Saremos sala lankytinos vietos

Nebūtina keliauti labai toli, kad pavyktų pajusti nuostabios gamtos dvelksmą, kad pavyktų atsipalaiduoti bei pasinerti į Baltiškosios gamtos malonumus. Apie ką mes? Apie Estijos salas, kurios džiugina ne tik žavia gamta, tačiau ir draugiškais žmonėmis, kurie pasistengs, kad atostogos būtų nuostabios.

Viešbučiai Saremos salojeBooking.com

Viena iš daugiausia turistų dėmesio sulaukiančių Estijos salų yra Saremo. Būtent ji yra geriausiai pritaikyta turistų poreikiams, tad jeigu norite keliauti netoli, tačiau labai kokybiškai – tokiu atveju ši sala yra geriausias pasirinkimas.

Saremos salos lankytinos vietos

  • Kuresarės pilis

Nors ši sala dažniausiai lankoma dėl unikalios gamtos, tačiau čia galima pamatyti ir nemažai kultūrinių objektų, kurie leis Jums keliauti laiku. Vienas iš tokių unikalių objektų yra Kuresarės pilis, kuri buvo statyta dar  XIV amžiuje. Tai yra viena geriausiai išsilikusių tvirtovių visose Baltijos šalyse. Ir nors karų buvo daug, tačiau ją saugojo labai masyvus pilies bokštas, kuris sėkmingai “atlaikė” net ir sudėtingus laikus. Šiuo metu pilyje yra įkurtas muziejus, kuris padeda geriau pažinti salos gyvenimo tempą ir tuo pačiu susipažinti su istorijos įvykiais.

Pati pilis neatrodo labai išskirtinai, tad daugiausia vertinama dėl įdomios istorijos.

  • Anglos vėjo malūnai

Saremos sala lankytinos vietos

Saremos salose rasite unikalų nedidelį kaimelį, kuriame – apstu malūnų. Jie – ne tik unikalus objektas, tačiau ir kultūros centras, kuriame tai pat galima susipažinti su šio miestelio bei visos Saremo salos istorija. Muziejuose rengiami įvairūs amatai, kurie padeda geriau suvokti, kaip seniau gyveno estai. Gaminama naminė duona, vėliau ji valgoma, taip pat, kuriami dirbiniai iš medžio, molio, geležies… Tai puikus būdas arčiau prisiliesti prie senovės.

Automobilio nuoma Estijoje

 

  • Kaali meteorito krateriai

Mėgstantiems gamtos stebuklus taip pat rekomenduojami Kaali meteorito krateriai. Tai unikalūs objektai. Ne tik visoje Estijoje, tačiau ir Europoje nėra nieko panašaus, tad jeigu jau esate salose- apsilankyti čia yra paprasčiausiai būtina. Datuojama, kd jie turėjo susiformuoti kažkur prieš 2400-7500 metų. Rasti šaltiniai nurodo, kad šiuos kraterius aprašė dar Antikos tyrinėtojas, keliautojas Tacitas. Matyti, kad tai  išties dėmesio vertas objektas.

  • Pangos skardis

Mėgstantiems unikalius gamtos objektus taip pat siūlome apsilankyti ir Pangos skardyje, kuris dažnai vadinamas viena romantiškiausių vietų visoje saloje. Užlipus ant uolų galite grožėtis  besileidžiančia saule. Puiku tai, kad ši vieta leis pasinerti į romantiką ne tik vasaros, tačiau ir žiemos metu. Žinoma, apsirenkite šiltai, tačiau tai, ką pamatysite, verta dėmesio.

  • Vilsandi nacionalinis parkas

Tęsiame nuostabios gamtos kampelių sąrašą. Ne veltui tų vietų tiek daug. Juk dažniausiai Saremos salos ir yra lankomos būtent dėl gražios gamtos. Taigi, apsilankyti šiame parke labai verta, kadangi jis yra išpuoselėtas, pritaikytas turistams, tačiau puikiai išlaikęs savo natūralumą. Vaikščiodami pamatysite labai daug unikalių augalų bei gyvūnų, kurie galbūt nėra matyti ir sutinkami Lietuvos miškuose.

  • Koguvos etnografinis kaimas

Saloje taip pat yra dar vienas mažas miestelis, kuris dažniausiai žavi savo paprastumu bei jaukumu. Šiame miestelyje labiausiai akis patraukia autentiški nameliai, sodybos, kuriose vis dar gyvena žmonės. Nors jie gyvena gana kukliai, tačiau kaip patys teigia, yra labai laimingi ir džiaugiasi tuo paprastu gyvenimu. Nameliai statyti dar tais laikais, kai sala priklausė švedams.

  • Padastės dvaras

Padastės dvaras juokais vadinamas turtuolių vieta, kadangi jis yra ant jūros kranto. O gyventi tokioje aplinkoje – ne vargšų pasirinkimas. Tiesa, dvaras buvo statytas dar XV amžiuje ir būtent tais laikais jis buvo viena gražiausių rezidencijų, kuriose ilsėjosi aukštesnio sluoksnio esti bei kitos tautos žmonės. Šiuo metu dvare įsirengtas spa bei viešbutis, kurį taip pat dažniausiai renkasi tie, kurie gali sau leisti gyventi dvare ant jūros kranto. Tiesa, pamačius bendrą vaizdą, sutiksite, kad taupyti visus metus dėl savaitės čia – tikrai verta.

Saremos sala yra unikalus Estijos objektas. Joje galite rasti labai daug lankytinų taškų, svarbiausia, nuostabi gamta yra nemokama ir kiekvienas gali ja žavėtis.

Saremos salos žemėlapisBooking.com