Palermas – Lankytinos vietos

Sicilija – vienas įstabiausių Italijos perliukų, o jau susiruošus į šią veiksmo bei įvairių pramogų kupiną salą, nevalia nepaviešėti ir sostinėje Palerme. Tai išties spalvingas taškas, kurio ištakos prasidėjo dar prieš kelis tūkstantmečius. Dėl to išliko nemažai architektūrinio bei kultūrinio paveldo eksponatų, stūksančių po atviru dangumi.

Būkite tikri, atostogos Palerme taps vienu įspūdingiausiu gyvenimo potyriu. Skanus maistas, vaizdingas kraštovaizdis, relikviniai pastatai ir žinoma, tradiciniai, itališka dvasia alsuojantys turgus nepalieka nė vieno abejingo.

Palermas lankytinos vietos

Palermas

Ekskursiją po Palermą pradėkite nuo išskirtinio statinio, iškilusio dar 12 amžiuje – katedros. Ryškiausia šio objekto ypatybė būtų kelių architektūrinių stilių mišinys, kad katedrai suteikia papildomo žavesio. Užėję vidun išvysite tokius atributus kaip karališkasis panteonas, graviūros, trofėjai, šventieji indai ar Konstancijos karūna.

Pasijusti tikrais palermiečiais galėsite popietę praleidę bevaikštinėdami Pretaria aikštės gatvėmis. Čia nuolatos sutiktumėte būrius žmonių, traukiančių pasigrožėti nuostabiuoju, dievybių skulptūromis pagyvintu fontanu. Be visa ko, esama ir kitų didingų objektų, kaip antai Šv. Katerinos bažnyčia.

Automobilio nuoma Palerme

Normanų rūmai jau vien savo išoriniu fasadu palieka neišdildomą įspūdį. Tuo pačiu įdėmiau apžiūrėkite senovinę Palatino koplyčią, kurią puošia mozaikos, o prie pat įėjimo įrengtas Karališkasis sostas tiesiog abstulbins prabangiu dekoru.

Įsiminti turėtų ir gotikinis šedevras – Palazzo rūmai. Lankytojams siūloma apžiūrėti galerijos turtus, tarp kurių skirtingomis epochomis kūrusių menininkų darbai bei svarbiausias eksponatas – Triunfo della Morte paveikslas.

Zisa pilis taip pat priskiriama prie elitinių Palermo statinių. Kadaise pastarojoje apsistodavo Normanų karaliai, o šiandien veikia muziejus, saugantis svarbius artefaktus, meno kolekciją ir ypač lankomą fontanų kambarį.

Ganėtinai įdomi stotelė Palerme – Kapucinų vienuolynas. Tai itin paslaptinga, bet tuo pačiu ir įtraukianti vieta, kurioje dar vos prieš šimtmetį būdavo mumifikuojami palaikai.

Mūsų dienomis tai jau tik simbolis, bet seniau ties keturių kampų sankirta mėgdavo susitikti ir patys miestelėnai. Tokį pavadinimą šis taškas gavo dėl savo netipiškos trajektorijos, mat čia susikerta net keturios pagrindinės gatvės.

Jei nepatingėsite šiek tiek nutolti nuo pačio Palermo, būtinai aplankykite žavingąjį Monrealės miestelį, jau ne vieną amžių garsėjantį savo viena įspūdingiausių pasaulyje katedrų. Tiek religingi tiek ir savęs nepriskiriantys prie tikrų tikinčiųjų turės į ką paganyti akis, nes be šio stebuklingo šedevro dar galima pasivaikščioti ir po benediktinų vienuolyną.

Nemažai istorinių faktų sužinosite pabuvę Palermo archeologijos muziejuje. Jame tikrai nemenka kolekcija apimanti radinius nuo pirmosios gyvybės žemėje atsiradimo iki pat naujųjų laikų, tad lauks išties turininga bei informatyvi popietė.

Nenuobodžiausite pasirinkę ir kitą – Marionečių muziejų. Pastarasis nėra tik paprastas lėlių muziejus, juk kiekvienas eksponatas čia yra autentiškas ir neturintis jokių analogų, mat viskas kurta žmogaus rankų.

Na, o besidomintiems lankomo krašto kultūra, rekomenduojame nepasididžiuoti ir užsukti į Didįjį teatrą. Šis pastatas jau spėjo užsitarnauti miesto simbolio titulą, nors iškilo palyginti dar neseniai, tik 19 amžiuje. Šiame teatre buvo filmuojamos garsiojo “Krikštatėvio” scenos, o dabar teatras kviečia visus mėgstančius lankytis geruose spektakliuose.

Na, o bebaigiant pasakojimą apie Palermą, jokiu būdu negalime pamiršti apie tuos unikaliuosius turgelius, kuriuose atrasite visokiausių netikėtumų bei turėsite progą įsigyti puikių dovanų namiškiams, draugams.

Štai Vucciria turgus veikia jau daugiau nei 700 metų. Tarp siūlomų prekių rasite šviežių jūros gėrybių ar vietinių pamėgtų tradicinių patiekalų ir rankų darbo suvenyrų bei aprangos, aksesuarų.

Kuo pasigirti turi ir Ballaro turgus. Padegustuokite nosį kutenančių aromatų virtuvės paveldo pavyzdžių ir tikrai neatsispirsite kažko įsigyti sau ar draugams. Iš miesto uoste prekiaujančių žvejų nusipirksite visiškai šviežios žuvies, kurios rūšių tiesiog apstu.

Viešbučių Sicilijoje rezervacijaBooking.com

Kelaiuti į Siciliją geriausia jau iš karto žinant, kur nakvosite. Ir jei tuo už jus nepasirūpino kelionių agentūra, turi šiek tiek pastangų įdėti patys. Viešbučių Sicilijoje rezervavimas – paprastas ir aiškus. Booking.com leidžia rinktis viešbutį pagal norimą vietą bei kainą, čia galima paskaityti daug kitų lankytojų atsiliepimų bei pamatyti neretai net dešimtis nuotraukų. Tad išankstinė viešbučių rezervacija tikrai neverčia jūsų niekuo rizikuoti – ji netgi nemokama ir lengvai atšaukiama.

Ką veikti Palerme

Palermo žemėlapis

Keliauti po Sicliją geriausia nuomotu automobiliu. O jei jau būsite Palerme, tikrai norėsite pamatyti ir daugiau šios salos. Būtent dėl to automobilio nuoma Sicilicoje susidomi vis daugiau tiek savarankiškai, tiek su kelionių agentūromis keliaujančių turistų.