Rabatas – TOP lankytinos vietos

Rabatas – ne tik vienas gražiausių Maroko miestų, tačiau taip pat ir pajūrio sostinė, kuri kvepia atostogomis ištisus metus

Ir nors Rabatas puikiai išlaikęs marokietišką dvasią, tačiau jame puikiai atsispindi vakarietiško gyvenimo dvasią. Ir tai matyti ne tik žmonėse, tačiau ir paslaugų sektoriuje, kuris gana puikiai išpuoselėtas.

Rabatas buvo statytas dar XII amžiuje, tačiau tik 1912-ais tapo sostine. Kadangi miestas vienu metu priklausė prancūzams – jame išlikę labai daug Viduramžių dvasia alsuojančių architektūrinių statinių.

Rabatas lankytinos vietos

Rabatas

Rabato lankytinos vietos

Vienas gražiausių statinių iki Husano minaretas, kuris pradėtas statyti dar viduriniais amžiais ir nebaigtas iki šiol. Visgi, minaretas atrodo labai prabangiai, tad tai svarbus turistų traukos objektas. Taip pat lankytini ir Čelos XII amžiaus valdovų kapinynas, kuris svarbus dėl savo istorinės vertės.

Jeigu jau esate Rabate – tokiu atveju būtinai turite aplankyti ir Karalių rūmus. Jeigu norite juos apžiūrėti – turėsite pateikti pasą, tad turėkite jį po ranka.

Automobilio nuoma Rabate

Dar vienas lankytinas objektas yra Šela. Tai yra senovės kolonija, gyvenvietės liekanos. Šela buvo apleista dar XII amžiuje, tačiau iki šių dienų yra likę statinių, objektų, kurie atspindi senovinę dvasią. Jeigu norite pasivaikščioti po mirusį miestą, kuris yra gyvas turistų dėka – tai tikrai dėmesio verta vieta.

Jeigu mylite gyvūnus, tuomet turite apsilankyti ir Zoo sode, kuris yra Rabate. Tai ne tik vienas iš didesnių zoo sodų Maroke, tačiau tuo pačiu ir itin išpuoselėtas, kuris skiria daug dėmesio gyvūnams ir stengiasi, kad jie gyventų kuo natūralesnėmis sąlygomis. Zoo sodas atidarytas tik 2012-ais metais, tad nors ji veikia neilgai, tačiau išpuoselėtas neblogai. Įsitikinkite tuo.

Nuo zoo sodo keliaujame prie Botanikos sodo, kuris Rabate taip pat labai mėgstamas ir dažnai lankomas ne tik miesto svečių, tačiau ir vietinių. Kiekvienais metais augalų kolekcija nuolatos pildoma ne tik marokietiškais, tačiau ir iš kitų kraštų atvežtais augalais, kuriems stengiamasi sukurti kuo tinkamesnes augimo sąlygas.

Jeigu Jus domina menas, tokiu atveju būtinai apsilankykite ir Modernaus bei Šiuolaikinio meno muziejuje, kuriame rasite ne tik vietinių meninių, tačiau ir užsienyje puikiai žinomų dailininkų, skulptorių bei dizainerių darbų, kurie jus nudžiugins savo meniškumu.

Dar vienas muziejus, kuris tikrai vertas dėmesio, yra Rabato archeologijos muziejus, kuriame eksponatų gausa siekia net ir labai senus laikus.

Būtinai aplankykite ir Šv. Petro katedrą. Puikiai atrodo ne tik jos eksterjeras, tačiau ir interjeras, tad siūlome ja pasigrožėti atidžiau. Pastatyta komponuojant  iš daugelio smulkių detalių, tad vien užmetus akį niekaip nepavyks pamatyti viso jos grožio.

Katedra ypač nuostabiai atrodo saulėtą dieną, kadangi saulė labai gražiai apšviečia baltas katedros sienas.

Kalbant apie lankytinus objektus, taip pat verta aplankyti ir Meno vilą, kuri žavi ne tik savo vidumi, tačiau ir skoninga išore. Puikiai atrodo ne tik pastatas, tačiau ir nuostabūs sodai, kurie yra aplinkui. Siūlome pasiimti skanaus maisto ir paprasčiausiai skaniai pietauti sėdint ant suoliuko po medžiu. Tai – puiki meditacija, o kadangi Maroke nuolatos puikus oras – leiskite sau pamiršti visus rūpesčius ir paprasčiausiai atsipūskite.

Viešbučių Rabate rezervacijaBooking.com

Rabatas tikrai yra išties gražus miestas. Daugelis teigia, kad jis puikiai atspindi Maroko gyvenimo ritmą ir jeigu pirmą kartą keliaujate į šią valstybę – tokiu atveju rinkitės būtent Rabatą. Juk gera nuotaika, saulė ir šypsena – viskas, ko reikia puikioms atostogoms!

Ką veikti Rabate

Įdomiausios Rabato lankytinos vietos šiame video. Pažiūrėkite!:)

Rabato žemėlapis