Slovėnija – Įdomiausios lankytinos vietos

Nors Slovėnija dar nėra lankomiausiųjų Europos šalių sąraše, kaip Paryžius ar Ispanija, tačiau jos populiarumas kasmet vis labiau auga.

Besidomintys šia šalimi žino, kad joje gražios gamtos platybių, architektūrinių ir kultūros paminklų netrūksta. O jau nuvykę lieka sužavėti vietinių svetingumu, iš kartos perduodamomis tradicijomis bei gastronominiais atradimais.

Automobilio nuoma Slovėnijoje

Leiskitės į įspūdingą ir dar neištyrinėtą nuotykių kupiną kelionę, tik nepamirškite iš anksto susiplanuoti savo maršruto.

Toliau papasakosime apie įdomiausias Slovėnijos lankytinas vietas:

Slovėnija

Slovėnijos gamta

Pradėkite savo kelionės maršrutą, pasižymėdami pirmąjį lankytiną objektą – sostinę Liublianą. Jeigu domitės istorija ar esate įdomybių gerbėjas, Jus tikrai sužavės ten esantys paminklai. Vienas jų – romėnų kadaise įkurtos karo stovyklos Emonos liekanos.

Taip pat miesto centre vis dar stovi viduramžius menanti Liublianos pilis, o kaip gi aplenksi nediduką, tačiau jaukų barokinį sostinės senamiestį? Jeigu pavargote nuo miesto šurmulio ir ieškote kur trumpam prisėsti ir pailsėti, susiraskite ramybe alsuojantį žaliąjį Tivoli parką.

Kaip ir minėjome, Slovėnijoje slepiasi kuo tikriausi gamtos turtai. Vienas jų Pastojna Jama – vienas gražiausių Europoje stalagmitų ir stalaktitų urvų. Jeigu lankysitės Liublianoje, tai šį urvą rasite vos už 50 kilometrų pietvakarių kryptimi.

Pasiruoškite, nes leisitės į tikrą nuotykį!

Pradžioje turistai susodinami į traukinuką urve kuriuo pavažiuoja kelis kilometrus, o vėliau norint apžiūrėti likusią urvo dalį, teks keliauti pėsčiomis. Šalti urvo koridoriai vinguriuoja maždaug apie 20 kilometrų.

Jeigu planuojate aplankyti vaizdingus Slovėnijos miestelius, tuomet būtinai apsilankykite kalnų ir nuostabaus ežero apsuptame Bledo kurortiniame miestelyje. Vienas iš labiausiai viliojančių objektų šiame miestelyje, tai ežero centre stūksantį  Švč. Mergelės Marijos bažnyčia su varpinės bokštu. Sakoma, kad tai romantiškiausia vieta miestelyje, kadangi būtent čia atvyksta įsimylėjėliai susituokti.

Apsilankykite istoriniame Pirano miestelyje, kuris įsikūręs Slovėnijos Istrijos regione. Jame vis dar galima pajusti viduramžių laikų dvasią ir pasigrožėti venecijietiško stiliaus architektūra. Miestelį juosia gynybinė siena, centre stūkso Šv. Jurgio bažnyčios bokštas iš kurio galėsite pasigrožėti miesto panorama ir pažvelgti į Adrijos jūros horizontą. Apsilankykite Tartini aikštėje, kuri yra laikoma miesto širdimi.

Slovėnija garsėja, kaip pilių šalis! Jų čia iš ties apstu, o viena žymiausių Predyamskiy pilis, pastatyta XIII amžiuje. Apsilankius pilyje galėsite apžiūrėti paveikslų galeriją, pasižvalgyti po požemius. Jeigu esate užkietėjęs pilių gerbėjas, turėsite galimybę joje pasilikti net ir nakvynei.

Mariboras – tai rojus vyno mėgėjams. Mariboro miestas įsikūręs vaizdingoje vietovėje apsuptoje kalvų ir vynuogynų. Vietos įžymybė, kurio suplūsta aplankyti turistai – vynmedis, kuris laikomas seniausiu pasaulyje. Manoma, kad šiam vynmedžiui apie 400 metų.

Jo garbei kasmet vyksta vynmedžio festivalis, tad jeigu apsilankysite čia rugsėjį, turėsite progą pamatyti, kaip renkamas derlius nuo šio vynmedžio.

Neaplenkite ir garsaus Slovėnijos miestelio – Lipicos. Pavadinimas kilęs nuo nacionalinio šalies simbolio liepos. Ši vietovė garsi savo žirgynu, kuriame jau keturis šimtmečius veisiami garsieji lipizanerių veislės žirgai. Tad jeigu trokštate pajodinėti žirgais, tai galėsite padaryti, kaip tik šiame miestelyje.

Škocjano urvai – dar viena populiari lankytina vieta Slovėnijoje. Apsilankius, galėsite keliauti 3 kilometrų įrengta trasa turistams ir pasigrožėti požemio grožybėmis: stalaktitais ir stalagmitais bei požemine Rekos upe.

Jeigu mėgstate kalnų žygius bei randate tikrą atgaivą kalnuose, turėtumėte apsilankyti Logaro slėnyje. Jį supa kelis tūkstančius metrų aukščio siekiančios Alpių viršukalnės. Tad išsinuomoję dviratį ar nusprendę keliauti pėsčiomis, galėsite grožėtis puikiais gamtos vaizdais.

Liublianos žemėlapisBooking.com

Taip pat mėgstantiems gamtą, rekomenduojame apsilankyti Triglavo nacionaliniame parke. Jame svaigins grynas oras, žavės tankūs miškų masyvai, tarpekliai ir kiti gamtos šedevrai. Rasite puikų atokvėpį nuo miesto triukšmo.

Slovėnijos lankytinos vietos