Plimutas lankytinos vietos

Plimutas – pietvakarių Anglijoje esantis miestas, kuris sulaukia tikrai per mažai dėmesio. Čia esti ne tik labai daug lankytinų vietų, tačiau ir gana daug skirtingų pramogų, tad ras ką veikti ir ties, kurie mėgsta labai aktyvų laisvalaikį, ir tie, kurie kiek pasyvesni, tačiau mielai lankosi istoriniuose bei meno vietose. Miestas bene labiausiai žinomas dėl savo jūrinės praeities, kuri puikiai atspindi ne tik architektūroje, tačiau ir žmonių mentalitetuose. Anksčiau čia buvo Karališkųjų jūrų pajėgų laivyno bazė, kuri buvo viena svarbiausių, o gal net ir pati svarbiausia visoje Anglijoje. Tai suteikia šia miestui kur kas daugiau reikšmės.

Viešbučiai Plimute
Booking.com

Tiesa, laivyba nėra vienintelis šio miestelio unikalumas. Lankytinų vietų gana daug ir jos įvairios, tad supažindinsime su keliomis, kurios vertos daugiausia dėmesio.

Plimuto lankytinos vietos

Plimuto bokštas (švyturys)

Bokšto statyba buvo pradėta dar XVII amžiuje, tad vien tai, kad jis skaičiuoja ne vieną dešimtį metų – jam suteikia savotiško žavesio bei išskirtinumo.  Pasiekti bokšto viršų – galima ir tikrai labai rekomenduojama, kadangi nuo jo atsiveria nuostabaus grožio panorama. Matysite tiek miestą, tiek vandenis, tad ypač nuostabiai atrodo panorama saulėlydžio metu.

Barbikanas

Barbikanas gali būti pavadinimas mikrorajono vieta, kuri buvo ypač aktyviai bombarduojama II pasaulinio karo metais. Ne veltui vėliau ši vietovė buvo dedama ant pašto ženklų taip ją pagerbiant. Ypač – žmones, kurie tuo metu gyveno ir užsiiminėjo žvejyba. Tiesa, nors II pasaulinis karas buvo negailestingas, tačiau galima pasidžiaugti, kad rajone yra ne vienas pastatas, kuris buvo pastatytas dar iki II pasaulinio karo. Taip pat šiame mikrorajone daugiausia dėmesio skiriama laipteliams, kurie žymi ankstyvųjų pabėgėlių išvykimo vietą.

Automobilio nuoma Plimute

Nacionalinis Marino akvariumas

Jeigu mėgstate jūros gyvenimą, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir nacionaliniame jūrų muziejuje, kuris džiugina augmenijos bei augalijos gausa. Siūlomos labai įvairios edukacinės programos skirtingo amžiaus žmonės, taip pat, vaikams. Galite  apsilankyti ir be grupės, tokiu atveju jums bus duodamos ausinės, kurios leis sužinoti daugiau apie jūros gyventojus. Akvariume gyvena daugiau nei 70 ryklių, taip pat, šimtai skirtingų rūšių žuvų, kurioms sukuriamas tobulas mikroklimatas.

Plimutas lankytinos vietos

Saltram namai

Visai netoli Plimuto miestelio esantys Saltram namai buvo statyti dar 1750-ais metais. Juos pradėjo statyti žinomas vietinis gyventojas Johnas Parkeris. Pastačius namus juose labiausiai išsiskyrė tai, kad sienas puošė garsaus. Vietinio menininko Joshua Reynolds tapybos darbai. Iki šių laikų palaikoma tradicija sienas puošti menininkų darbais. Taip tarsi gerbiamas namo savininkas, kuris palaikė glaudžius santykius su menininkais ir stengėsi jiems padėti įsitvirtinti visuomenėje.

Plimuto miesto centras

Miesto centras labai dažnai vadinamas judriausia regiono dalimi, kadangi čia ūžia ne tik turistai, tačiau ir vietiniai, kuriems priimta savaitgalio diena leisti vaikštant po centrą, mėgaujantis kava ir džiaugiantis kitais didelio miesto malonumais. Ypač tokiu atveju, kai oras yra geras.  Miesto centre rasite dvi dideles aikštes, kurios ir laikomas svarbiausia vieta: „Armada Way“ ir „Royal Parade“. Taip pat aikštėje galite pamatyti garsius pastatus vertus Jūsų apsilankymo: Šv. Andriejaus bažnyčios yra XV a. Prysteno namas, XVI a. Pirklio namas, Tudor pastatas, kuriame yra socialinės istorijos muziejus, ir Gildijos salė su nuostabiais mažais bokštais.

Toks tas Plimutas. Gana paprastas, tačiau tuo pačiu ir labai ypatingas. Bene tai jam ir suteikia daugiausia žavesio. Jis nebando niekam įtikti, tačiau tikrai patinka visiems.

Plimuto žemėlapisBooking.com