Suvalkai – TOP lankytinos vietos

Pripažinkime, atostogos Lenkijoje tikrai neskamba ypač egzotiškai ar unikaliai. Dauguma lietuvių čia užsuka nebent medžiodami geresnes kainas ir visai be reikalo. Pasidomėję plačiau tikrai atrastumėte ne vieną perliuką, kuris nustebins bei privers susimąstyti.

Visai prie pat sienos esantys Suvalkai taip pat turi ką pasiūlyti. Be prekybos centrų esama įdomių, spalvingų, praeitį menančių pastatų, muziejų, galerijų, vešlių parkų, lagūnų, paminklų. Net ir šaltuoju metų laiku smagu pavaikštinėti istorinėmis miesto gatvėmis, puikiai atspindinčiomis šio krašto esminius bruožus. Tad ką tikrai verta išvysti viešint Suvalkuose?

Suvalkai lankytinos vietos

Suvalkai

Užsukite į Marijos Konopnickos aikštę, kurioje išvysite ir šiai žymiai, šaliai nusipelniusiai rašytojai dedikuotą paminklą. Šios asmenybės indėliu į kultūrinį, politinį gyvenimą abejoti neverta, juk ne veltui vienas iš Konopnickos kūrinių pramintas antruoju valstybės himnu! Norėdami sužinoti daugiau apie rašytojos gyvenimą  bei svarbiausius momentus aplankykite specialų muziejų.

Automobilio nuoma Lenkijoje

Vėliau pasidairykite po miesto širdį- Šv. Aleksandro katedrą. Klasicistinio stiliaus pastatas žavi tiek savo vidumi, tiek ir išore. Viduje eksponuojama Pranciškaus Smuglevičiaus tapybos paroda.

Visi svarbiausi Suvalkuose vykę mūšiai bei kiti reikšmingi įvykiai nupasakojami  Suvalkų krašto muziejuje. Archeologiniai radiniai, artefaktai, nuotraukos- viskas liudija apie nenuobodžią miesto praeitį, kuri tikrai sužadins ir jūsų smalsumą.

Daug malonių netikėtumų laukia ir senamiestyje. Labiausiai dėmesį patraukia pakankamai tvarkingos gatvės, šiuolaikiškai įrengti dviračių takai, dailios vitrinos, architektūrinis paveldas.

Vienas svarbesnių minėtinų objektų būtų buvusio pašto statinys. Kadaise šis paštas atlikdavo svarbų vaidmenį miesto infrastruktūroje. Jau iš toli gerai matomas fasadas įspėdavo apie čia pat esančias stotis. Atvykėliai vietoje keisdavosi ir arkliais, užkandžiaudavo ar net galėdavo pernakvoti viešbutyje.

Suvalkai gali pasigirti nemenku bažnyčių skaičiumi. Ypatingai vertinama Šv. Petro ir Povilo bažnyčia iš pradžių atrodė kaip cerkvė, bet pasikeitus šeimininkams fasadas pasikeitė neatpažįstamai.

Šv. Trejybės bažnyčia yra vieninteliai liuteronų maldos namai. Pastarąją nesunku atpažinti iš viršūnėje esančios varpinės, paskutinės vakarienės paveikslo, senovinių vargonų.

Populiari stotelė yra Švč. Jėzaus širdies bažnyčia. Čia amžinojo poilsio atgulė žymus to meto veikėjas- grafas Liudvikas Pacas.

Vertėtų šiek tiek laiko atsidėti ir šurmuliuojančių gatvių lankymui. Štai Tado Kosciuškos gatvės puošmena- miesto rotušės pastatas, kuriame mūsų dienomis posėdžiauja Suvalkų valdžia. Be to, rekomenduojame užsukti į Gegužės 3 konstitucijos parką. Jame pamatysite įspūdingąjį saulės laikrodį bei praleisite jaukią popietę apsupti medžių, augalijos, paukščių čiulbesio.

Kiek ramesnės nuotaikos, skatinančios apmąstyti žmogaus teises, pagarbą, pakantumo sąvoką ir dvidešimt pirmame amžiuje, aplanko ekskursijos po žydų kapines metu. Milžiniška kapinių teritorija mena neblėstantį skaudulį, paliktą žydų tautos žmonių gyvenime. Iki dabar turistai dar gali išvysti ir kelis nepaprastai senus, relikvinius paminklus žuvusiesiems.

Nesigailėsite stabtelėję ties geležinkelio stotimi, galinčia pasigirti pavydėtinai gerai išlaikyta pirmine išvaizda. Tai tarsi kertinis taškas, bėgiais jungiantis Suvalkus su kitais didžiausiais apskrities miestais.

Bene ryškiausias paminklas, garsinantis visą Suvalkų kraštą – bronzinis Jono Pauliaus antrojo atvaizdas. Tai atminimas, skirtas pažymėti šio iškilaus dvasininko apsilankymui, vykusiam prieš kelis dešimtmečius.

Prieš atsisveikinant vertėtų pasigerėti Suvalkų kraštovaizdžio parko grožiu. Įstabūs slėniai, ežerų gausa, jodinėjimas, žvejyba ar romantiškas pasiplaukiojimas baidarėmis, paliks tik geriausius prisiminimus. Po aktyvios popietės pasilepinkite tradiciniais valgiais, padėsiančiais atgauti prarastas jėgas.

Viešbučių Suvalkuose rezervacijaBooking.com

Į Suvalkus vis dažniau važiuojame ne tik apsipirkti, bet ir pailsėti. Įdomios lankytinos vietos, gražus miestas, gamtos grožis ir kaimo turizmo pasiūlymai apylinkėse sugeba sudominti ir vis daugiau lietuvių. Turint omenyje ir tai, jog nakvynės Suvalkuose kainos maloniai stebina lygiai taip pat kaip maisto, kodėl gi nepaplanavus šiame regione ir savo atostogų. Panaršykite, kokie viešbučiai bei kaimo turizmo sodybos yra siūlomos rezervacijai Suvalkuose bei aplink ir liksite maloniai nustebinti.

Video – Suvalkai

Suvalkų žemėlapis