Roma – Lankytinos vietos

Visi keliai veda į Romą. Tokia skambia ir visiems tikrai girdėta fraze pradedame šio įspūdingo Italijos miesto apžvalgą. Kalbėti galima daug, bet tik pamačius savo akimis įvertini tikrąjį panteonų, koliziejų, pilių bei aikščių didingumą, grožį ir unikalumą.

O kur dar šimtai netikėtų atradimų, neįtrauktų į populiariausių turistams siūlomų lankytinų vietų sąrašą, kuriais Roma jus nustebins kiekvieną dieną. Vien pažintinėms ekskursijoms po miestą savaitės ar dviejų būtų per maža, tad tik įsivaizduokite kiek čia veiklos! Jei aktyvus poilsis jums nėra tabu – Roma tai kas leis visiškai išnaudoti energijos perteklių, sukaupiant pilnutėlį bagažą pačių geriausių prisiminimų iš kelionės.

Roma lankytinos vietos

Roma

Ne paslaptis, kad Romos imperijos laikais tiek miestas, tiek ir visa šalis išgyveno klestėjimo piką, vienas po kito kilo gigantiški statiniai, kurių fragmentus apžiūrėti dar galime ir mes. Ganėtinai geras tuometinių architektūros tendencijų pavyzdys – Romos forumas. Pastarasis pasižymėjo savo kultūrine ir visuomenine svarba, ką atspindėjo nuolatinis šurmulys bei išaugęs miestelėnų aktyvumas. Besižvalgydami aplink, pastebėsite tokius atributus kaip Triumfo arkos, Šventyklos, smulkių objektų griuvėsiai.

Automobilio nuoma Romoje

Ne ką mažiau įspūdingas, o gal net lenkiantis daugumą poimperinio palikimo objektas – Koliziejaus amfiteatras. Ir šiandien šis tūkstantmečio šedevras vis dar kelia ypatingą susižavėjimą, o ką jau kalbėti apie rodos, gilią senovę, kai stebuklus kūrė ne galinga technika, o darbščios žmonių rankos. Milžiniškoje arenoje pasijunti toks mažas, kad akimirkai atrodo, esi visiškai vienas, nepaisant visų kitų turistų.

Bene idealiausia pirmine išvaizda, net ir po daugybės prabėgusių šimtmečių pasigirti gali Panteonas. Jame vietiniai melsdavosi taip garbintiems dievams, o septintajame amžiuje statinys paverstas bažnyčia.

Štai Šv. Petro bazilika tituluojama didžiausia pasaulyje esančia katalikų bažnyčia. Nepaprasto grožio maldos namai turi ir kitą privalumą – didžiulį kupolą, kuriame įrengta apžvalgų aikštelė, norintiems pasidairyti po miesto panoramą.

Sant Angelo pilis turėjusi ne vieną paskirtį. Iškilusi kaip mauzoliejus, kiek vėliau tapo citadele, popiežių buveine ar net kalėjimu! Viduje turistams leidžiama išvysti prašmatniai įrengtus šventikų apartamentus, kalėjimo kameras, lobių kambarį.

Viešint Romoje neatleistina būtų aplenkti Vatikano. Nykštukinė, bet visiems tikintiesiems ypač svarbi valstybė, tarsi religinis centras, nors net negalintiems savęs priskirti prie nuolankių tikėjimo šalininkų tikrai bus ką nuveikti. Pasisvečiavus popiežiaus rezidencijoje, ekskursiją pratęskite muziejuose, sukaupusiuose nemenkas, skirtingų epochų meno pavyzdžių kolekcijas.  Sužavėti liksite po vizito Siksto koplyčioje, išgarsėjusioje elitiniu Mikelandželo paveikslu, tapytu ant koplyčios lubų.

Nuostabi popietė nusimato Piazza Navona aikštėje, kurios centre stūkso dar 17 amžiuje sukomponuotas Keturių upių fontanas, pagyvintas įstabiomis dievų statulomis.

Kita grožybė – Trevi fontanas, laikomas vienu pagrindinių Romoje. Svarbiausias fontano akcentas – vaizdingi Tritono ir Neptūno atvaizdai, o vanduo į šį objektą iki šiol atiteka dėka pirmajame amžiuje iškilusio akveduko. Tikima, kad įmetus monetą aplankys sėkmė bent kartą gyvenime vėl aplankyti Romą.

Į maršrutą vertėtų įtraukti ganėtinai populiarių sustojimą – Palatiną. Ant šios kalvos, senovėje įsikurdavo aristokratų šeimos, todėl nestebina ir teritorijoje tebestovintys ištaigingų rūmų pamatai. Be to, galėsite iš arčiau apžiūrėti Romulo trobelių liekanas.

Kapitolijaus miestas visada garsėjo savo aktyviu politiniu gyvenimu, mat čia visus reikalus tvarkydavo ir svarbiausius įstatymus priiminėdavo valdžios atstovai. Mūsų dienomis, Kapitolijaus svečius priima muziejus, pristatantis antikines skulptūras, o vaikštinėjant aikštėje, neįmanoma nepastebėti iškiliai atrodančios Marko Aurelijaus statulos.

Viešbučių Romoje rezervacijaBooking.com

Keliauti geriausia iš anksto žinant kur nakvosite. Ir jei už jus tuo nepasirūpino kelionių agentūra, susirasti ir rezervuoti viešbutį teks patiems. Tai nėra sudėtinga. Tai nėra brangu. Iš tiesų, viešbučių rezervacijoje Romoje paprasta, dažniausiai nemokama ir leidžianti išsirinkti tiklsiai tai, ko norite. Būtent dėl to daugelis keliautojų iš anksto rezervuoja viešbučius internetu ir dėl sau nebesuka galvos kelionės metu.

Ką veikti Romoje

Romos žemėlapis

Būnant Romoje tikrai verta pakeliauti ir po jos apylinkes. Automobilio nuoma Romoje kainuoja mažai, keliai yra geri, o vairuotojai draugiški. Žinoma, važinėti po miesto centra, ypač piko metu, tikrai nebus lengva. Bet keliauti po miesto apylinkes ir nedaug patyrusiam vairuotojui nebus didelio vargo. Na o patogiausia automobilį rezervuoti tiesiog internetu, išsirenkant patraukliausią nuomos įmonę ir norimą modelį.