taip pat ir išskirtine architektūra.

Oksfordo žemėlapisBooking.com