Šri Lanka – lankytinos vietos

Šri Lanka- vienas egzotiškiausių kampelių žemėje. Apibūdinti vien žodžiais šį pasakiško grožio, savitos kultūros, lankytinų vietų nestokojantį kraštą ganėtinai sunku, tad jei dar nesate apsisprendę, kur praleisite artimiausias atostogas, siūlome nieko nelaukti ir pradėti planuoti išvyką į Šri Lanką, kurios unikalumu galėsite įsitikinti savo akimis.

Tai gyvenimo nuotykis, neįkainojama patirtis ir vienas iš geriausių jūsų pasirinkimų viename. Būkite tikri – nesigailėsite nė vienos čia praleistos akimirkos. Džiunglių magija tiesiog užburs, o tarsi iš paveikslėlio nužengę paplūdimiai leis visiškai užsimiršti apie kažkur toli pasilikusį realų pasaulį.

Besilankantiems Šri Lankoje pirmą kartą siūlome pradėti nuo vieno svarbesnių taškų – Sigirijos. Įspūdingas, tūkstančio metų senumo istorinis miestas turistus traukia neeiliniais rūmais su dar labiau stebinančiu laiptų taku. Telieka pabandyti įsivaizduoti, kaip viskas galėjo atrodyti Antikos laikais, jei ir šiandien ši vieta priskiriama pasaulinio paveldo relikvijoms.

Šri Lanka lankytinos vietos

Kitas reikšmingas objektas būtų – Old Dutch FortGalle tvirtovė. Dar 1588 metais iškilęs statinys stulbinamai gerai laikosi iki pat mūsų dienų. Kadaise įkurtos olandų ir britų kolonijas čia paliko savus pėdsakus, aiškiai matomus kituose regiono architektūros paminkluose.

Polonnaruwa miestas, kurį laiką didžiavosi šalies sostinės titulu, o valdant karaliui Parakramabu tapo išties didingu kultūriniu centru. Lankytojai maloniai kviečiami pasidairyti po rezervuaro ir vienuolyno griuvėsius bei teritoriją supančius aplinkiniu parkus.

Šri Lankoje išties gausu nuo budizmo neatsiejamo simbolio – šventyklų. Kad geriau pažintumėte vietos kultūrą, vertėtų apsilankyti bent keliose iš jų. Aiksinė Dambulos šventykla išsiskiria tuo, kad tai nėra pavienis statinys, o visas šventyklų kompleksas!

Automobilio nuoma Šri Lankoje

Be visa ko, maldų altoriai įrengti urvuose, kuriuose išvystumėte įvairių su Buda siejamų atributų, o didžiausia šio religinio veikėjo statula siekia net 15 metrų.

Tooth šventykloje saugomas ypatingos reikšmės reliktas – Lord Buda dantis. Tuo pačiu galima pasigrožėti ir gigantiškuoju Kandy ežeru bei prie jo stūksančiais Karaliaus ir Karalienės rūmais, karališkąja rezidencija.

Vihura šventyklą rekomenduotume aplankyti dėl ganėtinai ryškios Budos skulptūros bei taip vadinamojo pasekmių kelio, vaizdžiai nupasakojančio kas lauks šventosiomis tiesomis nesivadovaujančių tikinčiųjų.

Šri Lankos sostinėje Kolombe patiks besidomintiems istorine praeitimi, mat muziejų esama bene kiekvieno skoniui. Nacionaliniame muziejuje išvysite eksponatus siejamus su Kandyan valdymo epocha, Olandų muziejus supažindins su kolonizacijos laikotarpio ypatybėmis, Gamtos muziejuje patiks norintiems sužinoti šį tą naujo apie populiarus Šri Lankos augalus.

Jei nemėgstate uždarų erdvių kviečiame pasižymėti Sinkraja rezervatą, kuriame visi eksponatai po atviru dangumi. Atogrąžų miškuose knibždėte knibžda gyvūnų ir itin retų augalų, nesutinkamų niekur kitur pasaulyje.

Karališkajame botanikos sode akis džiugins spalvų bei formų įvairovė, nes milžiniškuose plotuose auga šimtai orchidėjų rūšių, prieskoninių žolelių, palmių, krūmų.

Šri Lanka

Yala nacionaliniame parke laukia kvapą gniaužianti patirtis. Juk stebėti laisvai vaikštinėjančius egzotinius gyvūnus tikrai nekasdienis nuotykis. Drambliai, leopardai, krokodilai ir aišku beždžionės bus taip arti, kad rodos, jau gali paliesti ranka. Tiems, kam norisi daugiau adrenalino, siūloma išbandyti ir naktinį safarį.

Dar šiek tiek azijietiško prieskonio išvysite Pinnawala dramblių prieglaudoje. Čia ramybę ir naujus namus atranda be tėvų likę džiunglėse aptikti jaunikliai.

Visa Šri Lanka po kojomis atsidurs užkopus į garsiąją Adomo viršukalnę. Kelių kilometrų aukštyje turistai gali pamatyti Adomo pėdos įspaudą.

Paskutinė stotelė – Nuwara Eliya arbatos plantacija. Būtent šis taškas geriausiai supažindina su visa arbatos kelione nuo lapelio iki mūsų puodelio. Besilankantiems bus papasakoti įdomūs faktai iš ceilono auginimo istorijos, taip pat leista stebėti laukuose besidarbuojančius darbininkus ir žinoma, paragauti paties šviežiausio derliaus arbatos gėrimo.

Keliauti po Šri Lanką patogu traukiniais. Jų čia nemažai, bilietų kainos labai nedidelės, o vaizdai pro langus bus kaip nuolatinė ekskursija.

Viešbučių Šri Lankoje rezervacijaBooking.com

Automobilio nuoma Šri Lankoje – taip pat geras pasirinkimas salos pažinimui. Turėdami savo ratus visuomet su savimi, galėsite laisvai rinktis, kur ir kada norite būti. Maždaug Lietuvos dydžio Šri Lankos apžiūrėjimui automobilis iš tiesų puikiai tinka.

Na o viešbučiai Šri lankoje maloniai nustebins net patyrusius keliautojus – žemos kainos leidžia rinktis kur kas aukštesnę kokybę nei paprastai eilinis įspūdžių, bet ne patogumų ištroškęs keliautojas nori sau leisti. O Šri Lankoje kainą ir kokybę galima puikiai suderinti.