Stokholmas – TOP lankytinos vietos

Daugelis sutinka, kad Stokholmas gali būti vadinamas viena gražiausių ne tik Europos, tačiau ir pasaulio sostinių. Ne visi žino, kad šis miestas yra pastatas net ant 14 salų, tad vaikščiodami gatvelėmis bei tilteliais net nepajusite, kad vaikštote unikaliu paviršiumi, pereinate iš vienos salos į kitą.

Ne veltui kartais Stokholmas kartais yra pavadinamas Šiaurės Venecija ir nors čia oras dažnai prastesnis nei tikrojoje Italijoje, tačiau galbūt tuo Skandinavų šalys ir yra ypatingos.

Automobilio nuoma Stokholme

Net ir būdamos gana paprastos ir, atrodo, visai neegzotiškos, tuo pačiu jos yra labai gražios ir traukiančios turistus.

Žinoma, bene labiausiai Švedija traukia savo unikalia gamta, kuria norisi grožėtis kasdien. Tačiau greta nuostabios gamtos verta akcentuoti ir kultūrinius objektus, žmones bei skanų maistą. Tokia ta Švedija ir toks tas Stokholmas, tad susipažinkite su juo aplankę pagrindinius Stokholmo lankytinus objektus.

Stokholmas lankytinos vietos

Stokholmas

Stokholmo senamiestis

Stokholmo senamiestis turi pavadinimą – Gamla Stan. Tai yra viena aktyviausių turistų traukos vietų, kadangi miesto senamiestis išlaikęs savo unikalumą, didingus pastatus ir tuo pačiu stebina siūlomų pramogų gausa.

Stokholmo senamiestį sudaro net trys salos, kurios viena nuo kitos yra sujungtos mažais, jaukiais tilteliais: Riddarholmen, Stadsholmen, Helgeandsholmen.

Žinoma, senamiestyje labai daug dėmesio sulaukia karališkieji rūmai, kurie buvo statyti dar XVIII amžiuje, taip pat, netoli esanti Stokholmo katedra bei kiti senoviniai pastatai.

Nacionalinis  dailės muziejus

Esantieji Stokholme dažniausiai aplanko ir nacionalinį dailės muziejų. Nors menas patinka tiktai ne visiems, tačiau jame rodomi eksponatai padės susipažinti ne tik su menu, tačiau ir su istorija bei pačiu Stokholmu.

Rodomų eksponatų gaus labai plati bei įvairi: nuo paveikslų iki skulptūrų nuo klasikinio meno iki modernaus. Visa kolekcija buvo pradėta rinkti dar XVII amžiuje ir muziejuje galima rasti eksponatus iš to meto kolekcijos, kuri skaičiuoja jau ne vieną šimtą metų.

Muziejuje taip pat galite pamatyti ir Rubenso bei Rembranto darbus, kurie žinomi visame pasaulyje.

Nacionalinis istorijos muziejus

Dar vienas muziejus, kuris padės Jums geriau pažinti švedų gyvenimą – istorijos muziejus, kuriame rodomi eksponatai taip pat labai įvairūs ir datuojami iki priešistorės. Jeigu norite daugiau sužinoti apie Švedijos kismą amžių eigoje – šis modernus muziejus yra geriausias lankytinas taškas, kurį verta pažinti.

Muziejus atidarytas II Pasaulinio karo pabaigoje ir puikiai išsilaikęs iki šių dienų. Jo kolekciją sudaro daugiau nei 4000 eksponatų, kurie iliustruoja ne tik paprastų žmonių, tačiau ir karališkosios šeimos kasdienybę.

Karališkieji rūmai

Kaip jau minėjome, senamiestyje Jūsų laukia karališkieji rūmai, kurie žavi ne tik savo eksterjeru, tačiau ir interjeru.

Tiesa, interjerą pamatyti galima tik labai išskirtiniais atvejais, tad minios turistų dažniausiai čia apsilanko pasigrožėti rūmų išorę, taip pat, stebėti sargybinių pasikeitimo ceremoniją.

Didžioji aikštė

Stokholme dėmesio verta ir didžioji aikštė, kuri yra pačioje Senamiesčio širdyje. Jau ankstyvaisiais Viduramžiais tai buvo pati svarbiausia vietinių susitikimo vieta, kurioje žmonės ne tik bendravo, tačiau ir pirko, valgė bei džiaugėsi.

Šiuo metu aikštėje taip pat yra labai daug veiklos, tad geras pusdienis čia prabėgs kaip greita valanda. Nuostabiai atrodo ir aikštės puošmenos, tai yra XVII ir XVIII amžiaus pastatai, kurie buvo kurti Švedijos imperijos didybės metais.

Stokholmo žemėlapisBooking.com

Stokholmas dažniausiai kelia priklausomybę, tad jeigu iki šiol dar niekada neteko būti šiame mieste – įvertinkite tai, kas pirmas kartas gali būti tikrai ne paskutinis. Būdamas gana paprastas šis miestas tuo pačiu labai ypatingas savo lankytinais objektais, tad praleiskite čia kuo daugiau laiko ir suteikite jam galimybę sužavėti Jus.

Lankytinos vietos Stokholme. Pažiūrėkite! 🙂