Taba lankytinos vietos

Taba yra vienas iš garsių Egipto kurortų. Šis kurortas garsėja puikiai išvystyta poilsio infrastruktūra – rasite pasaulyje puikiai žinomus viešbučių vardus, gausybe pramogų, o viena populiariausių, be abejonės, nardymas. Taip pat šiame kurorte galėsite džiaugtis išpuoselėtais smėlio paplūdimiais, išbandyti golfo laukus bei kitas pramogas. 

Tiems, kurie planuoja leistis į ilgesnes atostogas patariame turėti omenyje, kad iš Tabos kurorto itin patogu nukeliauti ne tik į gretimas lankytinas Egipto vietas – Kairą, Spalvotąjį kanjoną ar Mozės kalną, bet ir netolimas šalis – Jordaniją ar Izraelį. 

Taba – lankytinos vietos

Taba įsikūręs Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje. Nepatikėsite, tačiau šis kurortas tikrai nedidukas, siekia vos 3,72 kv.m. ploto. Tiesa ta, kad į šį kurortą plūsta dauguma nardytojų. Ne vienas yra pasakęs, kad tai kuo tikriausias rojus nardytojams. Taba paplūdimiai kuo puikiausiai tinka tiek paviršiniam, tiek giluminiam nardymui. Taip pat saloje esantys dykumos bei kalnai puikiai tinka safari pramogai bei skatina leistis į turistines keliones.

Kadaise Taba buvo mažas beduinų miestelis, kuris ilgainiui virto į kurortą. Tačiau Taba kiek skiriasi nuo kitų Egipto kurortų. Čia nėra labai daug parduotuvių, kavinių ar barų, o ir naktimis čia gan ramu. Ieškantiems daugiau pramogų, patariame rinktis didesnį viešbutį, kuriame būtų visos pramogos. Taip pat netoliese kirtę Izraelio siena, rasite daug įvairių parduotuvių ir restoranų. Mat visai netoliese yra ir Izraeilio kurortas Elate.

Taba – viešbučiai

Booking.com

Taba itin mėgstama saulės ir šiltų orų gerbėjams. Vasaros sezonas prasideda nuo balandžio mėnesio. Šilti orai tęsiasi iki spalio mėnesio, vidutinė temperatūra viršija 27 laipsnius šilumos. Žinoma, žiemos sezonas taip pat labai palankus, vidutinė temperatūra siekia apie 20 laipsnių šilumos. Maudytis Raudonojoje jūroje galėsite kiaurus metus. Mat temperatūra visus metus nenukrenta žemiau 20 laipsnių, o kartais būna pakyla iki 29 laipsnių šilumos. Taigi, Taba aiškiai tinka šilto klimato mylėtojams.

Taba lankytinos vietos

Vienas išskirtinių šio kurorto akcentų – ilgi besitęsiantys paplūdimiai ir nuostabaus grožio koralų rifai. Koralai itin arti pakrantės, tad rekomenduojama nepamiršti apsiauti specialaus apavo. Panoraminiai vaizdai – dar vienas šio kurorto privalumas. Iš Tabos taškų atsiveria nuostabaus grožio panoraminiai vaizdai į kitas šalis: Izraeilį, Jordaniją, Saudo Arabiją bei Akabos įlanką. 

Taba – automobilio nuoma

Nepamirškite, kad Egipto vietinė valiuta yra Egipto svaras (EGP). Kainos galima sakyti šiek tiek mažesnės nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, kavos puodelis Jums kainuos apie 1,5 Eur. 

Kaip ankščiau jau minėjome, šio kurorto lokacija itin palanki pasiekti daugelį kitų objektų. Rekomenduojame apsilankyti tokiuose istoriniuose objektuose, kaip Salah El Din pilis ar Šv. Kotrynos vienuolynas

Pamišę dėl gamtos stebuklų, jos teikiamos ramybės ir grožio, liks sužavėti ir visas atostogas užimti. Čia tiek daug ką turėsite pamatyti. Rekomenduojame į savo kelionės maršrutą įsitraukti kalnuotaja Dahab dykumą, spalvotąjį kanjoną Sinajuje. O kaip gi be vandens pramogų – kalbame ne apie vandens pramogas viešbutyje, tačiau apie laukines pramogas ir maudynes Višvaši kanjone. Kaip minėjome netoli yra ir Izraelio siena. Turintiems ilgesnes atostogas, kodėl gi ne aplankius garsiosios Jeruzalės?

 Tabos žemėlapis

Booking.com