Reikjavikas lankytinos vietos

Šiandien vis dažnesne keliautojų kryptimi tampa Islandija bei šios salos sostinė Reikjavikas. Nors ankščiau ši sala garsėjo itin brangiais skrydžiais ir paslaugomis, dabar galima rasti pasitaikančių skrydžių už 50 eurų į abi puses. Žinoma, pramogos, kitos paslaugos ar nakvynė, šioje saloje vis tiek atsieis nepigiai. Islandija išlaiko vis dar brangesnės kelionių krypties statusą. Kadaise Islandijos sala buvo apipinta mitais, tačiau dabar daugelis tautiečių šią salą renkasi kaip darbo kryptį. 

Viešbučiai Reikjavike

Booking.com

Ką pamatysite šioje saloje? Islandija jus nustebins nuostabios gamtos turtais, išskirtine architektūra bei technologine pažanga. Gamtos mylėtojai galės paskęsti gamtos sukurtuose kūriniuose, o štai labiau mėgstantys miesto šurmulį, galės pasinerti į Reikjevike esančias pramogas bei lankytinus objektus. Patariame prieš kelionę susidaryti kelionės maršrutą, kad nuvykus į Islandiją optimaliai išnaudotumėte laiką.

Reikjavikas – lankytinos vietos

Halgimuro bažnyčia – be jokios abejonės, kiekvienoje sostinėje rasite architektūros šedevrų, kurie būtų susiję su religija. Tokie statiniai susilaukia daug turistų dėmesio. Islandijoje visa skuba apžiūrėti Halgimuro bažnyčią. Šioje šalyje dominuoja evangelikų liuteronų tikėjimas. Šios Halgimuro bažnyčios aukštis siekia net 73 metrus. Taigi, atvykite apžiūrėkite ne tik išore, bet ir vidumi. Nepamirškite užlipti ir į bažnyčios bokštą, nuo kurios atsivers miesto panorama. Vaizdas pasakiškas. 

Reikjaviko muziejus tikrai patiks istorijos bei muziejų mylėtojams. Šis muziejus atvėrė duris dar XX amžiaus viduryje. Tiesa, tikriausiai reikėtų paminėti, kad tai visas muziejų kompleksas, kurį šiandien jungia apie 20 pastatų, kuriuose rasite skirtingus eksponatus. Kai kurie teigia, kad tai tikras muziejų miestelis. Muziejuose daugiausiai eksponatų pasakojančių apie Reikjaviko bei visos Islandijos istoriją. Žinoma, rasite ir netikėtumų, tokių kaip Kalėdų šventės ekspozicija ar mašinų evoliucijos istorija. Tiesa ta, kad mėgstamų eksponatų atrasti gali kiekvienas.

Automobilio nuoma Reikjavike

Dar vienas vertas dėmesio – tai Nacionalinis muziejus. Tokius be jokios abejonės muziejus turi kiekviena šalis, kuriuose randamos didžiulės ekspozicijos. Vaikams ir suaugusiems šis muziejus palieka ne menką įspūdį, kadangi jame galima ne tik žiūrėti, bet ir paliesti ar net išbandyti kai kurias ekspozicijas. Šiame muziejuje rasite ir eksponatų, kurie susiję su kitomis Skandinavijos šalimis. 

Jeigu dar turėsite laisvo laiko, nuvykite ir pasidairykite po Sun Voyager arba ko orientyrą. Tai beveik 30 metrų aukštį siekiantis pastatas, kuris vertas Jūsų dėmesio. Tiesa, šio pastato viduje dominuoja prekybos centrai, restoranai ir kitos pramogos. Jeigu pramogos jūsų nedomina, užsukite pasigrožėti vien pastato vidumi, interjeras tviska prabanga.

Skirkite bent kelias valandas ir pasivaikščiokite po Reikjaviko rotušę. Kaip ir daugelis kitų miestų, taip ir Reikjavikas turi nuostabų senamiestį, kuriame pamatysite istorija ir pasakojimais alsuojančias siauras gatveles, daugelį amžių stovinčius pastatus, mažas ir dideles rankdarbių muges. 

Reikjavikas lankytinos vietos

Dar viena lankytina vieta skirta poilsiui ir atokvėpiui gamtoje – tai Laugardalur parkas. Šioje vietoje įsikūrę jaunimo nakvynės namai, kempingas. Išvysite didžiausią terminį baseiną Reikjavike. Žinoma, čia rasite ir botanikos sodą, kavinukes, zoologijos sodą, meno muziejų ir kitas įdomybes. Šiame parke rasite ir pagrindinį sostinės stadioną, kuriame vyksta futbolo važybos.

Nors pačiame Reikjavike slypi daug lankytinų vietų ir objektų, kuriuos privalo pamatyti kiekvienas. Tačiau turėtumėte žinoti, kad visas Islandijos grožis slypi už miesto ribų. Norintiems aplankyti apylinkes, rekomenduojame išsinuomoti automobilį ir skirti bent kelias dienas apžiūrai. Juk Islandija ir garsėja savo gamtos lobynais.

Reikjaviko žemėlapis

Booking.com