Portas – lankytinos vietos

Porto miestas tiesiog nuostabus ir tai galioja bemaž viskam, ką galima jame rasti, pradedant gatvių architektūra ir baigiant tradiciniu portveino gėrimu.

Pasivaikščiojimai Porte taps viena didele atrakcija, apimančia ne vien pramoginę dalį, bet tuo pačiu vedančia tikrojo pažinimo keliu, kurio vingiai žada daug staigmenų bei paslapčių, atsiskleisiančių norintiems įžvelgti gilesnes prasmes.

Automobilio nuoma Porte

Užsukite pasižvalgyti po senamiestį, apsipirkite triukšmingajame Ribeiros rajone ar pasigerėkite dailiomis bažnyčiomis. Na, bet apie viską iš pradžių – pateikiame įdomiausias Porto lankytinas vietas.

Porto lankytinos vietos

Porto

Porto senamiestis

Pirmasis susižavėjimo momentas laukia Porto senamiestyje. Tai viena populiariausių lankytinų vietų, mat čia gausu senovinių statinių, spalvotais fasadais dėmesį patrauksiančių namų, tarsi voratinklis per visą teritoriją išsiraizgiusių gatvelių ir žinoma, degustacijomis turistus viliojančių vyninių. Apsilankius istorinėje miesto dalyje, jau galima leistis ir į tolimesnes pažintines ekskursijas.

Sao Francisco bažnyčia

Neišdildomą įspūdį turėtų palikti prašmatnumu alsuojanti Sao Francisco bažnyčia. Iš pirmo žvilgsnio ji atrodytų lyg ir labai kukli, bet visas įdomumas slypi būtent viduje. Ryškiausias interjero akcentas- auksu dekoruoti medžio drožiniai, kurių gamybai prireikė kelių šimtų kilogramų gryno aukso.

Bolsa rūmai

Kitas išskirtinis perliukas – neoklasikinio stiliaus Bolsa rūmai. Anuomet šiame pastate veikė miesto birža, o šiandien miniomis plūsta smalsūs turistai, trokštantys savo akimis išvysti tikrą prabangą. Kiekvienas rūmų kambarys tarsi atskiras pasaulis. Visgi, daugiausiai dėmesio sulaukia auksinių elementų nestokojantis arabiškas kambarys.

Avenida dos Aliados gatvė

Stabtelti vertėtų ir žinomiausioje Porto gatvėje – Avenida dos Aliados, kurioje traukos centru tampa šimtmečius stūksanti rotušė.

Fortas ir Dom Luis tiltas

Douro upės įžymybė dar romėnų laikais iškilęs fortas, kuriame aktyviai vykdyta prekybinė veikla. Be to, čia taip pat galima aptikti dar vieną nuostabų šedevrą – Dom Luis tiltą.

Arkos formos konstrukcija siekia beveik keturiasdešimt penkis metrus, o naktinių žibintų apšviestas tiltas atrodo tiesiog fantastiškai.

Geležinkelio stotis

Akiai patraukliu reginiu taps itin išpuoselėta, klasikinėmis azulejo plytelėmis pagražinta Geležinkelio stotis. Laukti atvykstančio traukinio pastarojoje tikrai nenuobodu, mat graži aplinka nepalieka abejingo keleivio. Kartu ši geležinkelio stotis būtų ganėtinai tinkamas fonas įsimintinai asmenukei, kuri paįvairins jau turimų nuotraukų albumą.

Rua Santa Catorina gatvė

Keliaujame toliau ir atiduodame duokle mėgstantiems laisvalaikį leisti parduotuvėse ar restoranuose. Gyvybingoji Rua Santa Catorina gatvė idealiai pritaikyta ieškantiems kažko originalaus ir kokybiško lauktuvių dovanoms ar šiaip priminsiančio apie nepaprastą kelionę į Portą.

Visa galybė vardinių prekių ženklų parduotuvių įtiks vertinantiems gerą skonį, o jei išlaidauti vengiate, rasite ir kuklesnių, bet ne ką mažiau jaukesnių parduotuvėlių. Po nekuklaus žygio prekybos taškuose, atsikvėpsite kurioje nors iš dešimčių svetingai pasitinkančių kavinių.

Ribeira

Rekomenduotume atrasti laiko susipažinimui su autentiškuoju Ribeiros rajonu. Pastarasis tituluojamas kaip tikrasis, autentikos neprarandantis net bėgant metams Porto veidas.

Ekskursija po šį rajoną leis išvysti kiek kitokį miestą nei kituose sustojimuose. Elegantiški gyvenamieji namai, atmosferą pagyvinantys savo margumu, puiki prieplaukų panorama, naktinės linksmybės, įtiks įvairaus amžiaus keliautojams.

Barredo kvartalas

Netoliese esantis Barredo kvartalas irgi galėtų atsidurti ekskursijų maršrute, mat didžiausias jo privalumas- ore tvyranti viduramžių dvasia, dominanti istorijos gerbėjus.

Vila Nova de Gala

Norintiems sužinoti daugiai apie neatsiejamą nuo kultūros bei tradicijų atributą portveiną, siūlytume nuvykti į Vila Nova de Gala miestą. Jame savo veiklą vykdo nemažai bendrovių, kai kurios net organizuoja specialius edukacinius užsiėmimus turistams, ne tik pamėgusiems šį gėrimą, bet ir nekantraujantiems atskleisti visus gamybos užkulisius bei kitus esminius faktus.

Viešbučių Porte rezervacijaBooking.com

Porto lankytinos vietos

Video, kuriame susipažinsite su Portu ir atrasite dar daugiau lankytinų vietų! Pažiūrėkite! 🙂

Porto žemėlapis