Stavangeris – TOP lankytinos vietos

Stavangeris – mažai kam žinomas ir tuo pačiu nelabai daug turistų dėmesio sulaukiantis Norvegijos miestas. O veltui – Stavangeris gali pasiūlyti išties įdomių lankytinų vietų. O tai, kad jis menkai žinomas turistų – tik privalumas, kadangi nenuminti  keliai visada yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori atrasti kažką išskirtinio. Juk pamilus miestą – vėliau meilę apie jį galėsite skleisti ir kitiems žmonėms.

Stavangeris unikalus ir tuo, kad čia gyvena viena seniausių bendruomenių visoje Norvegijoje, tad tai puikiai atsispindi kultūroje bei mentalitete, puikiai matyti žmonių bendravime ir bandyme puoselėti savo tradicijas, kurios lietuviams dažniausiai atrodo labai unikalios.

Automobilio nuoma Stavangeryje

Be to, Stavangeryje akis traukia ir nuostabūs ežerai, gražiai atrodo miškai, plaukus kedena malonus vėjelis, tad čia atvykus rasite ką veikti visą savaitę.

Stavangeryje yra ne vienas lankytinas objektas ir lankytina vieta, verta dėmesio. Aptarsime pagrindines ir galbūt tai Jus paskatins pagaliau aplankyti ketvirtą pagal dydį Norvegijos miestą.

Stavangeris lankytinos vietos

Stavangeris

Sakyklos uola

Stavangeris turi daug lankytinų objektų ir vienas pagrindinių, kuris ne tik kiekvienais metais, tačiau ir kiekvieną dieną sulaukia nemažai turistų dėmesio, yra Sakyklos uola. Tai yra fiordo iškyšulys, tiksliau, plokščiaviršūnė uola, kuri yra iškilusi beveik 600 metrų virš vandens.

Pasiekti šią vietą patogiausia keltu,  o jeigu norite pasiekti pačią uolą, tokiu atveju teks pasiruošti net 2 valandų žygiui.

Tiesa, tai tikrai verta. Žinoma, reikia įvertinti savo fizinę būklę, kadangi dažniausiai norinčių yra daug, tačiau pusiaukelėje žmogus paprasčiausiai apsisuka.

Stavangerio katedra

Dar vienas dėmesio vertas objektas yra Stavangerio katedra. Ji buvo pastatyta dar XII amžiuje, tad ilgaamžiškumas yra viena iš priežasčių, kodėl verta ją aplankyti.

Pirminis jos sukūrimo stilius buvo romaninis, tačiau po gaisro teko katedrą renovuoti ir ji jau buvo atstatyta prabangai atrodančio gotikinio stiliaus elementais. Pati bažnyčia buvo renovuota jau XIX amžiuje, tad iki šių dienų puikiai išlikę dekoro elementai kviečia ne tik pasigrožėti jos eksterjeru, tačiau ir sudalyvauti religinėse apeigose.

Rūmų dalis

Jeigu jau esate Stavangeryje, tokiu atveju verta apsilankyti ir „Kongsgård“. Tai yra buvusių vyskupų rūmų dalis. O jie tikrai gyveno gražiomis sąlygomis, kadangi netoli yra mažas ežeriukas, taip pat – miesto centras.

Šiuo metu rūmų dalyje yra įsikūrusi gimnazija, tačiau durys turistams taip pat atviros.

Turgaus aikštė

Skandinavų šalyse turgus yra viena populiariausių susitikimų vietų,  tad ir šiame mieste turgui skiriama labai daug dėmesio, kadangi čia galima ne tik apsipirkti, tačiau taip pat ir susipažinti su žmonėmis.

O turguje gėrybių labai daug ir visos jos labai skirtingos,  tad kiekvienas ras tai, ko ieško. Kadangi turgus yra po atviru dangumi – rekomenduojame palaukti geresnio oro. Tokiu atveju ir tas apsipirkimas bus kur kas malonesnis.

Stavangerio meno muziejus

Už dviejų mylių nuo miesto centro esantis muziejus – unikali vieta, kurioje galite susipažinti su pačiais garsiausiais menininkų darbais. Kolekcija nuolatos pildoma, parodos kečiamos. Siūloma pasigrožėti ne tik klasikinių menininkų darbais, tačiau ir šiuolaikinio, modernaus meno virtuozais.

Senasis Stavangeris

Senasis Stavangeris yra istorinė miesto dalis, kurioje nuostabiai atrodo labai seni ir kukliai atrodantys namukai, taip pat akis traukia ir akmenimis grįstos gatvelės, kurių šonuose – galerijos ir muziejai. Taip pat netoli galite rasti ir Jūrų muziejų, kuriame siūloma pasigrožėti vandens pasaulio gyventojų kasdienybe.

Stavangerio žemėlapisBooking.com

Nuostabusis Stavangeris laukia turistų, kurie nori sužinoti, kaip gyvena norvegai. Kadangi pati Norvegija yra labai plati bei įvairi – siūlome aplankyti kuo daugiau skirtingų miestų, kad pavyktų plačiau pažinti šią šalį bei jos lobius.

Stavangeris iš arčiau! Pažiūrėkite! 🙂