Talinas TOP lankytinos vietos

Visų šalių sostinės dažniausiai sulaukia daugiausia dėmesio, kadangi tai – labiausiai išpuoselėti ir labiausiai multikultūriniai miestai. Toks yra ir Talinas, kurios senamiestis yra įrašytas į UNESCO kultūros paveldą kaip vienas geriausiai išlikusių senamiesčių iš Viduramžių. 

Nors metų eigoje, karų apsuptyje daugelis pastatų buvo apgriauti, tačiau išties galima rasti labai daug autentikos, kuri leis Jums pasinerti į magišką pasaulį.

Viešbučiai Taline
Booking.com

Toks tas Talinas. O ką verta jame aplankyti?

Talino lankytinos vietos

  • Senamiestis

Taigi, pirmiausia verti dėmesio yra Talino senamiestis, kuriame puikiai atsispindi Viduramžių gyvenimo tempas. Dažniausiai jaukiai padeda pasijausti vingiuotos, mažos gatvelės, kurios supasi tarp pastatų. Išlikusi ne viena pirklių rezidencija, kuriose prieš gerus 10 amžių buvo gaminami svarbiausi, kasdien naudojami daiktai.

  • Tompea kalva

Ši kalva – puikiai matoma, kadangi ji yra virš senamiesčio. Patogu, kai vienoje vietoje yra daug lankytinų objektų, kadangi tai padeda sutaupyti nemažai laiko. Taigi, šioje kalvoje yra įsikūrusi miesto valdžia. Aukščiau už visus! Simboliška? Galbūt.

Ant kalno taip pat galite pamatyti Ilgojo Hermano bokštą, kurio smailė siekia net 45 metrus. Užsikėlus į kalną taip pat pamatysite apžvalgos aikštelę, kurio leis pasigrožėti nuostabia panorama. Kai kurie teigia, kad rezultatas panašus kaip ir žvelgiant nuo Gedimino kalno. Svarbiausia, kad nuo kalno atsivers senamiesčio gatvelės, tad bus paprasčiau pamatyti Viduramžių miestą.

Talinas lankytinos vietos

  • Rotušės aikštė

Daugelyje sostinių Rotušės aikštei yra skiriama daugiausia dėmesio, kadangi būtent čia vykdomi svarbiausi miesto nutarimai. Pavyzdžiui, Taline Rotušėje buvo vykdomos mirties bausmės, tad galite pasiskaityti bei išgirsti labai daug unikalių istorijų iš tų laikų, kai mirties bausmė buvo kasdienybė.

Rotušė buvo pastatyta dar XIII amžiuje. Jos stilius – gotikinis, tad atrodo labai puošniai. Apskritai visas Talinas sukurtas gotikiniu stiliumi, tad tai jam suteikia daugiau prabangos bei išskirtinumo. Jeigu norite pasiekti Rotušės bokšto viršūnę – tokiu atveju teks palikti 115 pakopas. Tiesa, vaizdas, kurį pamatysite, vertas pastangų.

  • Miesto siena ir gynybiniai bokštai

Talinas, kaip ir kitų Baltijos šalių sostinės, sunkiai išgyveno įvairius karus, tad nieko keisto, kad miestas yra pastatytas gynybinio tipo tikslais. Iki šiol galite pamatyti išlikusią, autentiška net 2 km besitęsiančią sieną, kurią jungia bokštai. Jeigu norite karališkai įžvelgti į Taliną – eiti siūlome per Virus vartus, kurie vadinami pačiu svarbiausiu įėjimu į miestą.

  • Talino bastionų tuneliai

Netoli anksčiau minėto bokšto taip pat pamatysite ir unikalų muziejų, kurį puošia lentelė su užrašu: Kiek in de Kök. Tai reiškia, kad laikas pasižiūrėti, kas yra virtuvėje. O joje – gynybinių miestų dalis, tiksliau, Talino bastionų tuneliai. Tai puiki lankytina vieta tiems, kurie mėgsta unikalumą bei istoriją.

  • Kadriorgo parkas ir meno muziejus

Nepriklausomai nuo to, kokiu metų laiku lankote Taliną – būtinai turite apsilankyti ir Kadriorgo parke, kuris žavi ne tik unikalia gamta, tačiau ir įspūdingais statiniais. Meno muziejus taip pat kurtas baroko stiliumi, tad galime tik dar kartą pakartoti, kad jis atrodo labai prabangai ir tuo pačiu išskirtinai. Rūmus statė Petras Dydis dar XVIII amžiuje. Šiuo metu jie yra paversti muziejumi. Tiesa, daugelis čia ateina ne pasigrožėti menu, tačiau pačiais rūmais, nuostabiu interjeru bei eksterjeru.

Automobilio nuoma Taline

  • Šv. Nikolo bažnyčia

Natūralu, kad esant sostinėje reikia aplankyti bent vieną religinį objektą. Bene daugiausia dėmesio susilaukia ir labiausiai Jūsų dėmesio verta yra Šv. Nikolo ortodoksų bažnyčia. Pagrindinis šios bažnyčios įdėjimas laikomas pačiu seniausiu įėjimu visame Taline. Tiesa, jis gana neblogai išsilaikęs, puikiai atrodo. Bažnyčia buvo statyta dar XIII amžiuje, tad iki šių dienų išlikusi gana neblogai.

  • Hidroplanų uostas

Jeigu ieškote kokios nors unikalaus objekto, kuris suteiktų išskirtinumo Jūsų kelionei – tokiu atveju būtinai turite apsilankyti hidroplanų uoste, kuris yra įsikūręs visai netoli Talino. Tiesa, šis uostas šiuo metu paverstas muziejumi, tačiau tikrai labai išskirtiniu ir tuo pačiu padedančiu geriau pažinti, kaip jis veikė anksčiau ir kokia įranga buvo naudojama. Svarbiausia, kad galima ne tik apsižiūrėti bei paklausyti, tačiau ir paliesti.

Toks tas Talinas. Unikalus, išskirtinis, jaukus. Jis – visoks. Kiekvienas asmuo savaip mato šį miestą. Apsilankykite ir suskurkite savo nuomonę!

Talino žemėlapisBooking.com