Olesiundas lankytinos vietos

Kol vieni vis dar atostogas leidžia Turkijoje, kadangi tiki, jog iš lietuviškos darganos pakliuvę į saulėtas vietas jausis kur kas geriau, tuo tarpu kiti renkasi gal kiek neįprastesnes atostogų kryptis, kurios taip pat dažniausiai nedžiugina labai puikiu oru. Tiesa, mažai saulės taip pat gali reikšti nuostabias atostogas. Kokia viena populiariausių krypčių? Norvegija, kurios gamtos grožis sunkiai apsakomas.

Viešbučiai OlesiundeBooking.com

Norvegijoje yra labai daug vietų, kurios vertos lankytojų dėmesio, tad aptarti visoms reikia laiko. Viena labiausiai lankomų ir sulaukianti daugiausia dėmesio yra Olesiundas, kuris dažniausiai sužavi nuostabia laukine gamta: uolos, fiordai, vandenyno pakrantė bei šiaurietiškas gyvenimo būdas. Derinys – nuostabus ir tikrai vertas Jūsų dėmesio. Vis daugiau lietuvių čia keliauja ir randa ką veikti visą savaitę. Paprasčiausiai nuostabi gamta skirta atsipalaidavimui bei rūpesčių pamiršimui.

Olesiundo lankytinos vietos

Olesiundas yra gana nedidelis miestas. Ne, bent jau Norvegijos mastu, kadangi jame gyvena apie 20 000 žmonių. Tiesa, kadangi jis gan aktyviai lankomas turistų – būnant jame gali atrodyti, kad vietinių kur kas daugiau. Namukai dažniausiai įsikūrę visiškai netoli pakrantės, kai kurie salone ir tai pačiam miesteliui suteikia savotiško žavesio. Kaip daugelis teigia, rodo, kad miestelis yra tarsi iš filmo. Įdomu tai, kad šio miesto saloje yra įrengtas oro uostas, kad pasiekti salas – gana paprasta. Žinoma, viskas ne tik turistiniais, tačiau ir pramoniniais tikslais, kadangi čia yra žvejybos apdirbimo centras.

Lankydamiesi čia turite nepamiršti kad tinkama apranga yra būtina. Paprasčiausiai orai čia tikrai nėra stebuklingi visais metų laikais. Tačiau galbūt tai šiam miesteliui ir suteikia papildomo žavesio. Juolab, vietiniai serga labai retai, kadangi jų imuninė sistema yra prisitaikiusi prie gana dažnai vėjo bei lietaus.

Olesiundas lankytinos vietos

Taigi, jeigu jau čia esate – tokiu atveju turite aplankyti kelias vietas, kurios padės geriausiai pažinti vietinių gyvenimo tempą. Kaip ir kituose miestuose – daugiausia dėmesio sulaukia senamiestis, kadangi jis – ypač įdomus. Tvarkingi ir taisyklingi namai kelia žavesį. Kaip kai kurie teigia, kad jie ypač tvarkingi, aplinka labai prižiūrėta, tad atrodo keista, kad saloje, kur oras toks prastas – žmonės taip stengiamasi palaikyti tvarką. Tačiau galbūt tai ir yra geriausias būdas jaustis gerai?  Taigi, vaikščiodami gatvėmis galėsite grožėtis iš pirmo žvilgsnio gana vienodais, tačiau tuo pačiu ir labai unikaliais namais.

Mėgstantiems architektūrą taip pat rekomenduojame apsilankyti Art Nouveau centre. Tiesa, kaip jau minėjome, pats Olesiundas yra kaip vienas architektūros muziejus. Konkrečiai centre galite sužinoti daugiau apie šio miestelio statymą ir kodėl jame dominuoja toks preciziškumas.

Automobilio nuoma Olesiunde

Kalbant apie muziejus taip pat gana nemažai dėmesio sulaukia žvejybos muziejus. Tai yra gana normalu, kadangi šis miestelis labiausiai ir gyvena iš šio amato. Tiesa, galima pamatyti ne tik kaip žuvys gaudomos, tačiau ir kaip buvo gaudomos anksčiau. Kai kurie teigia, kad šis muziejus yra miestelio vizitinė kortelė, kadangi jis – vienas unikaliausių visoje Norvegijoje.

Jeigu Jus domino žvejyba – tokiu atveju tikrai turėtų sudominti ir akvariumas, kuriame galima pamatyti vietinę florą bei fauną. Milžiniškas akvariumas yra nuostabus pasaulis, kuriame gyvena įvairūs vandenyno gyviai, taip pat, dumblai, augalai ir taip toliau. Viskas – kas yra aplink miestą – taip pat yra iš šiame dideliame akvariume. Ekspozicija nuolatos tobulinama ir vis daugiau eksponatų parodo, kad gyvena Norvegijoje krantuose.

Olesiundo žemėlapisBooking.com