Ryga lankytinos vietos

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad Ryga yra viena gražiausių Europos sostinių. Kai jų yra tiek daug ir visos jos yra tokios unikalios, kyla klausimas, kodėl Ryga. Išties, labiausiai akis patraukia išskirtinio grožio senamiestis, tačiau nuostabiausių objektų gausa kur kas platesnė.

Sakoma, kad jeigu esate Latvijoje – apsilankyti Rygoje yra būtina, kadangi ji geriausiai perteikia šios šalies gyventojų dvasią, istoriją ir tuo pačiu kultūrą. Jūsų dėmesiui nurodysime kelis pagrindinius taškus, kurie padės puikiai iliustruoti Rygą ir tuo pačiu juos visus aplankius galite jaustis rami, kad pažinsite šį miestą tokį, koks jis yra iš tikro.

Viešbučiai RygojeBooking.com

Ryga lankytinos vietos

Žemiau – populiariausios lankytinos vietos Rygoje, kurias tiesiog būtina aplankyti viešint šiame mieste.

Rygos pilis

 

Rygos pilis yra vienas svarbiausių lankytinų objektų šiame mieste. Ne tik todėl, kad tai svarbus istorinis objektas, tačiau ir dėl, kad ji atrodo labai puikiai. Pilis buvo statyta dar XIV amžiuje. 

Anuomet ji priklausė Livonijos ordinui ir buvo skirta atvykstantiems svečiams, taip pat, planuojant įvairius mūšius su LDK. Šiuo metu pilyje yra įsikūrusi šalies prezidento rezidencija, tad iki šiol vis dar išlikęs šios svarbios pilies aktualumas. Taip pat yra ir muziejus, kurį gali aplankyti kiekvienas norintis. Apsilankymas kainuoja, tačiau vos kelis eurus kainuojantis bilietas to yra vertas.

 

Gintaro muziejus

 

Ne tik lietuviai, tačiau ir latviai džiaugiasi, kad jie turi gintaro, kuris  džiugina ne tik vietinius, tačiau yra transportuojamas ir į kitas šalis. Jeigu neužtenka lietuviško gintaro, norite daugiau sužinoti apie latvišką – tokiu atveju siūlome apsilankyti gintaro muziejuje “Belinda”. Čia rasite ne tik labai daug skirtingų gintaro dirbinių, tačiau ir unikalaus dydžio akmenis, galiausiai, galėsite įsigyti jaukių suvenyrų, kurie blizga tarsi auksas. Lankymas – pigus, tad užsukti čia verta. Daugelis teigia, kad gintaru puošti kambariai atrodo labai karališkai.

 

Trys broliai

 

Rygoje lankomi ne tik istoriniai, tačiau ir paprastesni objektai, kurie kažkuo yra svarbūs miestui. Pavyzdžiui, dėmesio verti Trys broliai. Kas tai? Tai yra pats seniausias gyvenamųjų namų komplektas, kurį galite rasti labai jaukioje ir mažoje, Viduramžiais kvepiančioje Maza Pils gatvelėje. Vienas greta kito sujungti pastatai atrodo tikrai labai gražiai.

 

Rygos Jugendo stiliaus muziejus

 

Rygos Jugendo stiliaus muziejus yra pats naujausias visoje Rygoje, tad apsilankyti verta ne tik dėl eksponatų, tačiau ir šio fakto. Muziejus buvo atidarytas 2009-aise matosi. Jį galite rasti garsaus vietinio architekto bute. Tiesa, dažniausiai sužavi ne muziejaus eksponatai, tačiau tai, kokiame pastate jis yra įsikūręs. Architektūra – nuostabi.

Automobilio nuoma Rygoje

Rygos Kristaus Gimimo stačiatikių katedra

 

Jeigu nežinote, kuris religinis objektas labiausiai vertas dėmesio ir kurį aplankyti būtina pirmiausia – tokiu atveju dažniausiai rekomenduojama Rygos Kristaus Gimimo stačiatikių katedra. Tai yra pats didžiausias ribotas visose Baltijos šalyse, tad jam suteikia savotiškos svarbos. 

Žinoma, pamačius didybę dažniausiai ir taip norima daugiau laiko praleisti prie jos, kadangi tikrai yra kuo žavėtis. Pačios mažiausios detalės atrodo puikiai ir suteikia pastatui daugiau unikalumo bei išskirtinumo. Soboras kurtas labai įdomia technika, kadangi vien bokštai dengia kitus, o anuomet tai buvo išties neįprastas sprendimas. Visgi, šiais laikais tai suteikia galimybę džiaugtis nuostabaus grožio religiniu objektu. Jame taip pat reguliariai vyksta pamaldos, tad galite patekti ir į vidų.

Ryga lankytinos vietos

Parako bokštas

 

Parako bokštas taip pat gana dažnai lankomas Rygoje. Jį galite rasti visai netoli Karo muziejaus, tad vienu vaikščiojimu aplankysite daugelį skirtingų objektų. Šis bokštas yra vienintelis fragmentas, kuris liko iš Rygos fortifikacinės sistemos. Tiesa, kadangi jame XVI amžiuje buvo laikomas parakas – “prilipo” šis pavadinamas.

Rygoje yra labai daug lankytinų vietų. Galime tęsti ir tęsti. Svarbiausia susidaryti sąrašą, kadangi tokiu atveju bus kur kas paprasčiau “apžioti” kuo daugiau.

Rygos žemėlapisBooking.com