Pafosas -TOP lankytinos vietos

Pafosas – Kipro regionas. Labiausiai jis traukia tuos, kurie myli istoriją, nori daugiau sužinoti apie išties įdomų antikinį gyvenimą, nori pamatyti pastatus, kurie stovėjo prieš tūkstantį metų.

Daugeliui lietuvių Pafosas yra išties stebuklinga vieta, kuri savyje talpina tiek daug mažų dalelių, kurios galiausiai palieka neišdildomą įspūdį ir kartą čia apsilankius norisi grįžti ir vėl. Lietuviams tokios galimybės – plačios. Tad jeigu kartą Pafosas Jus sužavėjo taip, kad atsiplėšti nuo jo sunku – siūlome apsilankyti dar kartą.

Pafosas lankytinos vietos

Pafosas

Afroditės vonios

Baths of Afrodite – nuostabaus grožio vieta, kuri kartą jus sužavėjusi daugiau „nebepaleis“. Šią vietove galite rasti netoli Latsi uosto, kad vienu važiavimu aplankysite ne vieną lankytiną vietą. Nuostabaus grožio natūralus gamtos baseinas yra apsuptas nuostabios gamtos. Greta pamatysite ir urvą, kuris yra apipintas įvairiausiais mitais. Kaip teigiama, kad anksčiau čia besimaudydama Afroditė pamatė medžioklės dievą Adonį ir jį pamilusi – mylėtojo visą gyvenimą.

Automobilio nuoma Pafose

Šiame regione nėra nuolatinių gyventojų. Tačiau yra nuostabaus grožio gamta, saugokite ją, gerbkite ir grožėkitės jos stebuklais.

Saranta Kolones pilies griuvėsiai

Jeigu mėgstate istoriją, tokiu atveju būtinai reikia aplankyti Bizantišką pilį. Datuojama, kad ši pilis buvo pastatyta dar XII amžiuje ir pagrindinis jos tikslas buvo gynybinis. Jos išvaizda – Bizantiška, kad dvelkia Viduramžiais. Pati pilis yra labai didinga, kadangi ją supa 8 bokštai ir didelis griovys. Saranta Kolones Castle buvo sugriauta žemė drebėjimo, tačiau XIII amžiuje vėl atstatyta. Šiuo metu likusios tik liekanos, tačiau ir jos atrodo labai įspūdingai.

Karalių kapavietės

Tombs of the Kings yra įtraukti į UNESCO Pasaulio kultūros paveldo sąrašą, kaip viena unikaliausių vietų Kipro saloje. Tai itin išskirtinis objektas, kuris domina ne tik archeologijos mylėtojus, tačiau ir istoriją besidominčius žmones. Datuojama, kad kapavietės buvo kurtos dar IV a. pr. Kr.

Amfiteatras

II amžiuje statytas Ancient Odeon buvo formuojamas iš kalkakmenio blokų, tad pamačius šį didingą amfiteatrą sunku įsivaizduoti, kaip žmonės sugedo jį pastatyti. Tiesa, šis amfiteatras yra „gyvas“. Vasaros metu čia vyksta spektakliai, koncertai ir kiti įvairūs renginiai.

Asklepijo šventykla

The Asklepieion šventykla buvo statyta dievui Askepijui. Tiesa, senovės laikais čia buvo įsikūręs maldos namai, tad vienu atveju čia yra labai daug geros auros, tačiau kitu atveju – labai daug skausmo. Šventykloje galima pamatyti kelis pastatus, kurie yra suskirstyti kambariais.

Agora

The Agora taip pat buvo pastatyta dar II amžiuje. Anuomet tai buvo politikos centras, tad čia rinkdavosi tie, kurie aptarinėjo ir tuo pačiu priiminėjo svarbius klausimus, kurie yra susiję su valstybės gyvenimu.

Pafoso mozaikos

Paphos mosaics – vienas unikaliausių lankytinų objektų ne tik Pafose, tačiau ir visoje Viduržemio jūros rytinėje dalyje. Šios mozaikos yra labai didingos ir datuojama, kad jos buvo kurtos ar III-V amžiuje. Joje galima matyti Graikijos gyvenimo ritmą, mitologijos paveikslus ir kitus įstabius gyvenimą reprezentuojančius rūmus. Labiausiai akis traukia mozaikinės grindys. Šiuo metu yra rastos net  vilų grindys, kurios kurtos mozaikos technika: : Dioniso vilos (The House of Dionysos), Tesėjo vilos (The House of Theseus), Ajono vilos (The House of Aion), Orfėjaus vilos (The House of Orpheus), Keturių metų laikų vilos (The House of Four Seasons) mozaikos.

Pafoso viduramžių tvirtovė

Galiausiai reikia susipažinti ir su gražia pilimi, kuri buvo statyta dar XIII amžiuje. Tvirtovė buvo statyta taip pat gyvybiniais tikslais, tad tai labai puikiai atsispindi architektūroje.

Pafosas – stebuklingas miestas sus stebuklingais lankytinais objektais. Apsilankyti verta, nes dažniausiai kartą sužavėjęs jis daugiau nebeleidžia.

Viešbučių Pafose rezervacijaBooking.com

Kaip dažniausiai atrodo atostogų į Kiprą organizavimas? Turbūt kelialapis agentūroje ir lagamino susikrovimas. Tačiau kur kas smagiau ir įdomiau tokią kelionę būtų galima susiorganizuoti ir patiems. Lėktuvų bilietai į Pafosą ar Larnaką kainuoja nedaug, viešbučių Pafose rezervacija paprasta ir nieko nekainuoja – tad kodėl gi visko nepadarius patiems. Tokiu būdu savaitės atostogas galima labai paprastai paįvairinti tiesiog kartą ar du pakeičiant viešbutį. Nauja vieta, naujas miestelis ar bent jau miesto pakraštys, nauji takai pasivaikščiojimas – labai paprastas, tačiau veiksmingas triukas. Rezervuoti viešbutį internetu yra paprasta ir nieko nekainuoja, rezervacija gali būti lengvai atšaukiama, tad galite pabandyti tiesiog dabar.

Ką veikti Pafose

Pafoso žemėlapis

Kipras – tai toli gražu ne vien pasyvus poilsis paplūdimyje. Ši sala gali suteikti kur kas daugiau. Automobilio nuoma Kipre yra būtent tai, kas gali gerokai paįvairinti jūsų atostogas. Vos per dieną ar dvi galima pamatyti nemažą salos dalis. Geriausia automobilį rezervuoti dar būnant namuose internetu. Taip galėsite išsirinkti norimą modelį, aiškiai žinosite kainą ir galėsite ramiai išsinagrinėti nuomos sutartį.