Oslas -TOP lankytinos vietos

Oslas – nuostabus Norvegijos miestas, sostinė, kuri laukia visų norinčių pažinti vikingų tėvynę. Daugelis čia atvyksta dėl nuostabių kalnų, tačiau pasilieka dėl kultūrinių objektų, galiausiai, džiaugiasi žmonėmis, jų maloniu bendravimu bei draugiškumu.

Osle yra labai daug vietų, kurias verta aplankyti ir kurios geriausiai atspindi Norvegų gyvenimo tempą. Supažindinsime su keliomis, kurios dažniausiai pristatomos kaip patys svarbiausia taškai šalyje.

Automobilio nuoma Osle

Tiesa, nepamirškite, kad nemažai apie šalį pavyksta sužinoti keliaujant toliau nei turistų objektai. Kelionei siūlome pasinaudoti auto nuomos paslaugomis.

Jūsų dėmesiui – įdomiausi lankytini objektai Osle:

Oslas lankytinos vietos

Oslas

Vigelandsparken skulptūrų parkas

Jeigu esate Osle, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir skulptūrų parke, kurias kūrė ir šiuo metu demonstruoja menininkas Gustavas Vigelandas. Šiuo metu kolekcijoje yra daugiau nei 200 skulptūrų ir skaičius nuolatos pildomas.

Nors atrodo, kad tai tik paprasčiausias parkas, tačiau kiekvienais metais daugiau nei milijonas turistų čia apsilanko norėdami ne tik pažinti menininko darbus, tačiau ir suintriguoti save tokioje neįprastoje aplinkoje. Papildomas privalumas, kad šis parkas veikia visą parą, tad apsilankymas nakties metu suteiks daugiau potyrių.

Būtinai aplankykite 14 metrų aukščio skulptūrą, kurią sudaro net 121 žmogaus figūra. Atrodo išties labai ypatingai.

Operos ir baleto teatras

Kultūros mylėtojai turėtų apsilankyti Olso Operos ir baleto teatre, kuris stebina ne tik renginių gausa, tačiau ir savo architektūra. Pastato statyboje naudojamas stiklas bei marmuras tarpusavyje puikiai dera ir sukuria tvirtumo ir tuo pačiu trapumo jausmus. Tai išties labai inovatyvus pastatas.

Jeigu nenorite juo pasigrožėti tik iš išorės, tačiau norisi jame daugiau praleisti laiko ir tuo pačiu išgirsti pačius žinomiausius pasaulio kūrinius – tokiu atveju įsigykite bilietą į čia siūlomus renginius internetu, kol dar esate namuose. Kadangi teatras sulaukia daug susidomėjimo, didelė tikimybė, kad esamuoju metu atvykus paprasčiausiai nebus vietų.

O šiame pastate yra net 3 didelės scenos ir daugiau nei 1000 kabinetų, tad visa technika yra ypač pažangi ir patenkinti net ir įmantriausių scenaristų poreikius.

„Holmenkollen“ slidinėjimo platforma

Jeigu esate kiek aktyvesnio laisvalaikio mylėtojas, tokiu atveju „Holmenkollen“ slidinėjimo platforma yra ta vieta, kuri turėtų sulaukti Jūsų dėmesio. Ją sudaro slidinėjimo muziejus, apžvalgos aikštelė bei pati slidinėjimo platforma, kuriai sukurti buvo panaudojat daugiau nei 100 tonų plieno.

Pačios platformos aukštis siekia net 60 metrų, tad puikiai tinka jau įgudusiems slidininkams.

Nakties metu ji yra apšviesta, tad atrodo labai įspūdingai. Pati slidinėjimo platforma skirta sportininkams, tačiau seniausias slidinėjimo muziejus yra atviras visiems, kurie nori geriau pažinti šį sportą.

„Akershus“ tvirtovė

„Akershus“ tvirtovė – viena seniausių tvirtovių visame pasaulyje, tad štai todėl verta aplankyti šį pastatą. Ji yra laikomas Norvegijos kultūrinio paveldo objekto dalimi, tad akylai saugomas.

Tvirtovę rasite Oslo miesto centre, tad dažniausiai net specialiai link jos neinat – vis tiek tenka pamatyti. Kai kurie šią tvirtovę tituluoja Norvegijos simboliu, kadangi anuomet karaliai čia priimdavo pačius svarbiausius su šalies valdymu susijusius objektus.

Papildomai galima akcentuoti ir išskirtinę architektūrą, kuri kuria didingos ir labai tvirtos šalies įvaizdį.

Nacionalinė galerija

Jeigu esate meno mylėtojas, tokiu atveju taip pat reikia apsilankyti ir Nacionalinėje galerijoje, kurioje galima rasti labai plačią bei įvairią kolekciją. Dominuoja piešiniai bei skulptūros, tačiau kiekvienais metais atsiranda vis daugiau įdomių eksponatų. Didžioji dalis kolekcijos dalių buvo kurta dar iki 1950-ųjų metų, tad tai vieta, kurią lanko ir istorijos mylėtojai.

Čia galite pamatyti ir visame pasaulyje puikiai žinoma menininko E. Mincho darbą “Šauksmas”, taip pat, “Madona” bei kitus garsių menininkų darbus.

Oslo žemėlapisBooking.com

Osle yra tikrai labai daug įvairiausių objektų, vietų bei renginių, kuriuos verta apsilankyti. Ne veltui juokaujama, kad šis mietas kartais kelia priklausomybę. Atrodo, kad jame apsilankius norisi grįžti vėl ir vėl, tad kai galimybės tokios atviros – kodėl gi ne?

Oslo lankytini objektai