Sankt Peterburgas lankytinos vietos

Unikalus Sankt Peterburgas daugelio žmonių vadinamas pačiu įspūdingiausiu miestu visoje Europoje. Taip ir sako ir tie, kurie jam lankėsi, ir tie, kurie niekada  jame nebuvo, kadangi paprasčiausiai apie šį miestą sklando labai daug pagyrų. Dažniausiai kalbama apie jo unikalumą ir įspūdingumą. Juk tikrai Jus sužavės baltosios naktys, taip pat, skoningi turistiniai laivai, gana daug cerkvių, kurios gali būti vertinamos kaip architektūriniai objektai. Daugeliui iki šiol Sankt Peterburgas yra išlikęs kaip Rusijos sostinė, kadangi jis – tikrai įspūdingas ir labai unikalus.

Sankt Peterburgas – lankytinos vietos

Ermitažo muziejus

Ermitažas dažnai pavadinamas visos Rusijos lobynus, tad Sankt Peterburgas gali džiaugtis, kad didžiausi šalies lobiai yra būnant jame. Taigi, čia apsilankę galėsite pamatyti visą šalies raidą nuo senųjų iki šių laikų. Sakoma, kad čia saugoma kolekcija vertinama milijardais. Daugelis radinių yra architektūriniai, tad tikrai vertingi. Ne tik materialiai, tačiau ir moraliai. Pastatų ansamblis taip pat gali pasigirti ir Žiemos dvaru, kuriame savo metu gyveno skirtingi šalies imperatoriai. Šiame muziejuje yra saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, tad dažniausiai visų apžiūrėti nepavyks. Siūlome nustatyti maršrutą ir juo sekti.

Viešbučiai Sankt PeterburgeBooking.com

Šv. Izaoko katedra-soboras

Šv. Izaoko katedra-soboras yra dar vienas architektūrinis objektas, kuriam skiriama daug dėmesio. Savu metu tai buvo pats svarbiausias Rusijos statinys, dažnai net pavadinamas šalies širdimi. Tuo pačiu tai yra ir viena didžiausių katedrų visame pasaulyje. Jai sukurti buvo sunaudota daugiau nei 400 kg aukso ir tuo pačiu daugiau nei 16 tonų melachito. Jos vidus dekoruotas nuostabiomis freskomis, paveikslais, mozaikomis. Įspūdingai atrodo tiek išorė, tiek vidus, tad tikime, kad norėsis prie jos praleisti kuo daugiau laiko.

Sankt Peterburgas lankytinos vietos

Kraujo Gelbėtojo šventykla

Dar vienas religinis objektas vertas dėmesio yra Kraujo gelbėtojo šventykla, kuris taip pat labiausiai žavi išskirtine ir labai puošnia architektūra. Jos gamybai buvo panaudota labai daug tauriųjų metalų, taip pat, akmenų, galiausiai, mozaikų bei kitų meno dirbinių, kurie puošia šventyklą. Anksčiau čia buvo kabinami garsiausių pasaulio menininkų paveikslai, kuriuos šiuo metu galima rasti Ermitaže. Pastatas yra gana spalvingas ir tai yra vienas pagrindiniu jo išskirtinių bruožų.

Kazanės katedra-soboras

Sankt Peterburge religinių objektų yra labai daug ir visi jie unikalūs bei labai puošnūs. Dar vienas jų yra Kazanės katedra-soboras. Jis yra sukurtas pagal Klasikinės architektūros bruožus, tad lyginant su kitais mieste esančiais religiniais pastatais gali atrodyti gana paprastas. Tačiau tikrai nėra, atrodo išties labai unikaliai. Labiausiai soborą puošia pusmėnulio formos kolonada. Kai kurie teigia, kad ši katedra yra labai panaši į Vatikano Šv. Petro katedrą ir tai jai suteikia dar daugiau unikalumo.

Automobilio nuoma Sankt Peterburge

Rusijos muziejus

Taip pat dėmesio vertas yra ir Rusijos muziejus. Nors toli gražu neprilygsta, taip pat dėmesio vertas yra ir Rusijos muziejus. Nors toli gražu neprilygsta Ermitažui, tačiau čia taip pat galima rasti labai daug objektų, kurie Jums padės geriau pažinti šios šalies gyvenimą. Svarbiausia, kad čia galima pamatyti ir labai daug garsiausių šalies menininkų tapytų darbų, pavyzdžiui, Šiškino, Repino ir t.t.

Marinskio teatras


Dar vienas unikalus statinys yra Marinskio teatras, kuris labai dažnai vadinamas pačia svarbiausia vieta baleto šokėjams. Tie, kurie siekia aukštumų, dažniausiai nori šokti būtent šiame teatre, kadangi jis kvepia prabanga bei elegancija. Siūlome ne tik pasigrožėti šio pastato architektūra, tačiau taip pat ir apsilankyti balete, kuris suteiks Jums galimybę pamatyti, kaip atrodo tikri menininkų šedevrai.

Sankt Peterburgas yra nuostabus miestas. Jame tikrai ras ką veikti kiekvienas. Tik suteikite galimybę miestui įrodyti, kad jis yra vertas Jūsų dėmesio.

Sankt Peterburgo žemėlapisBooking.com