Šarm el Šeichas lankytinos vietos

Šarm el Šeichas yra laikomas vienu moderniausių ir gražiausių kurortų Sinajaus pusiasalyje. Kai kurie sako, kad tai tikras rojus paviršinio nardymo entuziastams. Mat palei visą pakrantę driekiasi nuostabiausio grožio koralų rifai. Net ir daug pasaulio mačiusiems, šis vaizdelis tikrai paliks gilų įspūdį. Tikra tiesa, šiame kurorte gausite įvairių pramogų ir galėsite praleisti laiką itin įvairiai: aplankyti istorines vietas, mėgautis pramogomis, šėlti vakarėliuose, ieškoti nuotykių ir grožėtis gamtos sukurtais šedevrais. 

io kurorto pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reikštų „karališkoji įlanka”, kas yra tikrų tikriausia tiesa. Planuokite atostogas ir patys tuo įsitikinsite. Tik nepamirškite ir kelionės maršrutą susiplanuoti. Juk tiek daug yra ką pamatyti! Taigi, keliaujame žiūrėti, kokios tos TOP lankytinos vietos Šarm el Šeiche ir jo apylinkėse.

Šarm el Šeichas lankytinos vietos

Ras Mohamed įsikūręs vos už 20 km nuo Šarm el Šeicho. Tai Raudonosios jūros draustinis, kuris net yra saugomas UNESCO organizacijos. Šis draustinis yra ir pirmasis nacionalinis parkas Egipte. Dažniausiai čia užsuka nardytojai, kurie grožisi koraliniais rifais bei kitomis jūros gėrybėmis.

Naama Bay – tai visa virtinė įvairiausių kavinukių, barų, restoranų bei klubų. Mėgstantys šurmulį i naktinį gyvenimą tikrai nenusivils. Atvykus čia tikrai verta pažinti Šarm el Šeicho naktinį gyvenimą. 

Viešbučiai Šarm el Šeiche

Booking.com

Taip pat užsukite į SOHO – europietišką lopinėlį Sinajaus pusiasalyje. Čia rasite klubus, įvairias pramogas, boulingą, Kulturamą (kinoteatrą su išgaubtu ekranu), čiuožyklą ir kitas įdomybes.

Sakoma, kad jeigu norite pažinti vietinių kultūrą bei išvysti jų kasdienį gyvenimą, būtina apsilankyti vietiniame turguje, Taigi, užsukite į Old Market ir išvyskite tikrą rytietišką turgų. Jis dirba 12:00-00:00. Atminkite, kad visuomet galite derėtis. 

Rūmai 1001 naktis – tai teminis parkas, kuriame įdomu tiek mažiems, tiek dideliems keliautojams. Čia pažinsite rytietišką kultūrą, architektūrą, galėsite pasimėgauti kvapnia kava ir kitais gardumynais. Taip pat tam tikromis dienomis išvysite tradicinius šokių pasirodymus.

Keliaujantieji su vaikais tikrai turi apsilankyti siūlomuose vandens parkuose. Vienas jų – Cleo Park. O trokštantiems gerų emocijų, rekomenduojame apsilankyti ir Delfinariume. Jame galėsite stebėti delfinų pasirodymus bei turėsite galimybę ir pasiplaukioti su jais. 

Automobilio nuoma Šarm el Šeiche

Nuotykių ieškotojai privalo apsilankyti Safaryje. Galite užsisakyti ekskursiją, kurios metu su ketutrračiais motociklais aplankysite vietinius gyventojus – beduinus. Galėsite ištyrinėti dykumą. Tačiau smagiausia dalis – keturratį motociklą vairuosite jūs patys.

Įdomus ir laivas su stikliniu dugnu. Plaukdami šiuo laivu turėsite progą pasigrožėti nuostabia Raudonosios jūros augmenija ir gyvūnija. 

Šarm el Šeichas lankytinos vietos

Gamtos mylėtojai privalo apsilankyti Spalvotame kanjone. Tarpeklyje išvysite įvairiaspalves uolas bei smiltainių spalvų įvairovę. Šis kanjonas susiformavo žemės drebėjimo metu, kuris įvyko prieš kelis milijonus metų. Kanjonas nuo Šarm El Šeicho nutolęs per 150 kilometrų.

Istorijos gerbėjams įspūdį paliks Šv. Katerinos vienuolynas. Vienuolynas įsikūręs pačiame Sinajaus dykumos centre, 1570 metrų aukštyje. Šis vienuolynas įkurtas apie VI amžių, todėl laikomas vienu seniausių pravoslavų vienuolynų. Šis vienuolynas buvo globojamas svarbių asmenų, todėl nei karto nebuvo sugriautas.

Mozės kalnas dar viena įdomi vieta istorijos mylėtojams. Biblijoje šis kalnas kartais dar vadinamas Dievo kalnu. Pasak pasakojimų, Mozė būtent ant šio kalno gavo 10 Dievo įsakymų. Žinoma, nuo šio kalno atsiveria puikiausi vaizdai, tad jeigu nesidomite religija, atvykite pasigrožėti nuostabiais gamtos kūriniais. Tiesa, pasirinkus ekskursiją į šį kalną, ją pradėkite 3 valandą nakties. Šio kalno aukštis siekia 2285 metrus.

Keliaujant po Šarm el Šeichą ir jo apylinkes, galima pasinaudoti automobilio nuoma arba tiesiog vietinių gidų paslaugomis. Rezervuojant viešbutį iš anksto, greičiausiai jums pasiūlys įvairių ekskursijų ir pramogų tiesiog jūsų apgyvendinimo įstaiga.

Šarm el Šeicho žemėlapis

Booking.com