Parnu – Lankytinos vietos

Lietuviams atostogų leidimas Estijoje vis dar atrodo keistas kitų žmonių spendimas. Kodėl? Nes paprasčiausiai jie nežino, kad Estija gali pasigirti plačia bei labai įvairia lankytinų objektų gausa, taip pat, nuostabiais kurortais, kurie pranoksta lietuviškuosius. Bene pats aktyviausias ir labiausiai lankomas – Parnu, kuris kituose šaltiniuose gali būti rašomas Pernu.

Parnu – pats pagrindinis Estijos kurortas, kurį dažnai renkasi ne tik vietiniai, tačiau ir kitų šalių gyventojai. Apskritai Estija gali pasigirti turinti beveik 4000 krantų, tad gyvenimas „ant jūros kranto“ daugeliui estų yra kasdienybė. Nors galvojama, kad vėsesnio klimato Estija neturės ką pasiūlyti ir kurortinis miestas netampa funkcionalus, nes daugelis nori saulės ir sausumos, visi, Parnu tampa ta vieta, kuri dažniausiai kartą sužavėjusi daugiau nebepaleidžia.

Parnu lankytinos vietos

Parnu

Pats kurortas nėra labai didelis, tad dažniausiai čia atvykus stengiamasi įkvėpti gamtos ir paprasčiausiai atsipalaiduoti. Jeigu, visgi, esate ir kultūros mylėtojas – tokiu atveju nurodysime pagrindinius taškus, kuriuos būtina aplankyti norint jaustis ramiu ,kad puikiai pažinote šio kurorto dvasią.

Automobilio nuoma Estijoje

 

  • XVIII amžiuje statyta ir pastatyta Jekaterinos Bažnyčia – nuostabus archeologinis statinys. Galima ne tik pasigrožėti jos išvaizda, tačiau ir visuma. Tuo pačiu, jeigu esate religingas, atostogų metu galite aplankyti mišiose ir susipažinti su vietinių religinėmis tradicijomis. Tai baroko stiliaus bažnyčia, tad labiausiai ji stebina savo ekstravagancija bei puošnumu.

 

  • Žinoma, kaip ir daugelyje kitų miestų, taip ir Parnu galite pamatyti svarbiausią miesto pastatą – Rotušę. Ji taip pat buvo pastatyta XVIII amžiaus pabaigoje. Pirmiausia ji buvo statyta kaip pirklio namai, rezidencija. Vėliau, kai pirklys numirė – pastatas buvo pertvarkytas į komendantūrą. Tai inicijavo Aleksandras I. Nuo XIX antros pusės šis pastatas naudojamas kaip miesto Rotušė, tad ir šiuo metu čia galima užsukti susipažinti su regiono svarbiausiais asmenimis bei pažinti istoriją.

 

  • Dar vienas įdomus objektas yra Raudonasis Bokštas. Šis bokštas yra įvardijamas kaip pats seniausias miesto pastatas, tad net ir būdamas gana paprastas, yra išskirtinis bei unikalus. Tuo pačiu tai ir vienintelė išlikusi miesto tvirtovė. Kuri reprezentuoja laikus, kai teko gintis nuo priešų. Pati tvirtovė buvo statyta dar Viduramžiais, datuojama, kad jos atsiradimas sietinas su XI amžiumi. Anksčiau šis bokštas buvo vadinamas kalėjimo bokštu. Turbūt pavadinimas aiškus ir kokią vėliau funkciją jis atliko – akivaizdu. Patį bokštas anksčiau sudarė 4 aukštai, tačiau iki šių dienų pavyko išlaikyti tik tris.

 

  • Dar vienas religinis objektas, kuris sutraukia daug turistų – Šv. Elžbietos bažnyčia. Ji buvo pastatyta vėlyvame XVII amžiuje ir skirta carienei Elisabetai. Būtent jos vardu ir buvo pavadinta ši bažnyčia. Tiesa, vardas pakoreguotas pagal estų kalbą.

 

  • Jeigu norite pamatyti vienintelius iškilusius miesto vartus visose Baltijos pakrantėje – tokiu atveju Talino vartai yra tas objektas, kurį turite aplankyti. Galbūt iš pažiūrėjus jie nėra ypatingi, tačiau įvertinus istorinę prasmę tampa paprasčiausiai neįkainojami.

 

  • Dar viena lankytina vieta yra Parnu muziejus. Čia rasite eksponatų ne tik iš Parnų gyvenvietės, tačiau ir visos Estijos. Rasite ne tik religinius objektus, tačiau tuo pačiu ir pamatysite eksponuojamus jaunųjų menininkų darbus.

 

  • O kiekvienas mėgstantis kiek išskirtines lankytinas vietas, kurios turi kuo daugiau sąlyčių su sportu – turėtų aplankyti netoli nuo Parnų įsikūrusi golfo aikštyną. Tai – vienas profesionaliausių aikštynų visoje Estijoje. Jis gali pasigirti net 18-kos duobučių teritorija. Jeigu sportas Jums nėra ypač patinkanti veikla – tokiu atveju, kol artimieji mokysis mušti kamuoliukus, galite leisti laiką netoli esančiame paplūdimyje, kurio išskirtinis bruožas – nuostabaus baltumo smėlis.

 

Estija laukia visų, kurie nori atrasti Baltiško bei Skandinaviško dvelksmo mišinį. Galbūt kultūrų sintezė ir yra tas ypatingas prieskonis, kurį gali pasiūlyti Parnu.

Viešbučių Parnu rezervacijaBooking.com

Na o geriausia ir ramiausia keliauti iš anksto žinant kur nakvosite. Būtent dėl to išankstinė viešbučių Parnu rezervacija tampa vis populiaresnė. Paprastas ir aiškus pasirinkimas bei nemokama ir lengvai atšaukiama rezervaciją tą puikiai populiarina toliau. Tad jei iki šiol dar nebandėte rinktis ir rezervuoti viešbučio internetu, pabandykite tą tiesiog dabar, aukščiau esančiame paieškos lauke.

Video apie Parnu

Parnu žemėlapis