Švedija – TOP lankytinos vietos

Skandinavų šalys visada traukė lietuvius. Bene labiausiai – nuostabūs kalnai, aukštas pragyvenimo lygis ir atviros galimybės ne tik papoilsiauti, tačiau ir užsidirbti. Šįkart mes apie Švediją, kuri atvėrusi savo duris plačiai ir laukia tiek turistų, tiek nuolatinių gyventojų.

Kad ir kokia yra Jūsų atvykimo į šią šalį priežastis – vis tiek verta kuo daugiau dėmesio skirti jos kultūrai, žmonėms bei gyvenimo tempui. Tam, kad praplėstumėte akiratį ir tuo pačiu paprasčiau įsitvirtintumėte.

Jūsų dėmesiui – labiausiai lankytinos vietos Švedijoje!

Švedija lankytinos vietos

Švedija

Stokholmas

Kaip ir lankant bet kokią šalį, dažniausiai sostinė sulaukia daugiausia dėmesio, kadangi joje susipina ne tik kultūros, tačiau ir skirtingų žmonių gausa. Juk sostinė labiausiai atspindi šalies gyvenimo tempą, kadangi joje yra didžiausias veiksmas.

Tiesa, Stokholmas įdomus ne tik dėl žmonių gausos bei įvairių pastatų, tačiau ir dėl gatvelių, kurios Jums padės pajusti šio miesto didingumą. Taip pat užuosite ir Viduramžių dvelksmą, kadangi gatvelėse matyti daug senovinių pastatų.

Automobilio nuoma Stokholme

Daug dėmesio sulaukia ir plaukiojimas archipelaga, kurią sudaro daugiau nei 30 tūkst. mini salelių. Žinoma, jeigu jau esate Stokholme, būtinai reikia aplankyti ir Vasa muziejų, Stokholmo rotušę ir daugelį kitų nuostabių vietų.

Drotningholmo dvaras

Drotningholmo dvaras yra įtrauktas į Pasaulio Paveldo sąrašą, tad tai jau gana daug pasako apie objektą, kuriuo tikrai galėsite grožėtis bent porą valandų. Dvaras yra atokiau nuo centro, tačiau puikiai pasiekiamas viešuoju transportu. Šiam dvarui taip pat priklauso dar XVII amžiuje statyti rūmai, taip pat, asmeninis teatras bei kino paviljonas.

Rūmuose galima pamatyti ir išskirtinius meno dirbinius, kurie atvežti iš rytų. Žinoma, nuostabiai atrodo ne tik pastatytas statinys, tačiau ir jį supantis parkas, kuriame galėsite pasimėgauti saule.

Gamla Uppsala

Gamla Uppsala yra archeologinė vietovė, kuri traukia dėl pasakojimų apie vikingų gyvenimą. Taip, šioje vietoje anksčiau tikrai gyveno vikingai. Dar III-IV amžiuje čia buvo labai svarbus ekonominis bei politinis centras, tad iki šių dienų galime išvysti likusius pylimus, kuriuose anksčiau buvo laidojami žmonės.

Taip pat šiame regione galima pamatyti pačią didžiausią Skandinavijos šalyse esančią katedrą.

Skansen

Skansen – muziejus, kuris yra įsikūręs po atviru dangumi, tad tai jam suteikia savotiško žavesio. Čia laikomi ir demontuojami visiškai autentiški valstiečių bei dvarininkų pastatai kurie Jums padės nusikelti į senovę. Eksponatų yra labai daug ir jie vis pildomi taip stengiantis perteikti gyvenimą senovės Švedijoje.

Šiuo metu kolekcijoje yra daugiau nei 150 statinių, kurie atvežti ne tik iš įvairių Švedijos kampelių, tačiau ir kitų Skandinavų šalių.

Malmė

Malmė yra trečias pagal dydį Švedijos miestas, kuris kiekvienais metais sulaukia labai daug turistų. Kadangi į šį miestą reguliariai vykdomi skrydžiai – lietuviai naudojasi pigia galimybe pažinti Švediją. Tai yra pagrindinis šalies žvejybos uostas. Tiesa, net iki XVII amžiaus šis miestas priklausė Danijai, tad čia galima rasti labai daug statinių, kurie labiausiai reprezentuoja Danijos, o ne Švedijos gyvenimą.

Ledo viešbutis

Jeigu norite patirti kuo daugiau neįprastų nuotykių, tokiu atveju būtinai turite apsilankyti ir Ledo viešbutyje. Jis yra nutolęs už poliarinio rato, įsikūręs Jukasjervyje. Pavadinimas puikiai išduoda ko galima tikėtis, statinys yra iš ledo.

Viešbutyje galima rasti specialiai pagal tematiką įrengtus kambarius, taip pat net ir barą bei mini kino teatrą, kuriame galima pasižiūrėti vietinių kiūramus filmus. Ledinės lovos yra apdengtos kailiais, tad atrodo įspūdingai. Kadangi kambaryje įprastai temperatūra siekia iki kelių laipsnių šalčio – reikia atitinkamos aprangos, kuri Jums leis puikiai jaustis.

Stokholmo žemėlapisBooking.com

Viešbutis veikia nuo gruodžio iki balandžio, tad jeigu šiuo laikotarpiu būsite Švedijoje – būtinai leiskite sau permiegoti čia bent vieną naktį.

Akivaizdu,  kad Švedija yra labai įvairi. Kuo daugiau jos apkeliausite – tuo daugiau pažinsite ir tuo labiau norėsis vėl grįžti į šią šalį.

Pasigrožėkite Švedija! 🙂